Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: yarosh »

wiedziałem o tym :] koreańcu dla mnie karate to tylko shotokan bez słodzenia :P pospamuje troszkę a co :] no może jeszcze goju ryu jakiś taki sentyment mam :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Fighter in the wind- polecam
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Mój pierwszy nunchaku sampler (dwa tygodnie ćwiczeń).
Awatar użytkownika
htm7
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 67
Rejestracja: 22-07-2006, 16:37
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: tekkena

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: htm7 »

sztuki walki czyli inaczej najskuteczniejsze style_styl czy to do obrony czy uzasadnionego ataku według mojej obecnej orientacji to mieszanina dwóch systemów mianowicie muai thai z najniebezpieczniejszym uderzeniem pojedyńczym z łokcia(dowolna technika)w opozycji do mieszanych sztuk walki czyli ogólnie mówiąc wypromowanego tzw.MMA z obaleniem i łamaniami w parterze po przewróceniu przeciwnika(co wiąże się z przewagą pozycji)i jak najszybszym wyeliminowaniem przeciwnika.Jerzeli chodzi o MMA to z obaleniami i łamaniami trzeba jerzeli się siegnie do korzeni uwzględnić jiu-jitsu jako pierwsze z tymi elementami.Nie wiem czy miały byc tu jakieś filmiki jak tak to przepraszam zobaczyłem temat o sztukach walki i mnie natchnęło napisałem troche z doświadczenia i nie wiem co tu się pisze i co powinno byc napisane dokładnie .Napisałem to jak pisałem wcześniej trochę mojej wiedzy też obecnej.sorry ale nie mam siły czytać całego tematu-stąd te pytania tylko odbiłem piłkę.Niech napisze coś dalej tygrys :padam: lub jakiś inny tygrys..... :wstyd: Przepraszam że coś napisałem ,prosze o niebana :spi: pozdrowienia dla wojowników ,fighterów i żołnierzy......
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Action »

htm7 pisze:nie mam siły
Mógłbym poprawić twoje błędy, ale nie mam siły...
Awatar użytkownika
entryk
Student
Student
Posty: 31
Rejestracja: 21-11-2007, 21:20
Lokalizacja: Police

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: entryk »

ja trenowalem Free Running 2.5 roku a teraz trenije Brazylijskie Jiu Jitsu i Vale Tudo bo wole na treningu sparować z kolegami niż bawic sie w jakies chińskie sztuczki i rozwój ducha xD.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Po przeczytaniu całego tematu (wiem, że to rzadkość wśród użytkowników ;) ), postanowiłem dodać swoje 3 grosze.

Nie powinienem się może tym chwalić, ale moje zainteresowanie sztukami walki zaczęło się rozwijać po zagraniu w Virtua Fighter 2. Naśladowałem (czy jak lepiej próbowałem naśladować ciosy postaci gry). Dwa miechy od pierwszego uruchomienia VF2, obejrzałem "Wejście Smoka" i tu moje zainteresowanie sztukami walki znalazło miejsce ;) Dzięki temu też więcej czasu spędzałem na powietrzu, bo próby wykonywania np. podwójnego kopnięcia z wyskoku kończyły się delikatnie ujmując uszkodzeniami otoczenia. Naśladowanie czyichś ruchów jednak nie zastąpi prawdziwego treningu - nauczył mnie tego trzeci napad na moją osobę, a właściwie utrata komórki po trzech gongach z sierpa na twarz i "dostraszeniu" nożem.

W Empiku dorwałem książeczkę "Bruce Lee Metoda Walki cz.1 Techniki Samoobrony" i czytałem wszędzie, gdzie nie dało się ćwiczyć technik przestawionych w książkach z serii "Bruce Lee Metoda Walki". Szukałem sekcji Jeet Kune Do, bo o tym były te książki.

Po pół roku trenowania w pewnej sekcji, sam nie wiem czego, ale ładnie nazwanego "Jun Fan Jitsu Jeet Kune Do - styl Bruce Lee", przerwałem treningi. Półtora roku temu (październik 2006), razem z kolegami sprowadziliśmy do Warszawy, po licznych e-mailach, wykwalifikowanego instruktora JKD z Łodzi. Wytłumaczył nam, że "Jun Fan" to prawdziwe nazwisko Bruce'a Lee nie ma co tam dociskać "Jitsu", a "Jeet Kune Do" to koncepcja treningowa opracowana przez Bruce'a Lee, a nie styl.

Treningi mnie bardzo wciągnęły - czułem, że moje marzenie o trenowaniu JKD się spełnia. Niestety dzisiaj sekcja wegetuje. Trener bardzo chce nas odwiedzać, ale jego dojazdy nijak się mają do obecnych rozmiarów grupy - poza 6 zapaleńców, przewinęło się i odpadło blisko 20 osób. 6 osób to za mało. Czekamy na kwietniowe seminarium w Łodzi.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

kemot722 pisze:Po przeczytaniu całego tematu (wiem, że to rzadkość wśród użytkowników ;) ), postanowiłem dodać swoje 3 grosze.

Nie powinienem się może tym chwalić, ale moje zainteresowanie sztukami walki zaczęło się rozwijać po zagraniu w Virtua Fighter 2. Naśladowałem (czy jak lepiej próbowałem naśladować ciosy postaci gry). Dwa miechy od pierwszego uruchomienia VF2, obejrzałem "Wejście Smoka" i tu moje zainteresowanie sztukami walki znalazło miejsce ;) Dzięki temu też więcej czasu spędzałem na powietrzu, bo próby wykonywania np. podwójnego kopnięcia z wyskoku kończyły się delikatnie ujmując uszkodzeniami otoczenia. Naśladowanie czyichś ruchów jednak nie zastąpi prawdziwego treningu - nauczył mnie tego trzeci napad na moją osobę, a właściwie utrata komórki po trzech gongach z sierpa na twarz i "dostraszeniu" nożem.

W Empiku dorwałem książeczkę "Bruce Lee Metoda Walki cz.1 Techniki Samoobrony" i czytałem wszędzie, gdzie nie dało się ćwiczyć technik przestawionych w książkach z serii "Bruce Lee Metoda Walki". Szukałem sekcji Jeet Kune Do, bo o tym były te książki.

Po pół roku trenowania w pewnej sekcji, sam nie wiem czego, ale ładnie nazwanego "Jun Fan Jitsu Jeet Kune Do - styl Bruce Lee", przerwałem treningi. Półtora roku temu (październik 2006), razem z kolegami sprowadziliśmy do Warszawy, po licznych e-mailach, wykwalifikowanego instruktora JKD z Łodzi. Wytłumaczył nam, że "Jun Fan" to prawdziwe nazwisko Bruce'a Lee nie ma co tam dociskać "Jitsu", a "Jeet Kune Do" to koncepcja treningowa opracowana przez Bruce'a Lee, a nie styl.

Treningi mnie bardzo wciągnęły - czułem, że moje marzenie o trenowaniu JKD się spełnia. Niestety dzisiaj sekcja wegetuje. Trener bardzo chce nas odwiedzać, ale jego dojazdy nijak się mają do obecnych rozmiarów grupy - poza 6 zapaleńców, przewinęło się i odpadło blisko 20 osób. 6 osób to za mało. Czekamy na kwietniowe seminarium w Łodzi.
Jak sekcja JKD się u was rozpadła to możesz się spokojnie zapisać na MMA- z tego co wiem to trening tam wygląda bardzo podobnie a klub MMA masz w każdym większym mieście (w Warszawie to pewnie masa tego jest). Swoją drogą to dobrze, że trafiłeś na dobrego instruktora bo Jeet Kune Do w Polsce to w większości jechanie na popularności Bruce'a Lee a trening ma więcej wspólnego z filmami niż z prawdziwym JKD.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Komandos pisze:Jak sekcja JKD się u was rozpadła to możesz się spokojnie zapisać na MMA- z tego co wiem to trening tam wygląda bardzo podobnie a klub MMA masz w każdym większym mieście
Rzeczywiście Jeet Kune Do przeszło ewolucję i dzisiaj treningi wyglądają podobnie jak te w MMA. Mamy jednak nadzieję (jedni większa, inni mniejszą), że coś jeszcze z tego będzie ;)
Komandos pisze:Swoją drogą to dobrze, że trafiłeś na dobrego instruktora bo Jeet Kune Do w Polsce to w większości jechanie na popularności Bruce'a Lee a trening ma więcej wspólnego z filmami niż z prawdziwym JKD.
Dla tego zaniechałem treningów u tego pierwszego trenera, który "czegoś tam" nauczał, bo na treningach często pytał czy nie widzieliśmy danej techniki na filmie, ale teraz ten sam pan stanowi konkurencję dla prawdziwego trenera JKD. Jakiś czas temu tamten biznesmen wprowadził do nauczania "atrakcyjny" system mający być krzyżówką Jeet Kune Do i stylu Shaolin - szczerze mówiąc, nie wiem czy chcę wiedzieć jak to wygląda. Zapowiada sie generacja adeptów typu Law (Tekken ;) ) żyjących w przekonaniu, że Bruce Lee naprawdę był mnichem z Shaolin i z tamtąd pojął JKD (swoją drogą wiem, że jest gra, która przyjęła, że JKD powstało ok. XVII wieku w Shaolin - niech ją szlak :zly: )
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Action »

kemot722 pisze:Osobiście myślałem trochę o treningu tego co prezentują Bayman i Leon
Nie polecam trenować czegoś tylko dla tego, że "gdzieś to zobaczyłeś i fajnie to wygląda"... sam sie na tym przejechałem :D
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Action »

kemot722 pisze:Rozumiem, że chodzi ci o gry, bo ja widziałem na żywca kilka technik, niektóre z nich nawet osobiście zdarza mi się ćwiczyć w ramach parteru w Jeet Kune Do.
Chodziło mi o "pierw poczytaj o danej sztuce walki, poznaj jej filozofie a dopiero później się za nią bierz" ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dumian »

Czytanie czytaniem, teoria teorią ale najlepiej przejść sie na miejsce i samemu sprawdzić jak to wygląda w praktyce, wziąć udział w jakimś treningu itp.

PS. Przeniosłem tutaj pare postów z tematu postaci DoA.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Dumian pisze:Przeniosłem tutaj pare postów z tematu postaci DoA.
Sorry za off-top ;)
Action pisze:Chodziło mi o "pierw poczytaj o danej sztuce walki, poznaj jej filozofie a dopiero później się za nią bierz"
Czytałem, ale samo czytanie to dla mnie za mało. Dlatego czasem odwiedzę z tego powodu YouTube - tak, wiem, że nierzetelne źródło informacji, ale dokumenty (instruktarzówki) sie zdarzają. Wolę jednak pogadać z ludźmi, którzy trenowali sztukę walki, która mnie zainteresowała.

Odnośnie tego co trułem na "DoA Postacie" - żadna gra jest nie jest dla mnie rzetelnym źródłem informacji o jakiejkolwiek sztuce walki (pozycja do walki, techniki itp.). Co prawda kiedyś naśladowałęm bez opamiętania ciosy z VF2, ale rozum i wiedza wzięły górę ;)
Lubię gry walki, ale nie traktuję ich jako elektronicznych instruktorów o co jestem coraz częściej podejrzewany.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Sylvan Wielki »

Zauważyłem, że spora część osób grających w Tekkena interesuje się różnymi formami sztuk walki
Nie inaczej. Ja sam od 14tego roku życia ćwiczę TKD i spora w tym zasługa Beaka oraz Hwoarang'a, czego się nigdy nie wypierałem. I przez te 946 polygonów poznałem masę wspaniałych ludzi i nie jedno przeżyłem.
Dumian pisze:Mirko "Crocop" Filipovic jest jednym z bardziej znanych zawodników K1 - dawniej i PRIDE FC - obecnie. Słynie z wysokich, nokautujących kopnięć i walki w stójce.
Mirko , to obok Petera Aerts'a i Alexyeya Ignashov'a mój ulubiony zawodnik z K-1 (dawniej).
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

http://wptv.wp.pl/wid,9811213,news.html ... caid=15a5a

Nowa kontrowersyjna rozrywka Amerykańców
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”