jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Ej kurde - kiedy jest "ten dzień" co postacie się w ogóle nie męczą? Niby pełnia, ale w pełnię zawsze wyskakuje coś fabularnego i nic nie można zrobić w Tartarusie. Help :P .
Obrazek
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: danielmarley »

Ostatnio mam mało czasu na gry rpg ale mam zamiar odświeżyć Chrono Crossa, a po za tym to tylko czasami gram w MMORPG knight online albo silkroad. Gra ktuś ? :)
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

silkroad to ostatni mmorpg w jakiego gralem i juz raczej nigdy nie zagram - klimat i pozytywne chore akcje z kumplem (z podrywem wroclawskich panienek na czele) to jedyne co mnie przy tym trzymalo :oczami:

szkoda czasu na ten gatunek
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Ok rozszyfrowałem Tartarusa w Personie 3 :P .

Każdej pełni jest fabularny boss, a w ostatnią noc przed pełnią status blokuje się wszystkim na Good a to oznacza NIEOGRANICZONY czas na eksplorację Tartarusa. Ponadto postacie sprawiają wtedy wrażenie silniejszych. Idealna okazja nie tylko na nieograniczone pakowanie (no na dobrą sprawę nie potrzebujemy żadnych itemów - możemy sie leczyć magią a gdy SP nam się kończą to wracamy do wejścia i automatycznie nam się odnawiają) ale również nieograniczony dostęp do skrzynek (kasa, kasa, kasa i inne użyteczne itemy na które zwykle owej kasy szkoda :P). Na szczęście wprowadzili podział na "części" Tartarusa (kolejne części są odblokowywane co jakiś czas) bo jakby można było zaliczyć go od razu to była by lipa:P.

Aha i OPŁACA się wykonywać requesty Elizabeth - szczególnie te z ubiciem rare stworów - BARDZO konkretne nagrody daje owa złotooka dama za nie:).

Chihiro jest moja:P (wczoraj wyskoczył mi tekst, ze będzie zazdrosna i zła gdy umówię się z inną dziewczyną niż ona:P). Urocza jest :P.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Yamada pisze:Chihiro jest moja:P (wczoraj wyskoczył mi tekst, ze będzie zazdrosna i zła gdy umówię się z inną dziewczyną niż ona:P). Urocza jest :P .
Qrde ta gierka mnie coraz bardziej zaczyna intrygować :P

[edit]
Jak to wygląda fabularnie z poprzednimi częściami? Trzeba przechodzić wszystko czy można olać? I w jaką wersję językową grałeś/asz? bo wyczaiłem UnDuba i zastanawiam się którą wybrać.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Możesz olać wcześniejsze Persony, ale imo fajnie było by znać realia Shin Megami Tensei bo Persona to taki spin off tej serii i wiele elementów mają wspólnych.

Gram w angielską:).

Zbliża się kolejna pełnia a wiadomo co to oznacza:P.


O ja, Chihiro to zazdrosna złośnica - scenka przy Social Link level 9 rlz :P . I pamiętajcie - lubi min. pluszowe misie jako prezenty:P

W ogóle spotkałem się z opinią, ze P3 jest nudna i że Social Linki bawią tylko przez pierwsze 2 miesiące - no cóż ja już mam ponad 3 miesiące czasu gry i nadal mnie bawią jak na początku. Zresztą ten sam ludek powiedział ze Tales of Abyss (które jest świetne) jest słabe wiec nie należy się raczej przejmować jego zdaniem :P .
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Kto tak mówił?
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Jakiś lolek na neojsite :P .

i tak nic nie przebije loli z k-ff i ich tekstow o ffx chocby
Ostatnio zmieniony 19-12-2007, 15:41 przez Yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

nic to nie przebije panny ktora dala mi bana na jakims forum jrpgowym bo napisalem ze skonczylem ffx bez nabijania statsow i nie uwierzyla :|

dzis dorwalem Złota Edycje Morrowinda - niby gralem w to kilkadziesiat godzin ale za 2 dychy mozna sie poswiecic a i polazic beztrosko po swiecie przy genialnych nutach Soule'a - oby ich to zmotywowalo do stworzenia bezbugowego fallouta 3 w podobnym acz mroczniejszym stylu bo jrpgi nie uznaje do momentu az mi przejdzie :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Dobra mogę powiedzieć nieco więcej o Personie 3. Aby wszystko miało ręce i nogi podzielę to na kilka części.

Rozgrywka
Rozgrywka jak wspomniałem jest oryginalna - dzień jest podzielony na kilka "faz" (poranek, lunchtime, popołudnie, wieczór itd) i najczęściej mamy wolną rękę na co chcemy poświęcić czas po szkole (są nieliczne fabularne wyjątki). Fajne rozwiązanie dające uczucie pseudo swobody (bo na dobrą sprawę poza Social Linkami/karaoke/kawiarnią/zakupami nie można wiele robić). Nie mniej jednak ów system jest fajny. Na skończenie gry mamy rok czasu w grze - przyznam, że myślałem ze to dosyć mało, ale po 5 miesiącach mam 40 godzin gry na liczniku wiec nie jest jednak tak źle.

Tartarus, fabularni bossowie i generalnie wsio co tyczy się walki

Tartarus jest..nużący - ciągłe walki i eksploracja niemalże identycznych architektonicznie pięter (design zmienia się dopiero gdy wchodzimy do nowego bloku labiryntu). Piętra generowane są losowo więc niemożliwe jest napisanie opisu każdego z nich. Struktura tartarusa..hmm - jak ktoś grał w Parasite Eve i męczył Chrysler Building to powinien już wiedzieć jak to wygląda.

Bossowie - zarówno fabularni jak i ci w Tartarusie - są dosyć prości (co jest bardzo "nieSzinMegamiTensajowe - walkę z drugim wcieleniem final bossa w Digital Devil Sadze nie zapomnę nigdy - najbardziej taktyczna i nerwowa walka jaka rozegrałem w RPG :P ), a same walki są nawet bardzo proste bo wszystko rozbija się o to jakie Persony masz - przykład - w jakimś bloku Tartarusa poskanowałem wszystkie stwory i dowiedziałem się jaki element jest ich słabym punktem - z tą wiedzą za pasem walki wyglądają tak:
bum walka ->zmiana Persony na taką, którą ma na stanie zaklęcie na które jest dany stwór uczulony(zmiana Persony nie kosztuje nic - nie tracimy kolejki)-> rzucam czar na stwora->trafiam w jego weakness->All-Out Attack-->koniec walki.
Tak wygląda prawie że każda walka do tej pory. Pół minuty i po starciu. Wiec wystarczy miec kilka Person - każdą z innymi elementarnymi zaklęciami aby być kozakiem.
Levele lecą wolno - nawet przy takich "szybkich" walkach (mam 40h i 32lv herosem). Można co prawda rozdzielić drużynę i niech każdy walczy z kim chce,a le to dosyć ryzykowna sprawa. Reasumując - normalne klasyczne levelowanie przebiega wolno (kolejny "trademark" serii Shin Megami Tensei) i maniacy levelowania typu Any będą na pewno zadowoleni.


Social Linki:
Minęło pięć miesięcy a nadal mnie nie nudzą czyli jest dobrze - kilka już wymaksowałem (Justice (Chihiro), Hanged Man (Maiko) itd) a kilka jest w zaawansowanym stadium - jest fajnie bo niektóre są naprawdę ciekawe.


Reasumując - gra póki co jest na 8/10 :) .

BTW: "Operation Babe Hunt" na plaży rządzi :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

Fuuuuj .... Chrysler Building ... to ja podziękuję tej grze ..... w PE najwyżej wytrzymałem do 35 piętra .... siedziałem przy tym wtedy dwa dni ....

Pozatym ... co ja się martwię tą grą .... i tak nie będę miał PS2
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Jo-Jo pisze:Fuuuuj .... Chrysler Building ... to ja podziękuję tej grze ..... w PE najwyżej wytrzymałem do 35 piętra .... siedziałem przy tym wtedy dwa dni ....
nie bluznij :P chrystler buliding nie mozna bylo nie skonczyc , te urozmaicenia lokacji ( ;) ) i mlodziencza zajawka na 'manczkinizm' - szkoda tylko ze pozniej Aya stawala sie niesmiertelna , dokladnie tak samo jak Ashley po ok trzecim przejsciu Vagranta :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Jo-Jo »

a gdzieś czytnąłem, że na końcu
[Spoiler ]
nawala się z Eve w ciele Mayi i po walce Eve próbuje przejąć kontrolę nad Ayą ( jak to zrobiła z Melissą ) ale jej się nie udało i przez to cała moc Ayi prysła ....
tak ?

tak lepiej
Ostatnio zmieniony 22-12-2007, 16:51 przez Jo-Jo, łącznie zmieniany 1 raz.
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Dumian »

Nie wiem czy wiecie ale te wasze spoilery zaznaczane kolorem czarnym sa nic nie warte jak ktos ma zmieniony styl na forum :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Jo-jo: to o czym mowisz o dodatkowe zakonczenie gry po zdobyciu ex mode i skonczeniu chrystlera ... za taki spojl bym zniszczyl :P

Edit : nie wezme tego tekstu w spojla zeby ludzie wiedzieli czego nie chca wiedziec ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”