Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

Hehe, dokładnie moja strategia :D
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Kojarzy mi się z grą naszej reprezentacji, szkoda tylko że Adriano nie mamy w teamie :lol:, zresztą wyjazdy też mamy lipne.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Wczoraj po raz pierwszy skończyłem Zone of the Enders i po prostu spadłem z fotela - takiej ubogiej gry dawno nie widziałem - bohater to jakiś szczyl, którego nikt nie kocha itd. Kojima chciał stworzyć ksero Shinji'ego z NGE ale wyszło mu to bardzo nieudolnie. Gra jest nudna (nawalanie jednym przyciskiem do znudzenia - nie potrzeba żadnej taktyki) i cholernie krótka (4h - tyle zajęło mi jej przejście uwzględniając wszystkie misje ratunkowe). Kolejny minus to mało bossów, oraz prostota ich pokonania, a to jest niedopuszczalne w tego typu grach. Moja ocena to max 5/10.

Jeżeli ktoś w to nie grał to niech sobie daruje i zagra od razu w ZoE:2nd Runner - tam można obejrzeć filmik obrazujący fabułę (biedną) jedynki, a i sama gra jest zdecydowanie ostrzejsza - świetni bossowie przy których trzeba czasami nieźle kombinować, większe możliwości operowania samym Jehuty i w ogóle gra jest dłuższa, znacznie dłuższa. Ocena dwójeczki to jak dla mnie 8/10.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

A teraz coś lepszego - Shadow of Memories - bardzo dobra przygodówka, w starym stylu (czyli nie ma walk, zabijania itd - wszystko sprowadza się do kombinowania i używania odpowiednich przedmiotów w odpowiednim momencie). Bardzo oryginalna gierka. Wyczujcie akcję - wychodzicie z kawiarni i zostajecie zamordowani, dostajecie jednak drugą szansę i możecie zapobiec swojej śmierci, korzystając z "digipada" (umożliwia nam cofniecie się w czasie i ingerencję w wydarzenia) co też czynicie, ale morderca nie daje za wygraną i próbuje się Nas pozbyć innymi sposobami, a my musimy kombinować jak temu zapobiec. Jedna z pierwszych gier na PS2 więc graficznie jest nieco plastikowa, ale niech to Was od niej nie odstrasza bo SoM naprawdę wciąga. Ma ponadto 5 zakończeń - to które zobaczymy zależy od naszych wyborów i poczynań w czasie gry. Naprawdę warto zagrać:).
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Ja dodam że jest również dostępna wersja na PC i gierka wciąga jak diabli.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Aserot pisze:Ja dodam że jest również dostępna wersja na PC
To ja dodam, że była kiedyś w Play DVD. :P Tak się złożyło iż to mam i moje pytanie brzmi: klimat podobny do tego z Fahrenheita? :) (bo ja w sprawach przygodowek konsolowych laikiem jestem)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Oj nie, nie - klimat jest znacznie lżejszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

Zgodzę się z w pełni z wami. Warto zagrać w Shadow of Memories choć to już klasyka PS2 ;) . Zawsze lubiłem motyw z podróżami w czasie (z kąd to ja mam :P), a w dobrej przygodówce to już "cud, miód..." :D . Wstyd że jej nie wymieniłem w stosownym temacie :wstyd: .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Właśnie zacząłem grać w Assasin's Creed. Musze przyznać, że to jedna z najlepszych gier w jakie kiedykolwiek grałem. Wszystkie miasta zostały odwzorowane z zegarmistrzowską dokładnością i artyzmem. Przechadzając się ulicami takiego Damaszku czuję się jakbym był tam naprawdę. Jednak największe wrażenie jest po stanięciu w punkcie widokowym i obserwowaniu całego miasta z góry- coś pięknego. Misje są schematyczne ale podczas gry nie zwraca się na to uwagi bo wykonywanie zadań jest bardzo emocjonujące. Jak ktoś jeszcze nie grał to bardzo polecam :)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Komandos pisze:Właśnie zacząłem grać w Assasin's Creed.
Dziś wrescie udało mi się normalnie odpalić AC. Pamiętajcie, nigdy nie kupujcie innych płytek niz Verbatim (+ nie -) do nagrywania "kopii zapasowych" gier z X360 - gdy nagrałem na jakąś Esperance to już na samym początku gry (jeszcze przed treningiem, gdy Altair nie może sie odpędzić od dziewcząt) wyskakiwał mi błąd "płyta jest za bardzo porysowana bla, bla, bla" i tyle z grania (płyta nie miała ani jednej ryski, jeżeli o to chodzi ;)).
Anyway, w końcu udało mi się zagrać i co moge powiedzieć... gra jest dobra, ale bez rewelacji. :) Po badziewnym tutorialu (to miało być klimatyczne, tak?) przyszedł czas na odbudowę klimatu (ogolnie wielkie "WTF" wypłynęło z moich ust po zobaczeniu początku... kto wie, ten wie a kto nie wie ten zobaczy - ogolnie zaliczam to na plus ;)), który coraz bardziej mnie do siebie przyciąga (skok do siana rlz! i sytuacja zaraz przed skokiem, gdy w interaktywnej cut-scence lider asasynów podczas przemowy z "mała armia" sir Richarda wskazuje na mnie stojącego na wysoko położonej kładce... a ja, wstydliwy schowałem się za ściane :wstyd:).
Co do gameplaya... system walki miał być rewolucyjny, miał być "prawie jak" w bijatyce i miał przekonać do siebie Rena nie grającego w slashery... zapomnijcie, całość sprowadza się do sępienia na kontre (a raczej reversala ;)) wygląda to może i efektownie, ale już imo w PoPie było więcej zabawy. Niby są jeszcze te noże do rzucania i ostrze spod palca serdecznego (swego rodzaju speed kill, który w PoPie tez był xP), ale ja nie o tym. ;)
Lecz to nie system walki miał być najmocniejsza stroną AC, a "Spider-Man'owskie" zdolności Altaira. Po prostu - dają rade. :) Trzymasz sobie jeden przycisk (RT) i bohater zmienia się w mistrza le parkour'a (prostota przede wszystkim :P) sprawuje się to naprawdę niezle, wygląda jeszcze lepiej (animacja powala!) i zabawy z tym co niemiara. Mogę się przyczepić tylko do jednej rzeczy... gdy już zacząłem biegać po mieście jak jakiś poj*any spider-man z gracją, równym tempem etc. trafiłem na drzewo... no kurna, nikt mi nie wmówi, że taka "małpka" jak Altair nie potrafiłby wskoczyć na drzewo. :P
Fajnie też się sprawuje interakcja z ludzmi - wbijasz sobie (jak już wspominałem - animacja rlz!) w tłum ludzi "przepychając" się (do czego także służy przytrzymanie jednego przycisku) i gdy kogoś "za mocno" popchniesz to ten, albo ucieka i zwołuje jakiegoś strażnika, albo... ci oddaje. :D

Na razie tyle, przejdę całe to napiszę więcej. :P
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Załatwiłem już 5 bolków i gra robi się trochę nudna. W sumie bieganie po dachach i kiwanie strażników cały czas bawi ale przydałoby się jednak więcej różnych zadań. Co do walki to mi się podoba, jest może troche za łatwo ale dzięki temu można tworzyć sceny rodem z filmów z Seagalem, piętnastu chłopa na jednego i efektowne wykończenia. Technicznie jak już pisałem pierwsza liga, przeszkadza tylko trochę za bliskie doczytywanie cieni i elementów otoczenia a i lekkie zwolnienia animacji występują.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

ano pobawilem sie troche Assasin's Creedem i naprawde chce skonczyc ta gre (a nie zdarza mi sie to czesto ostatnimi czasy). polazilo sie po Acre, Damaszku i Jerozolimie, ubilo troche templariuszy, pozaliczalo punktow widokowych ktore potrafia przytloczyc ogromem, pobronilo sie wiesniakow... w pewnym momencie uswiadomilem sobie ze choc powoli zaczyna wiac monotonia to jednak chce sie w to brnac dalej. wszystko przez motyw z 'pamiecia' no i ta chec zrobienia wszystkiego po cichu kiedy sie tylko da :) . na pewno gra ma u mnie mocne 9 na ta chwile.

wspolczuje grac w to na piecu
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Przeszedłem całe AC i jedyne co mogę powiedzie to - NUDA i brak jakiejkolwiek satysfakcji z zakończenia gry. Ode mnie: jakieś 8/10

PS. A miało być tak pięknie...

PS2. Przybądź czym prędzej PoP4. :)
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Primo »

NUDA i brak jakiejkolwiek satysfakcji z zakończenia gry
ciekawe podsumowanie jak na grę na 8 O_o
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Warhammer 40,000: Dawn of War - Soulstorm testował już ktoś tą edycje Warhammera bo filmik wygląda zabójczo i chyba w końcu będę musiał kompa podrasować.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”