Muzyczny quiz

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

113. Street Fighter 2 - Ken´s Theme
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

Ajajaj Action wyprzedzileś mie :P ...

BTW NYAAAAAAAAAAH .... znam odpowiedź na 5-6 wałków z tego quizu , a mogę odpowiedzieć tylko na dwa :/ .... no cóż .... wybiorę sobie jakieś ....

101. Ninja Gaiden 2 - Unspirated friend's field
115. Fatal Fury - Geese ni kissu
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Action twój wałek, full :ok: - 3 pkt.
Jo-Jo:
101 - gra ok, ale prawidłowy tytuł utworu to "Herald" lub "Chaosium Sword" lub "Ashtar's Theme"- 1 pkt.
115 - full pusty - 2 pkt.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Aserot »

-112- Mega Man - Elec man

Tutaj macie link do tej nutki ale dla Frets On Fire :D

Megaman - Elecman

Nic szukam drugiego wałka.

Edit1:

103 - Cadillacs and Dinosaurs - Forest of the Poachers ( tytuł zgarnąłem z BridgeM1 )

Wiem że to raczej nie moje dedykacje ale za dużo wałków kojarze a wybrałam te dwa.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Twoje, twoje :D .

103 - pusta full = 2 pkt. (tytuł jak najbardziej prawidłowy, na M1 tytuły przeważnie brane są z albumów)
112 - twoja full :) = 3 pkt.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Czas na podpowiedzi (w wielu przypadkach łopatologiczne :P ):

102 - Druga część legendarnej gry beat'em up. Nie gorsza od pierwowzoru ;).
104 - Kontynuacja kultowego platform-shootera. Także dorównuje grywalnością pierwowzorowi.
105 - Kultowa gra (w Europie bardziej znany jest jej port na C-64, w którym ścieżka dźwiękowa jest trochę inna ;) ).
106 - kolejna legenda, tym razem od Toaplan. Automat z tą grą był bardzo oblegany (zwłaszcza w moim mieście :), w pierwszej połowie lat 90-tych ).
107 - bijatyka 2D od Alpha Denshi (theme mojej ulubionej postaci i zarazem mój ulubiony motyw w serii, no i kolejny mocno oblegany automat).
108 - jak ktoś tego motywu nie zna, niech się nawet nie przyznaje :P i nadrobi ogromną stratę (utwór pochodzi z drugiej części legendarnej mini serii).
109 - kolejna bijatyka 2D, słynny klon dominujacych w tych czasach serii.
110 - gra którą każdy powinien znać. Kolejny przedstawiciel beat'em up - wiele on wniósł w rozwój tego kwitnącego wówczas gatunku i doczekał się kilku kontynuacji i portów na platformy domowe.
111 - druga "przenośna" część w bardzo rozpiętej fabularnie i chronologicznie serii gier. Ścieżka dźwiękowa jest w tej grze wyśmienita jak na swoje standardy (podobnie jak poprzedniczka).
114 - kolejna kontynuacja kultowego tytułu. Gra typowo zręcznościowa. "Nieco" wyewoluowała w stosunku do prequela. Scenografia skupia się wokół starożytnego Egiptu.
116 - tę zręcznościowo-platformową grę spotkał podobny los jak w przypdaku Metroida. W Japonii nie zdobyła większego rozgłosu, za to na zachodzie określono ją mianem kultowej.
Jej tyuł ma coś wspólnego z grecką mitologią.
117 - beat'em up na podstawie pewnego komiksowego realium. Kolejny oblegany automat.
118 - Druga część jednej z najpopularniejszych serii, która do dziś jest nieprzerwanie kontynuowana, a każda z jej części nieubłagalnie wyczekiwana. Na bazie fabuły tej serii m.in. we wczesnych latach 90-tych powstał serial animowany.
119 - Muzycznie przełomowa gra o legendarnym stopniu trudności (rok wydania - 1989 ;) ).
Ostatnio zmieniony 30-11-2007, 15:19 przez JJK, łącznie zmieniany 4 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

102 to na pewno double dragon 2 bodajze z pierwszej misji ale brak mi czasu na sprawdzanie , z kolei przez 108 nie bede mogl zasnac :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

102. Double Dragon II - "Mission 2 - At the Heliport" - kawałek Jo-Ja, także 1 pkt. dla ciebie.
Co do 108 to... ratujcie swój honor :D .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: SubZero »

dobra 105 to jest Commando, ale za cholere nie mogę wyczaić która to wersja :P na pewno nie na C64 i nie na NESa.
A połowę innych znam, ale już z czego są to ni cholery :D
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Bo to automatowa wersja :D (odpal na Mame albo M1 ;) ).
Sub twój wałek, jak dodałbys "Main theme" to był by full, a tak to 2 pkt.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: SubZero »

Ehh, wiedziałem że mój wałek, wiedziałem też że 'Main Theme' tylko nie wiedziałem czy taki rzeczywiście tytuł jest :P Nie pomyślałem o M1 ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Mógłby być także "BGM1", jako że taki jest właśnie na pierwszym płytowym wydaniu i właśnie w M1.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Podsumowanie:

101 - Ninja Ryukenden II: Ankoku no Jashinken (Ninja Gaiden II: The Dark Sword of Chaos) - "Chaosium Sword" (Ryuichi Nitta, Mayuko Okamura, Hiroshi Miyazaki) - Jo-Jo w połowie odgadł pusty (1 pkt.)
201 - "Herald" (M&M);


102 - Double Dragon II: The Revenge - "Mission 2: At the Heliport" (Kazunaka Yamane) - Krelian w połowie odgadł utwór Jo-Ja (1 pkt.)
202 - "Low Pursuit" (M&M);


103 - Cadillacs and Dinosaurs - "The Forest Poachers" (Alfh Lyra) - Aserot odgadł pusty (2 pkt.)
103 - "The Forest Poachers" (Kanji Saito);


104 - Super Contra - "Thunder Landing" (Konami Kukeiha Club - Kazuki Muraoka, Motoaki Furukawa) - utwór Kreliana :luka:
204 - "Thunder Landing (Motoaki Furukawa);


105 - Senjou no Ookami (Commando) - "BGM1"/"Main Theme" (Tamayo Kawamoto) - Sub odgadł w połowie swój utwór (2 pkt.)
205 - "Senjou no Ookami" (Tamayo Kawamoto);


106 - OutZone - "Dai 1 Shou Shirei: Chikyu-e (Ver.1.0) (Chapter 1 The Command: To the Earth)" (Tatsuya Uemura) - pusty
206 - "OutZone" (Tatsuya Uemura);


107 - World Heroes 2 - "The Wind Dances, the Flowers Bloom (Ryoko's Theme)" (Hideki Yamamoto, Yuka Watanabe, Hiroaki Shimizu) - pusty
207 - "The Wind Dances, the Flowers Bloom" (Ryo Yonemitsu, Kanichiro Kubo, Yoshi Tsuru, Takeshi Yamanaka, Suzuki);


108 - Daimakaimura (Ghouls'n'Ghosts) - "1ST BGM"/"Makaimura Theme" (Tamayo Kawamoto) - utwór Yamady :luka:
208 - "Daimakaimura" (Alfh Lyra);


109 - Fighter's History - "Ray's Theme" (Gamadelic) - pusty
209 - "Fighter's History Medley" (Gamadelic);


110 - Final Fight - "Lose in Twilight (BGM6)" (Yoshihiro Sakaguchi) - pusty
210 - "Lose in Twilight" (Alfh Lyra);


111 - Castlevania Adventure II: Belmont's Revenge - "Praying Hands (Cloud Castle Theme)" (Konami Kukeiha Club - Hiroshi Fanauchi);
211 - "Praying Hands" (Jun Irie);
(nie mogłem znaleźć gameplaya z tą nutą :()

112 - Rock Man (Mega Man) - "Elec Man" (Yoshihiro Sakaguchi) - Asrot zgadł swój utwór (3 pkt.)
212 - "Rock Man Arrange Version Eleki Man ~ Ice Man ~ Bomber Man ~ Fire Man ~ Cut Man ~ Guts Man ~ Eleki Man" (Yoshihiro Sakaguchi);


113 - Street Fighter II - "Fight it Out (Ken's Theme)" (Alfh Lyra - Yoko Shimomura) - Action odgadł swój utwór (3 pkt.)
213 - "Fight it Out" (Alfh Lyra - Kanji Saitou, Ikuo Kataoka, Kunihiro Tuji);


114 - Mighty Bomb Jack - "Mighty Bomb Jack Medley" (Setsuo Yamamoto) - pusty
214 - "Mighty Bomb Jack" (Michiharu Hasutani, Shinichi Sakamoto, Mikio Saito, Tsukasa Masuko);


115 - Garou Densetsu (Fatal Fury) - "Geese ni kissu (Geese Howard's Theme)" (Neo Geo Music Performance Group) - Jo-Jo odgadł pusty (2 pkt.)
215 - "Geese ni kissu" (Neo Geo Music Performance Group);


116 - Kid Icarus - "Mirror of Palutena (Main Theme)" (Hiromasa Tanaka) - pusty
216 - "Mirror of Palutena" (Yoshihiro Kunimoto)


117 - The Punisher - "Revenger ~Theme of Revenge~ (Stage 5)" (Alfh Lyra - Yoko Shimomura, Isao Abe, Toshio Kajino, Syun Nishigaki, Nobu Oouchi) - pusty
217 - "Revenger ~Theme of Revenge~" (Alfh Lyra);


118 - Zelda II: Adventures of Link - "Main Title" (Koji Kondo, Akito Nakatsuka) - utwór AdrianKillera :luka:
118 - "Zelda 2" (Yoshihiro Kunimoto);


119 - Shadow of the Beast - "Eerie Woods" (David Whittaker) - pusty.


...i kolej na Akcję ;).

Action: fuck xP

yyyy jakim sensie? :P

Action: Cięzki dzień przede mną. :p

No to lepiej może niech ktoś inny coś wrzuci jak będzie mógł.
Ostatnio zmieniony 02-12-2007, 21:51 przez JJK, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

http://www.sendspace.pl/file/QQVTHC19/ - 33mb

Dedykacje: SubZero, JJK, Adriankiller, Aserot, Krelian, Jo-Jo, eq2D

Standardzik czyli maksymalnie 2 utwory na osobę i 3 pkt za pełną odpowiedź i trafienie w swoja dedykacje, 2 pkt za pełną odpowiedz i utwór niededykowany dla siebie. :)

01. The Secret of Monkey Island - Michael Land - Introduction aka Main Theme (pusty, odgadnięty przez Aserota)

02. Dune 2000 - Matthew Ferraro - Fight for Power (pusty, odgadnięty przez Kreliana)

04. Planescape: Torment - Mark Morgan - Main Theme aka Good Ending

06. WarCraft III: Reign Of Chaos - Derek Duke - Reign Of Chaos (pusty, odgadnięty przez Jo-Ja)

09. Deus Ex - Alexander Brandon - Deus Ex Main Title

10. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl - FireLake - Dirge for the Planet (SubZero trafił w "swój" utwór)

11. The Great Giana Sisters - Chris Hülsbeck - Main Theme (utwór dedykowany JJK, odgadnięty przez Kreliana)

12. Age of Empires II: The Age of Kings - Stephen Rippy - Opening Theme (dedykacja Aserota odgadnięta przez SubZero)
Ostatnio zmieniony 06-12-2007, 22:41 przez Action, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

11.Giana sisters z 'intra' :P

zes walki dowalil , kojarze wszystkie i zadnego zarazem :oczami:

grrrrrrr :/

powialo 'chlodem' :P
Ostatnio zmieniony 05-12-2007, 22:29 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”