Laptop z tunerem TV+PS2

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: AnTeK »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem laptopa. Najlepiej takiego który tuner Tv ma wbudowany żebym mógł podłączyć do niego PS2 i sobie pośmigać. Tylko zastanawiam się czy takie połączenie ma sens. Czy jakość obraz będzie chociaż porównywalna do tego wyświetlanego na Tv?? Jakich kabli będę potrzebował żeby to ustrojstwo podłączyć?? Słyszałem także że czas reakcji lub jakieś opóźnienia mogą występować.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: SubZero »

Jeśli tylko po to żeby podłączyć PS2 to chyba lepiej poszukać modelu z kartą graficzną z wejściem video, chociaż nie wiem jak to wygląda w lapkach (czy w ogóle takie robią). Obraz w nowych tunerach TV zazwyczaj jest dość dobry, a do podłączenia wystarczy standardowy kabel od PS2, chyba że chcesz jeszcze dźwięk mieć, wtedy musisz mieć przejściówkę z kabla PS2 (zwykle kompozytowy - chinch) na wejście karty dźwiękowej (minijack). Co do opóźnień to osobiście nie uświadczyłem (co prawda na desktopie ale aż takiej różnicy chyba nie ma).
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: AnTeK »

SubZero pisze:Jeśli tylko po to żeby podłączyć PS2 to chyba lepiej poszukać modelu z kartą graficzną z wejściem video, chociaż nie wiem jak to wygląda w lapkach (czy w ogóle takie robią).
Oczywiście że nie tylko do tego ;) do nauki do nauki :P
Chodzi o S-Video ? Z tego co wiem takie cuś służy do przerzucenia obrazu z kompa/laptopa na ekran Tv.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: SubZero »

AnTeK pisze:Oczywiście że nie tylko do tego
Chodzi mi o to, czy do oglądania TV też. Wtedy sama karta graficzna oczywiście nie wystarczy.
AnTeK pisze:Chodzi o S-Video ? Z tego co wiem takie cuś służy do przerzucenia obrazu z kompa/laptopa na ekran Tv.
Ale są też karty graficzne, które mają poza wyjściem video (zwykle S-Video albo Composite/chinch) co już jest praktycznie standardem, także wejście video (złącza zazwyczaj takie same jak wyjście) które właśnie umożliwia podłączenie do kompa zewnętrznego źródła sygnału video (w tym wypadku konsolka). Często takie karty oznacza się symbolem VIVO (video-in, video-out) pierwszy z brzegu przykład. Jedyny właśnie problem to taki, że nie wiem czy karty w takich wersjach są produkowane także dla laptopów.
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: AnTeK »

SubZero pisze: Chodzi mi o to, czy do oglądania TV też. Wtedy sama karta graficzna oczywiście nie wystarczy.
Oglądanie Tv nie gra większej roli. Tuner ma służyć do podłączenia PS2.
Jeśli chodzi o VIVO to nie spotkałem się z takim patentem w laptopach które przeglądałem (w przedziale cenowym na moim poziomie :P)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: SubZero »

No to raczej będziesz musiał zainwestować w tuner. Reszta jak wyżej. Chociaż imo
AnTeK pisze:Tuner ma służyć do podłączenia PS2.
trochę dziwne zastosowanie dla laptopa :P
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Laptop z tunerem TV+PS2

Post autor: AnTeK »

SubZero pisze:trochę dziwne zastosowanie dla laptopa :P
Może i tak. Ja zawsze byłem trochę dziwny :P
Ale prawda jest taka, że chcąc na laptopie sobie pograć trza nieco szmalu wyłożyć w porównaniu do takiego stacjonarnego. Inna sprawa, że na PC nie ma gier które by mnie interesowały (wyjątek stanowią MMORPG :P). Dlatego chce pomóc biednej konsolce która stoi w domu i zbiera kurz wśród powiększającej się bilboteki gier, których i tak nigdy wszystkich nie przejdę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”