Która część najlepsza?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: KRELIAN »

jadac sentymentalnie to wole Exploding Fist na Commodore :P

a jesli bierzemy pod uwage wniesienie zmian do serii (na plus) to moj rank wyglada tak :

tk3 - najwiecej zmian obecnych do dzis w nowszych czesciach + status najstarszej grywalnej czesci na ta chwile

tk2 - rowniez spory skok w stosunku do jedynki , brak ssow jednak robi swoje

ttt - wprowadzenie opcji tag , poprawki w systemie z tk3 (brak gwarantow po wr+3)

tkdr - wciaz za krotko gram ale widze poprawiony niemal kazdy aspekt systemowy z tk5

tk5 - poczatkowo dalo sie odczuc powrot w strone tk3 , jednak crushe i sciany w polaczeniu z niektorymi topami z czasem okazaly sie mniej fajne (IMO)

tk4 - wiadomo , jin + steve + podloze + infinity na scianach

tk1 byl pierwszy wiec jest poza rankingiem


natomiast jesli chodzi o klimat grania :

tk2 - klimat aren urywal leb mimo ze wtedy jeszcze gralem klepiac co popadnie

tk3 - tu sie zaczelo rozkrecac , pierwsze wieksze 'tekkenowe przyjaznie' :P

ttt - pary robily swoje , wciaz wiecej ludzi do gry :P

tk5 - pierwsze powazniejsze turnieje , grajac jako tako nie stwierdzilem specyficznego klimatu procz ostrej rywalizacji z horda stevow :)

tkdr - gram od niedawna , poki co daje sie odczuc klimat z tk3/ttt + ulepszony system i balans z tk5

tk1 - byl pierwszy , malo sie gralo i niewiele wiedzialo ale zajarka byla

tk4 - zero klimatu , cukierkowatosc + reszte tego co wymienilem wyzej
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Di »

Krelian, skoro mało grałeś w DR-a, to nie zauważyłeś jeszcze, że ta część ma więcej randomowych bugów niż piątka, co jest dużym minusem. Choć z drugiej strony jak M&D byli w Warszawie, to powiedzieli że my mamy jakąś inną wersję DR-a.
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Która część najlepsza?

Post autor: -=MASTA=- »

Ja do dzisiaj nie mogę się zdecydować która część jak dla mnie jest najlepsza. Ciągle się zastanawiam czy Tekken 3, czy TTT. Najbardziej odpowiada mi stary styl mishima karate, ten właśnie z T3 i TTT, bo T2 i T1 są już prawie niegrywalne. Dla mnie po Tagu tekken zaczął staczać się po równi pochyłej i kolejne części już mi się podobają coraz mniej. Pewnie jest to wina podupadającego klimatu, wprowadzenia nowych postaci, które moim zdaniem jakoś mało pasują do tekkenowego uniwersum. Co do zmian w postaci ścian, wydłużonych juggli i innych bajerów to mam mieszane odczucia co do tego. Mam wrażenie, że z każdą częścią NamcoBandai chce tochę przedobżyć zmierzając klimatem w stronę konkurencyjnych bijatyk. Jak wiadomo lepsze jest wrogiem dobrego. Pewnie byłoby zupełnie inaczej gdybym najpier miał styczność np z T5 i pewnie ta część by mi się najbardziej spodobała, a na starego T3 nawet bym nie splunął. Niestety, albo stety Tekken 3 wyrwał z mojego życiorysu swego czasu sporo godzin, a jak to się mówi : "stara miłość nie rdzewieje". "Trójeczkę" najlepiej znam, najbardziej jestem przyzwyczajony do gameplayu i mimo wszystko nadal potrafi mnie ta gra zaskoczyć. Wiadomo że na dzień dzisiejszy T3/TTT w porównaniu z chociażby takim T5:DR to archaizm niemal w każdym względzie, ale co z tego. Dla mnie nie ma to wielkiego znaczenia, bo pomimo tylu lat strusieńki Tekken 3 ma nadal w sobie "to coś" co sprawia, ze mam ochotę w niego grać, a T5 leży na półce odpalony na ps2 zaledwie kilkanaście razy.
Oldschool Rulez...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: KRELIAN »

Di pisze:Krelian, skoro mało grałeś w DR-a, to nie zauważyłeś jeszcze, że ta część ma więcej randomowych bugów niż piątka, co jest dużym minusem. Choć z drugiej strony jak M&D byli w Warszawie, to powiedzieli że my mamy jakąś inną wersję DR-a.
nie watpie ze masz racje bo rzeczywiscie wciaz za krotko gram w DRke ale chocby random bugi byly obecne czesciej niz w tk5 w moim przypadku (co do tej pory nie odnotowalem) to mimo wszystko nie beda dla mnie az taka przeszkoda i minusem jesli mam swiadomosc tego ze w grze istnieje balans o jakim marzylem co automatycznie stawia ta czesc wyzej niz tk5 pod wzgledem ulepszenia systemu - no chyba ze sie myle jak w przypadku tk5 na poczatku choc wtedy mialo sie mniejsze doswiadczenie (a i czytalo wesole teksty odnosnie kartek na automatach w stylu "rejwen zbanowany' :P) .
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Di »

Balans jest na pewno lepszy niż w T5, ale nie można wierzyć w opowieści o słabym Fengu czy Stefanie.
Steve został trochę osłabiony (trzeba się naprawdę postarać żeby zrobić postać lepszą niż Stefan z 5.0, chociaż jak pokazał Tekken 4, da się ;) ), ale wciąć stoi sobie i naciska guziczki, a przeciwnik w tym czasie nie może się praktycznie ruszyć.
Feng ma dużą stratę po SS+4, ale i tak ciężko zablokować to na refleks. d+4,1+2 sprawdza się świetnie i pozwala męczyć przeciwnika na ziemi (jak tylko się ruszysz po juggle'u to dostajesz oba ciosy).
Bryan? Stracił techtrapy i d/f+3 po ścianie, ale za to dostał d+2,3 (NCC, od boku NC), QCB+4 jest świetną wybitką (sway do tyłu + SS i przeciwnik leci), na dodatek karalną jedynie na punche i to tylko z bliska. Bryan dostał jeszcze niewyrywalnego stuna po WS 3. On wydaje się gorszy niż w T5, ale patrząc na osłabienie innych topów można nawet powiedzieć, że na tle innych jest jeszcze lepszy.

itd, itd, itd ;)


A jeśli chodzi o randomowe bugi, to w T5 były, ale tutaj są niestety częstsze. No ale ja w bijatykach często jadę na farcie, więc mi to aż tak bardzo nie przeszkadza :D
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: KRELIAN »

nie no ja generalnie sprawdzilem wiekszosc zmian u topow, wciaz brakuje mi solidnych potyczek z bryanem. po prostu tk5 na poczatku wydawal sie ok poki ludzie nie nauczyli sie grac janowo. steve Camusa jak przewidywalem w DRCe juz nie istnieje :P. reszta w ogole nie sprawia we mnie wrazenia 'bojazni' co mialo miejsce w przypadku steve'a z tk5 chociazby. tutaj grajac z przeciwnikiem wiesz ze skoro przegrales to dlatego ze jestes slabszy czego brakowalo mi w piatce stad pisalem wczesniej o klimacie tagowym. jesli chodzi o 'drkowe topy' to bynajmniej na wlasnej skorze najbardziej odczulem czym jest marduk jak bylem w Lesznie (z okienkiem na wyrwanie z tackla lekko pojechali) , natomiast fenga nie balem sie nawet przez sekunde ... czas jak zawsze pokaze a granie mishimami z czesci na czesc procentuje ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Bury »

t3 jest najlepsze;-00 .Zmiany ktory sie ukazaly w dalszych odslonach tej gry np. sciany!!!!! wg mnie to jest beznadziejne ze az glowa boli.. wyglada komicznie a o realizmie mozemy zapomniec
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Ana »

Ze niby realizm w T3 jest, ta?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Bury »

no moze realizm to zle slowo ale te juggle na scianie przez cala plansze sa zabawne
i bardzo nienaturalne. a zawodnik lata jak marionetka od sciany do sciany
Awatar użytkownika
HWac
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 10-11-2007, 11:23

Re: Która część najlepsza?

Post autor: HWac »

Mi sie podoba TTT i T3.T5 tez moze byc ale T3 mnie najbardziej wciagnal :)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Primo »

pewnie dlatego że masz z kim grać ;)
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Nadra
Student
Student
Posty: 56
Rejestracja: 13-04-2007, 06:41
Lokalizacja: Ciechanów
Ogrywam: Tekken 7
Kontakt:

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Nadra »

Jak dla mnie T3 i T5. Inne tez są bardzo dobrymi grami ale nie urzekły mnie aż tak bardzo :P
Awatar użytkownika
Blackbird
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 18-08-2007, 13:49

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Blackbird »

fakt, ściany mogą być momentami utrudnieniem... ale widać twórcy szukają balansu między realizmem a ... nierealizmem (sorry za brak słowa :P)
jeżeli możemy mówić o takowym balansie wogóle :]

DR jest baardzo konkretne :) bardzo dużo postaci i grafika na naprawdę wysokim poziomie
Siasio89
Beginner
Beginner
Posty: 24
Rejestracja: 05-01-2008, 11:50

Re: Która część najlepsza?

Post autor: Siasio89 »

1. Tekken 3
2. Tekken 5
3. Tekken Tag.
4. Tekken 4
5. Pierwsza część to porażka, a w drugą można zagrać, lecz po co?
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Która część najlepsza?

Post autor: szyper »

1. TDR
2. T5
3. TTT
4. T3
5. T4
6. T2
7. Tekken
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”