Filmy

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Action »

Jeżeli bierze się za to miszczu Wierzbięta to zapewne dubbing będzie stał na wysokim poziomie. :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Yamada »

Resident Evil: Extinction

Czyli 3cia kinówka Residenta - bardzo fajny i odstresowujący kawałek kina akcji z domieszką horroru. Zadnej głębi nie ma, ale nie o nią w tym wypadku chodzi - są kolejne nawiązania do gry, są tony zgniłego miecha platąjącego się tu i ówdzie, jest Tyrant, jest Wesker, jest Claire, jest fajnie. No i słyszałem, ze to miała być ostatnia częsc, ale po końcówce to nie byłbym tego taki pewien :D. I dobrze bo Resident jest cool :D . Dla fanów gry pozycja obowiązkowa:).

Czy tylko mi Carlos przechadzajacy się po opuszczonym hotelu na pustyni przypomina Chrisa i enviroment w jakim będzie się woził kosząc zombiaki w RE5? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Action »

Yamada pisze:Resident Evil: Extinction
Krótko i na temat - połączenie Mad Maxa z Matrixem :P
Ostatnio zmieniony 12-06-2008, 22:09 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Aserot »

Yamada pisze:Dla fanów gry pozycja obowiązkowa:).
No to był chyba żart bo według mnie to właśnie fani powinni go ominąć :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Cargo
Graphic Master
Graphic Master
Posty: 246
Rejestracja: 03-08-2006, 10:11
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Filmy

Post autor: Cargo »

ZEITGEIST - duch czasu - czyli o tym jak mass media czynią z mózgu to co Brainiac z przyczepami kampingowymi :P
http://zeitgeistmovie.com/
Kolega mnie namawial juz 3 miesiace temu, ale dopiero dzisiaj sie skusilem i moge powiedzieć, ze tych dwóch godzin zycia nie można uznać za zmarnowane.
Jest to film opowiadający o tym jak społeczeństwo daje się manipulować. IMO fragment o religii jest zdeqa cienki, ale dalsza część filmu mnie ruszyła. Kilka spraw poukładało mi się w całość.
Jak najbardzie jzachęcam do obejrzenia :)
(Jesli film na podanej stronie nie działałby do konca poprawnie, to zawsze mozna wduść w Tubie "zeitgeist pl" i przelookać 13 czesci) :D
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Filmy

Post autor: AnTeK »

ZEITGEIST jak dla mnie powinien obejrzeć KAŻDY. Nie chodzi o to by przyjmować wszystko jako objawioną prawdę tego świata, autorzy filmu zachęcają do własnych dalszych studiów w temacie, oraz do sprawdzenia wszystkich przedstawionych w nim faktów, zamiast brania na wiarę tego co zostało w nim powiedziane. Film prowokuje do samodzielnego myślenia.
Pierwsza część o religii może być nie do przyjęcia dla niektórych szczególnie w naszym wielce katolickim kraju. Gdy mój kolega chciał namówić rodziców do obejrzenia tego filmu skończyło się to dla niego niemal wizytą w kościele
Część II - 11 Września w zasadzie jedynie symbolicznie wspomniane i opisane. Jest wiele innych lepszych filmów w całości poświęconym temu incydentowi
Część III - wywala kredki z tornistra. Banki i plan zniewolenia świata. S-f i kosmiczna fantazja autora? Oby...
Polecam także Loose Change i Terromstorm

Kod: Zaznacz cały

 Terrorstorm to kolejny bardzo dobry dokument Alexa Jonesa twórcy m.in "Zeitgeist",skupiajacy się na problemie terroru New World Order, czyli Nowego Porządku Świata. 2 bardzo treściwe godziny materiału obnażające działania ludzi stojących za rządami zachodniego świata. Ukazujący jak przy pomocy zdradzieckich ataków terrorystycznych na wlasne społeczeństwo osiągają polityczne cele, manipulując nim i zniewalając. Ukazanych jest wiele przypadków m.in zamachy 9/11 i 7/7 w Londynie. Wypowiadają się naukowcy, historycy, byli członkowie rządów, eksperci, byli agenci.
Dokument ten, to także opowieść o systemach kontroli, które stworzono, by zamknąć oczy obywatelom Zachodu na otaczającą ich rzeczywistość. Doskonała analiza historycznych wydarzeń, do uczestnictwa w których rządy po wielu latach wreszcie się przyznały.
Tylko w 2006 roku na serwisach YouTube i Google oglądnęło go 7 mln osób.
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Filmy

Post autor: Bury »

Jestem legendą I Am Legend


Obrazek

produkcja: USA gatunek: Akcja, Sci-Fi
data premiery: 2008-01-11 (Polska) , 2007-12-05 (Świat)

reżyseria Francis Lawrence scenariusz Akiva Goldsman, Mark Protosevich zdjęcia Andrew Lesnie muzyka James Newton Howard na podstawie: powieści "Jestem legendą" Richarda Mathesona od lat: 12 czas trwania: 100 dyst.: Warner Bros.



Kolejna adaptacja kultowej powieści Richarda Mathesona o tym samym tytule.
"I Am Legend" opowiada historię Nevilla, ostatniego żyjącego człowieka na ziemii. Reszta ludzi padli ofiarą dziwnego wirusa, który zmienił ich w żywych zombie, a dokładniej - w wampiry. W nocy wampiry masowo nacierają na dom Nevilla, znajdywane gdzieś w mrokach, same giną z jego ręki. Neville jednak postanowia zrobić dużo więcej, postanawia dowiedzieć się co naprawdę zabiło wszystkich ludzi i jakim sposobem można zabić największą ilość wampirów. Sam zadając sobie pytanie jak przetrwać poszukuje na nie odpowiedzi. No bo po co ma żyć gdy jest ostatnim człowiekiem w świecie opanowanym przez żadne krwii bestie? Jak długo to potrwa? Jaki jest tego cel?

Trailer -


film naprawde fajny, dobrze zrobiony.choc dzis jest premiera to widzialem go juz 2 tygodnietemu :D Naprawde polecam !! !!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Yamada »

No to był chyba żart bo według mnie to właśnie fani powinni go ominąć :).
ha, wszystko zależy od podejścia :) . Jeżeli ktoś się spodziewał ckliwej, pełnej refleksji historii to się zawiedzie, jeżeli ktoś oczekiwał kinowej wersji którejś części gry to się zawiedzie, a jeżeli ktoś podchodził do filmu na luzie i po prostu liczył na krwawą jatkę z zombiakami, z kilkoma znanymi z gry motywami, tak jak ja właśnie, ten zawieść się sie powinien :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Aserot »

Oglądał już ktoś The War chyba najnowszy film z Jet Li, jeśli tak czy warto go "wypożyczyć" :)?
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: SubZero »

? Pierwsze słyszę, możesz rzucić jakimiś detalami? Z tego co pamiętam najnowszy film Jeta to Fearless (aka Huo Yuan Jia).

Edit: nvm już znalazłem, oceny na IMDB co prawda nie zachwycają ale trzeba by obejrzeć.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Action »

Film dobry... tylko. ;) Jeżeli ktoś sie spodziewa drugiego Pocałunku Smoka to się zawiedzie.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy

Post autor: Di »

Obrazek
Heath Ledger, odtwórca roli Jokera w zbliżającej się nowej części Batmana, The Dark Knight, nie żyje...
W tym miesiącu zakończyły się (podobno) zdjęcia do tego filmu, a wszystkie sceny z Jokerem zostały nakręcone. Mam nadzieję, że film ujrzy światło dzienne w wakacje, tak jak to jest przewidziane.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Komandos »

Aserot pisze:Oglądał już ktoś The War chyba najnowszy film z Jet Li, jeśli tak czy warto go "wypożyczyć" :)?
Oglądałem War. Świetny film- dobre aktorstwo i ciekawa fabuła. Jedyny minus to mała ilość walk wręcz. Jest jeszcze jeden nowy film z Jetem- The Warlords. Podobno najbardziej kasowa produkcja 2007 roku w Chinach. Może jeszcze dzisiaj go oglądnę.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Action »

Komandos pisze:dobre aktorstwo
Chyba żartujesz ;) Wg. mnie najgorsza rola Stathama w historii. :)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

szukam polskich napisów do Elizabeth I (z 1998 ofc) do wersji 650mb
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”