Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: ryu116 »

Jaka jest wasza ulubiona gra przygodowa z konsol ( Sega Dreamcast , Nintendo 64 i PSx )
:]

Moje to Shonmue z DC i z N64 Zelda Ocarina of Time

A wasze ???
Ostatnio zmieniony 24-11-2007, 22:02 przez ryu116, łącznie zmieniany 1 raz.
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Tygrys »

Pamietam ze niezle mnie wciagnela gra "brokken sword 2" na Szaraka.
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Action »

ryu116 pisze:Moje to Shonmue z DC i z N64 Zelda Ocarina of Time
to nie są przygodówki :)
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Tygrys »

Action pisze:
ryu116 pisze:Moje to Shonmue z DC i z N64 Zelda Ocarina of Time
to nie są przygodówki :)
E tam czepiasz sie jak zawsze :P
Ja moge jeszcze powiedziec ze Dino Crisis 2 na PSX (o ile to jest przygodowka Action :P )
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Action »

Nie no sorry, w takim razie moją ulubiona przygodówką jest Tekken (w końcu siakaś przygoda...). :?
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Dumian »

Action, w końcu się przyznałeś, że lubisz Tekkena :!: :D
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Action »

bo Tekken to najlepszą przygodowką jest... a bijatyką najgorsza. ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: JJK »

Action, a Indigo Prophecy (wolę tę nazwę ;)) - ukazała się na PS2 i Xboxie. Pewnie grałeś na PC, no ale to też przecież "gra przygodowa z konsol" :P (dokładniej modern adventure :) razem z Shenmue), bo na PS2 wydana w pierwszej kolejności.
A tak ogólnie to większość prawdziwych gier przygodowych (czystych, klasycznych nie mieszanych) wydanych na konsole to konwersje z PC, Amigi i mikrokomputerów.
Na upartego wybrałbym właśnie Shenmue i Indigo Prophecy, Phoenix Wright: Ace Attorney oraz pamiętnego Snatchera i Radical Dreamers.

No właśnie Ocarina of Time to hybryda action-adventure, tą drogą władować można by tu mnóstwo gier nie pasujących do matrycy przygodówki m.in serie POP, LOK, GOW, czy nawet Devil May Cry, na Tenchu, FF (ta jRPG też :P ) TR, SH i MGS kończąc... :P zgrozo GTA nawet by pasowało :przestraszony: bez jaj.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: ryu116 »

Chodzi mi o takie gierki w których trzeba pogłówkować i czasami długo szukać żeby cos rozwiązac a w DMC czegos takiego niema

No zle zacząłem chodzi mi o ACTION ADVENTURE

PS.
Jak się zapisywalo w Shenmue bo zapomniałem ???
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Action »

JJK pisze:Action, a Indigo Prophecy (wolę tę nazwę ;) ) - ukazała się na PS2 i Xboxie. Pewnie grałeś na PC, no ale to też przecież "gra przygodowa z konsol"
Nie no, nie chodzilo mi o to, ze na konsole nie ma przygodowek or something bo sa lecz takiej Zeldy czy Shenmue bym nimi nie nazwał. Przygodowki mi sie kojarzą z masą zagadek i niezłą fabułą (tzn. gra robiona właśnie pod fabułę a nie odwrotnie). No ale:
ryu116 pisze:No zle zacząłem chodzi mi o ACTION ADVENTURE
Wiec spoko. :)
Ostatnio zmieniony 13-01-2008, 10:50 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: JJK »

Action pisze:Nie no, nie chodzilo mi ot to, ze na konsole nie przygodowek or something
A mnie nie chodziło żeby cokolwiek ci wytykać ;), także luz. Miałem na myśli właśnie tylko to że na konsole wyszło przygodówek tyle co na lekarstwo (w większości konwersje). Shenmue, Indigo Prophecy nie są przygodówkami z prawdziwego zdarzenia jak np. Syberia, Myst, Monkey Island czy Grim Fandago, ale mają sporo elementów rasowej przygodówki jak zawiłość, filmowa fabuła (zamiast typowo książkowej), problemy do rozwiązania (tutaj mniej przypominają klasyczne zagadki, ale zawsze trzeba pomyśleć ;)), elementem który rzuca się w oczy na nie korzyść przydzielenia do tego gatunku, jest mnogość pseudozręcznościowych elementów (nie w większości aspektów jak na przykład w Zeldzie, TR czy POP, tylko częściowo). Ostatecznie więc najbliżej im do przygodówek dlatego tak też są nazywane.
Trochę to pogmatwane ale naprawdę nie miałem "zaczepnych" zamiarów, tak wyszło po prostu :P :D .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Aserot »

I action i adventure na PSX to najlepszy jest w Castelvani :P. Ale wracające do tematu na N64 to na pewno Shadow Man, na PSX ( nie wiem czy tu pasuje ale raczej tak) Soul Reaver. Fajna fabuła i zabójczy klimat (zwłaszcza w dwóch PSX tytułach) klasuję je na 1 miejscu mojej listy w tym jak że szeroko pojętym gatunku.

Drobny offtopic:

Co do klasycznych przygodówek to nr 1 dla mnie to Black Dhalia fabuła oparta na faktach ciężkie zagadki i świetna wstawki FMV na których praktycznie była oparta gra. Niestety cdki z grą szlag trafił a znaleźć ją w zasobach sieć trudno :(. Warto tutaj wspomnieć o serii King Quest ale to już temat na osobny topic.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Jo-Jo »

Hmm... najlepsze gry action-adventure wg. mnie to seria TR ( odliczając Chronicles i Angel Of Darkness ) i seria Legacy Of Kain :) .
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: KRELIAN »

action - adventure ? zbyt rozlegly temat . z najlepszych ktore ciezko mi podpiac pod dana podkategorie na pewno moge wymienic Deathtrap Dungeon , Shadowman i Soul Reaver - nie tyle pod wzgledem prowadzenia akcji co niepowtarzalnego nigdzie klimatu.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Wasza najlepsza gra Action-Adventure

Post autor: Sylvan Wielki »

Nie no sorry, w takim razie moją ulubiona przygodówką jest Tekken (w końcu siakaś przygoda...). :?
Mistyczna wręcz xD

Zdecydowanie Bio Hazard 2 z PSX. Klimat, oprawa, grywalność. Olbrzymia szkoda iż nie ukazał sie remake na CG jak pierwszej części.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”