Melty Blood

Japoński "homebrew" to także świetne bijatyki 2D, które nie raz przewyższają w wielu względach komercyjne produkcje. Sprawdź sam dział doujin soft.

Moderatorzy: eq2D, ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Aserot »

Ja mam znów małe pytanko związane z moją ulubioną Kohaku a dokładnie o jej EX-Edge a dokładnie 1632143 C, Kohaku wyciąga wtedy pudełko trzeba nim trafic jak Ex-Shieldem??
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

Nie trzeba, to jest tylko 'dopalacz' - daje natychmiastowego Blood Heata. Tyle że średnio opłacalny bo ma cholernie długi startup i recovery.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Yamada »

Teoretycznie tak ale jest sytuacja w której możemy to w miarę bezpiecznie odpalić - jak oponent jest w rogu to puszczamy mu kaktusa aby go czymś zająć i błyskawicznie dajemy Kohaku w kanał - fajna, stylowa akcja, ale wymaga troszkę procencików MC :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Yamada »

Wczoraj w przerwie od Tartarusa w P3 odpaliłem na chwilę MB i pograłem trochę Miyako - fajna jest, styl przypomina mi ten Kokoro / Lei Fang z DoA (łokcie, bary :D) . zasięg podstawowych technik ma dosyć (a nawet bardzo) biedny no ale jak ma się ten metr pięćdziesiąt w kapeluszu to tak jest :P . No i ma fajny design - taka chibi Rin z F/SN. Fajna postać :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

Yamada pisze:(łokcie, bary :D )
Akira, anyone? :P
Zasięg faktycznie biedny, ale za to 'teleportujące łokcie' nieco to rekompensują :P
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Melty Blood

Post autor: Pattrick »

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Yamada »

Miyako po rzucie ma na gwarancie 2C+combo z czego wyciąga całkiem całkiem damage jak na rzut. Jest mała, szybka, silna i niebezpieczna - dosłownie Melty Bloodowa Talim z SC2 - dużo ciosów przelatuje jej nad głową, a jak już znajdzie się blisko oponenta to jest zabawa na całego. Jedyny problem pojawia się wtedy, gdy jest daleko i gra przeciwko kumatemu przeciwnikowi - ma bardzo słabego dasha i jedyny sposób na zbliżenie się do oponenta to albo łokieć (który może zostać przerwany, albo doskok na który cwany oponent ma przygotowanego anti-Aira. Problem mam też z technikami pokroju "dziobania nożem" Nanayi (to co nawala nożem przed siebie jak opętany - nie znam inputa:P) - po prosto cieżko podejsć do niego wtedy,a przeskok też nie jest taki oczywisty bo też zbiera. To nie Ciel która jest uniwersalna na każdym polu i może szybko wyjechać z kontry stojąc pół ekranu od oponenta :P


Aha no i chciałbym aby w practice można było odpalić każdy atak oponenta, aby nauczyć się przeciwnko niemu bronić, tak jak to robiłem w serii SC :P. Może jakiś patch by zmajstrowali, albo w nowym MB tak będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Action »

Yamada pisze:Aha no i chciałbym aby w practice można było odpalić każdy atak oponenta, aby nauczyć się przeciwnko niemu bronić, tak jak to robiłem w serii SC
Jest takie cus normalnie :P
Awatar użytkownika
Mastachi
Student
Student
Posty: 62
Rejestracja: 20-08-2007, 12:48
Lokalizacja: Z Wyspy Wikingów
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Mastachi »

Yamada pisze:Miyako po rzucie ma na gwarancie 2C+combo z czego wyciąga całkiem całkiem damage jak na rzut. Jest mała, szybka, silna i niebezpieczna - dosłownie Melty Bloodowa Talim z SC2 - dużo ciosów przelatuje jej nad głową, a jak już znajdzie się blisko oponenta to jest zabawa na całego. Jedyny problem pojawia się wtedy, gdy jest daleko i gra przeciwko kumatemu przeciwnikowi - ma bardzo słabego dasha i jedyny sposób na zbliżenie się do oponenta to albo łokieć (który może zostać przerwany, albo doskok na który cwany oponent ma przygotowanego anti-Aira. Problem mam też z technikami pokroju "dziobania nożem" Nanayi (to co nawala nożem przed siebie jak opętany - nie znam inputa:P) - po prosto cieżko podejsć do niego wtedy,a przeskok też nie jest taki oczywisty bo też zbiera. To nie Ciel która jest uniwersalna na każdym polu i może szybko wyjechać z kontry stojąc pół ekranu od oponenta :P
Chcesz to mozemy pograc miyako na miyako :)
Awatar użytkownika
Seven
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 18-11-2007, 12:33
Lokalizacja: krk

Re: Melty Blood

Post autor: Seven »

Action pisze:
Yamada pisze:Aha no i chciałbym aby w practice można było odpalić każdy atak oponenta, aby nauczyć się przeciwnko niemu bronić, tak jak to robiłem w serii SC
Jest takie cus normalnie :P
no, masz 30 sekundowy dummy recording
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Yamada »

W Cadenzie na PS2? A nie zwróciłem uwagi - sprawdzę - dzięki za cynk :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Seven
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 18-11-2007, 12:33
Lokalizacja: krk

Re: Melty Blood

Post autor: Seven »

lol na ps2 nie ma dummy, ale chyba masz na kompie MB
Badyl13
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 20-10-2007, 12:16

Re: Melty Blood

Post autor: Badyl13 »

Nie zna ktoś daty premiery nowej części? Mają być 3 style walki dla każdej postaci, wprost nie mogę się doczekać ^^
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

Dokładnej daty afaik jeszcze nie ma, wiadomo tylko że wiosną 2008 ma być w salonach gier. Co do konwersji (jakichkolwiek) to na razie nic nie słychać :(
Awatar użytkownika
Seven
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 18-11-2007, 12:33
Lokalizacja: krk

Re: Melty Blood

Post autor: Seven »

Mawiają że trzeba będzie poczekać ok. 6-8 miechów na jakąkolwiek konwersje;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Doujin Soft”