Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Mastachi
Student
Student
Posty: 62
Rejestracja: 20-08-2007, 12:48
Lokalizacja: Z Wyspy Wikingów
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Mastachi »

No ja dalem wtedy kolo 400 zl. Mam calego na sanwie i zrobionego pod ps2.

Do tego dokupilem przejsciowke i gram na kompie. Zadne sterowniki nie byly potrzebne.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

hmm, dlaczego mnie tu nie było? :)

Ja gram na:
seimitsu ls-32 (VF, zwykłe postacie w tekkenie+ mishimy) - tego joya polecam namco,hori,agateca i sanwy - pod względem szybkości bije je wszystkie na łeb (moje zdanie, ponoć dla niektorych jest za twardy - lol) a sposob działania jest identyczny. Dobry dla początkujących - nie ma takiej mozliwosci zeby przy centrowaniu odbił w drugą strone.
Oryginalnie montowany w automatach z 3s oraz prawdopodbnie shmups (w japonii nie ma nic szybszego)
suzo STC - (tylko do kinga i shmups :)) po prostu joy masakra - nie ma nic szybszego działającego na mikroprzełącznikach. Z daleka prawie nie widac zeby gałka sie przechylała.
Nie polecam początkującym czy nawet średnio zaawansowanym (do tekkena bo w "samolociki" gra sie zajebiscie ;)). Bardzo ciężko go opanować, w dodatku resoruje odbijając silnie w przeciwny kierunek. Myślę jednak, że po OSTRYM treningu bedzie nie do przebicia (maszyna do isw - ładuje po hopkicku akcje za ponad 70 dmg, d/f+2,elektryk rowniez sporo łatwiej posadzić tak samo jak taunt,f,b+2).
Dla porownania podam ze kliknięcie w suzo nastepuje na 2mm(max wychylenie 4mm) a w ls-32 na 4,5mm(max wychylenie 6,5mm a to i tak prawdopodbnie najszybszy japonski joy).
Obydwa joye mam od kowala, skrzynke i okablowanie zrobiłem sam.

Dla kogoś kto gra rowniez w 2d najlepsza bedzie sanwa bo mozna sobie zmieniać podstawki (okrągła/kwadratowa rotacja).
Moim zdaniem namco stick czy inne wynalazki to pieniądze wyrzucone w błoto. W końcu 100-200zł to też nie jest mało a w porownaniu do customów sticki te są mega gównem (przyciski to juz w ogole rozpacz, nic tylko czekać aż sie rozwalą - hi Pychu xD).
Jasne, że da sie na tym grać, są osoby co grają na takich stickach zajebiście bo z manualem to na skrzyni od kamaza można grać ale nie o to chodzi.

Krelian: mówisz - masz xD
Grałeś na optycznym P360 ktory do tekkena nadaje sie mniej niz klawiatura :). Jasne ze Namco jest lepszy do tekkena bo jak może nie być od nieklikającej gały przeznaczonej do 2d (te szybsze optyki są podobno najlepsze do shmups). Chodzi twardo bo to wybitnie amerykanski sprzęt :)

Moim zdaniem najlepiej brać sticki od Kowala - wiesz co kupujesz, masz możliwość customizacji w pewnym zakresie (drążki, art...).
Kowal spokojnie za sticki mógłby sobie liczyć wiecej.
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Arcade stick

Post autor: Zachariasz »

No pozdro,

@Ren
W twojej wypowiedzi rozumiem co 3 słowo :P

Ten temat uświadomił mi jak mało wiem o AS. Dotychczas myślałem, że żeby dorwać Sticka to się po prostu idzie do sklepu i kupuje jednego :*

Nie ma jakiś gotowych zestawów dla początkujących?? Takich, których nie trzeba składać/montować/lutować? Może moje zachowanie jest noobowskie dla Was, ale nie mam zdolności, aby to składać tudzież czasu, by przeglądać 50 różnych guziczków/drążków/pudełek :/
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Action »

Zachariasz pisze: Nie ma jakiś gotowych zestawów dla początkujących?? Takich, których nie trzeba składać/montować/lutować? Może moje zachowanie jest noobowskie dla Was, ale nie mam zdolności, aby to składać tudzież czasu, by przeglądać 50 różnych guziczków/drążków/pudełek :/
Od tego jest taki kowal lub Ren. ;) Mówisz po prostu co chcesz i do czego ci to potrzebne a oni składają zamówienie i montują (za "drobną" opłatą of course). :P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: KRELIAN »

Ren pisze: Krelian: mówisz - masz xD
Grałeś na optycznym P360 ktory do tekkena nadaje sie mniej niz klawiatura :). Jasne ze Namco jest lepszy do tekkena bo jak może nie być od nieklikającej gały przeznaczonej do 2d (te szybsze optyki są podobno najlepsze do shmups). Chodzi twardo bo to wybitnie amerykanski sprzęt :)
to Twoja opinia czy Kowala?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Arcade stick

Post autor: szyper »

Krelian, predzej bym sluchal w tym aspekcie Rena bo on w tekkena gra a Kowal juz nie. Uwaza ze koreanskie ASy sa beznadziejne, podczas gdy sa one naj do tekkena, tylko ich jeden powazny minus to bardzo niska wytrzymalosc. Dla niektorych jest to Stick na turniej. Chpcoaz gałe wiadomo, ze zawsze mozna naprawic wymieniajac mikroprzelaczniki.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

@Krelian
To nie jest opinia tylko jedyna prawda ;) Ile osób widziałeś grających w tekkena na optykach?
Np. są osoby ktore daszują metodą "zakręcania" nie wychylając gałki na maxa, tylko leciutko skracają drogę do kliknięcia mikroprzełączników. Ciekawe jak chcialbys to zrobić na optyku (pomijając fakt ze amerykanskie joye sie tak nie kręcą w okół własnej osi jak japonskie).
To tylko jeden z przykładów.

@Szyper
Nie można grać we wszystko :). Kowal za to oceni porządnie sticka od strony technicznej i to jest jedyna obiektywna ocena bo w kwestii grania kazdemu pasuje co innego.
Liberty bardzo szybko daszuje na japonskim seimitsu a nie koreancu - co kto lubi ;)
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Arcade stick

Post autor: szyper »

spoko wiem, ale lepiej sie pytac chyba graczy co jest dobre do danej gry, co nie? ;p
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: KRELIAN »

Dzięki za odpowiedzi Panowie. Generalnie ten optyk świetnie nadaje się do kapienia Jackiem 5 (co nie K' :D ?).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

Ano świetnie, ale chyba coś robione bardziej pod Tekkena nadawało by się lepiej ;)
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Arcade stick

Post autor: vho »

A ja się pochwalę, że sobie sprawiłem HRAPa parę dni temu :D Gratis dostałem komplet buttonów sanwy i bezlagową przejściówkę Pelican :D Za sticka dałem ~220zł^^
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Arcade stick

Post autor: szyper »

musimy pograć :D
Awatar użytkownika
Hamtaro
Student
Student
Posty: 30
Rejestracja: 22-08-2007, 08:59
Lokalizacja: Jeet Kune Do dojo

Re: Arcade stick

Post autor: Hamtaro »

No widze że mamy tutaj prawdziwego fachowca. Podpisuje sie pod Twoimi słowami Ren poniewaz ja takze zaopatrzyłem sie w AS od Kowala. Jest ot naprawdę inwestycja udana i na lata ;). Ja gram tylko w 2d i obecnie posiadam joystick sanwa JLW + restrictors GT-0, przyciski sanwa OBSN30, start i selcet IL PSL. Jest to model z wymienną podstawką o rotacji okrągłej ale zawsze można zmienić na kwadrat no i oczywiscie z wymienną gałką. Jestem takze zdania ze inne motywy w stylu jakieś sticki namco lub cuda z allegro to poprostu marnowanie pieniędzy. Jesli chodzi o innych to dobrze sticki robi koleś z Gdańska o ksywie Sajan a takze dobry znajomy z Kołobrzegu stały bywalec w wawie czyli Nemo ;)
Kyo says: "Kono teidoja doujinai kara...Honki de ikuze!" which means "So you aren't perturbed by just this...Let's go all-out!"
Ryu says "Koi!", this means "Come!"
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Action »

Eko-Stick Zachariasza

Jak dla mnie bomba. Tani, przystępny, funkcjonalny i przyjazny dla środowiska. :P
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Raziel »

A co z tym ? Planuje go zakupic i nie wiem czy to dobry wybor : )Arcade Stick
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”