Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Co lepsze Tekken czy Virtua Fighter??

Tekken
55
77%
Virtua Fighter
16
23%
 
Liczba głosów: 71

Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: JJxenon »

Yamada a co ja napisałem o VF5 ? , że 5 odsłona pokazała pazury i to wielkie. Więc nie wiem o co te kłótnie. Jak powiedziałem lubię wszystkie bijatyki 3D które wymieniłem w poprzednich postach i nie mam do którejkolwiek uprzedzeń ^^ . Gram we wszystkie jakie mi się osobiście podobają. O tym że nie jestem TEKKENOMANIAKIEM niech świadczy to że będę rysował ze wszystkich postacie które mi się podobają i VF est tu też brana pod uwagę na równi z TEKKENEM. A i jeszcze jedno : nie patrz na DOA pod kątem erotyki , bo to tylko taki Japoński perwersyjny dodatek do moim zdaniem jednej z najlepszych bijatyk w jakie grałem ( oczywiście DOA4 ma się rozumieć . No ale to nie ten dział do tej bitki

edited by Ana
Ostatnio zmieniony 17-11-2007, 13:23 przez JJxenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Action »

JJXENON pisze:Więc nie wiem o co te kłótnie
Gdzie ty tu widzisz jakakolwiek kłótnie? My po prostu dyskutujemy. :)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: JJxenon »

Moje pytanie . Jaką jedną postać z VF cenisz sobie najbardziej ? :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Ana »

Ja się zacznę kłócić jeśli JJXENON bedzie w dalszym ciagu naduzywał ^^

Action: mowisz?
Ostatnio zmieniony 17-11-2007, 13:31 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: JJxenon »

Ana przecież napisałem w ostatnim poście w fan arts że skończę z tymi znaczkami nie ? . Jak obiecałem tak dotrzymam słowa :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Yamada »

Ja osobiście w VFie najbardziej cenię sobie chyba Lei-Fei'a. Klimat, design, rewelacyjne odwzorowanie stylu - gość jest świetny i rozbudowany.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: JJxenon »

Zgadzam się Yamada z tobą . Nie widziałem lepiej zaprojektowanej postaci pod względem designu i stylu walki mnichów z klasztoru . Lei-Fei rewelacyjnie odzwierciedla ten styl walki :) . Następną mocarną postacią pod względem designu i stylu jest flagowa postać serii AKIRA YUKI ;) . Po raz pierwszy jak zagrałem w VF na automatach , właśnie wybrałem tego zawodnika . Najbardziej mi przypomina RYU ze SF , ale to całkiem dwie różne postacie . Niemniej jednak AKIRA jest moją ulubioną postacią z VF :)
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Primo »

Powracając do tematu to jestem ogólnie za Tekkenem ze względu na system walki i inne mniej ważne pierdoły :], jednak serię VF lubię i bardzo szanuję za:

- brak: niedźwiedzi, kangurów, dinozaurów, robotów, pieluch, hibernacji, reinkarnacji, zmartwychwstań, klonowania, z dupy wziętych stylów walki, Boba, juggli za całą krechę

- animację niektórych postaci: porównajcie sobie choćby Jeet Kune Do Jackiego do Lawa (choć im obu do Janna Lee i tak brakuje :] ), lub postacie takie jak wymieniony wcześniej Lei Fei czy elBlaze przy którym King to postać z bajki a nie wrestler.

Vf jest właśni pod względem animacji trochę nierówny. Ja np nie mogę przeboleć widoku zachowania postaci po oberwaniu niektórych ciosów, te obroty wokół własnej osi tak jak by zawodnik był balonem wypełnionym powietrzem albo juggle po bounce gdy podbija się postać przy samej ziemi. Tak samo odgłosy przy ciosach jakieś takie nie tego (te szurania) :/ . Co do tej nierówności to nie widziałem w Vf ładnego somersaulta, albo kolejne porównanie: Sarah ---> Hwoarang niby jedno i drugie taekwondo a jednak ;)

Tak, wiem że mam dziwne podejście do tematu :cwaniak: , ale dla kogoś kto z "bijatykami" ma nieco więcej wspólnego niż wciskanie przycisków i liczenie klatek, takie argumenty na odbiór całości mogą mieć sens :]
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: SubZero »

Primo pisze:Sarah ---> Hwoarang niby jedno i drugie taekwondo
O_o a to skąd wziąłeś ? Od kiedy Sarah walczy TKD ?
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Primo »

Ma flamingo :hyhy:

No dobra , nie sprawdziłem tego, więc jeśli oficjalnie podany jest inny styl to sorry. Możliwe że ma jak brat JKD, bo to niby filozofia a nie styl i można walczyć po swojemu, ale ogólnie to jej postawa z podniesioną nogą mnie zmyliła
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: SubZero »

Oficjalnie z tego co pamiętam to od VF4 jest po prostu 'Martial Arts', nie jest to jakiś określony styl. Jedno flamingo TKD nie czyni :P
Btw. fajny Jago, grywasz w KI ?
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Primo »

a grywam, swego czasu sporo na automatach i SNESie. Parę lat temu jeszcze ostro tego szukałem na allegro, a jak już było to się wszyscy rzucali i cena zniechecała :oczami:. OST z KI rządzi, nawet był dodawany do gry jako bonus na płycie CD (remixy). Musze sobie znowu na emu jakimś sprawić. Da radę w to online? :hyhy:

Żeby było na temat to w VF zaczynałem od dwójki (automat) i grałem Lionem który miał kapok i nie tonął na planszy Shuna :rotfl:
a tak na poważnie to nie zgodziłbym się że Vf 3 była pomyłką, bo trzeba wyraźnie zaznaczyć że ta gra powstala w 1996r!!! i na ówczesne czasy była ósmym cudem świata wciągając później nowego wtedy Tekkena 3 nosem (czego zresztą sam byłem świadkiem na Warszawskiej Gambleriadzie w 97 gdzie stał automat VF3). Wprowadzała ponadto parę innowacji do gatunku jak poruszanie się w pełnym 3D po planszy, do czego był przypisany osobny przycisk, i nierównością terenu na którym się walczyło
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Action »

Primo pisze:i na ówczesne czasy była ósmym cudem świata wciągając później nowego wtedy Tekkena 3 nosem
chyba zartujesz :)
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Primo »

jasne

policz sobie kanty na dowolnej postaci z T3, znajdziesz parę m.in. na twarzy, i z VF3, o też są, kolana, łokcie.. :P
daj spokój, jeśli mówimy o grafice to nie ma co dyskutować
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Yamada »

Nie no jasne, ze VF3 deklasowało w swoim czasie wszelką konkurencję i tutaj nie ma co się spierać. Niestety systemowo była bardzo nierówna i to był właśnie główny element owej "klęski".
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”