Mody do gier

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Mody do gier

Post autor: ryu116 »

Co sądzicie na modów do gier i czy sami w ogóle jakiś stworzyliście ???
Jak ktoś nie kuma o co chodzi to tłumacze

Modyfikacja gry komputerowej (lub po prostu mod) jest to jej przeróbka wykonana przez społeczność graczy. Zmiany mogą polegać np. na dodaniu nowych rodzajów broni, przedmiotów, przeciwników, postaci, trybów gry, plansz czy fabuły. Jeżeli zmiany dodają jedynie nowe elementy do oryginalnej gry, mod nazywamy z angielskiego partial conversion (częściowa przeróbka). Jeśli natomiast stworzona zostanie nowa gra, jest to total conversion (całkowita przeróbka).

Moje ulubione mody :
*Earth Special Forces (H-L) Dzięki temu modowi możemy grać postaciami z anime DB Z
*Bid for Power (q3) To samo co wyżej tylko na silniku trzeciego Quaka (lepsza grafa ale gorsza grywalność)
*Street Fighter (MAX PAYNE 2) Nazwa tego modu mówi wszystko za siebie. SF i MP fajne połączenie a na dodatek jest 3-d

Mody na które czekam
* Naruto : Ninja Chronicles (H-L)
* Bleach Soul Slayer (H-L)

Stronka ze wszystkimi modami jakie się ukazały

http://www.moddb.com/
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: Action »

ryu116 pisze:*Earth Special Forces (H-L) Dzięki temu modowi możemy grać postaciami z anime DB Z
Zapraszamy na IRCa, kilka dni walczymy z grą online :)

Co do tematu, wypowiem sie pozniej.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: Aserot »

Ja powiem tylko tyle, że do modów nic nie mam ale troszkę za często można na shit trafić.

Co do ulubionych:

WoG - (mod do HoMM3) The Wake of Gods - o ile się nie mylę najlepszy jeśli nie jedyny mod do tej cudownej gry :D. Zmajstrowany przez rosyjskich fanów dla fanów. Zwany również Heroes 3.5 dodaje bardzo dużo do rozgrywki np: poprawia działanie niektórych zdolność, potworki 8 lvl. Szersze info znajdziecie tutaj ( ENG info ).

reszta innym razem chwilowy brak czasu.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Mody do gier

Post autor: JJK »

Kiedyś (2003-2004) miałem olbrzymią zajawkę na tłumaczenie, tworzenie i scalanie modów do Morrowinda. Zebrałem kilkaset (może nawet i tysiąc :P ) wybranych modów i zacząłem w nich grzebać - łączyłem, tłumaczyłem (w tym ponad 40 książek :P ), usuwałem, bądź przenosiłem elementy kolidujące i dołączałem własne. Zaczął wyrastać z tego jeden ogromny mod (~3 GB), którego jednak nigdy nie ukończyłem (jakieś 30 %) z powodu braku wolnego czasu i coraz większego zainteresowania Oblivionem (który na dłuższą metę okazał się niewypałem i nie dorasta Morrowindowi do pięt). Mod zalega teraz gdziś na płytce i prawdopodobnie nigdy nie zostanie w całości ukończony.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: Aserot »

JJK można przetestować te 30% ??
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Mody do gier

Post autor: JJK »

Aserot pisze:JJK można przetestować te 30% ??
Oczywiście nie ma problemu :). Nie wiem jednak ile przy moim kiepskim uploadzie będzie trwało karmienie tym wszystkim chomika :P . Jak będzie zachomikowane dam znać.

:D Po spakowaniu zajmuje 874 MB także git.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Mody do gier

Post autor: JJK »

Zachomikowane. Żeby odpalić potrzebna jest polska wersja podstawki z zainstalowanymi obiema dodatkami (naturalnie też po polsku ;) ) . Instalować prosto do folderu z zainstalowaną grą.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: KRELIAN »

Mody imo miały sens wylącznie w przypadku Morrowinda i Obliviona. JJK jak możesz to opisz w skrócie co tam pozmieniałeś to może ściągnę, bo akurat mam gre na dysku i zdarza mi się do niej jeszcze wracać okazyjnie.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: Aserot »

KRELIAN pisze:Mody imo miały sens wylącznie w przypadku Morrowinda i Obliviona
Przetestuj WoG :) dzięki niemu Heros 3 nabiera zupełnie nowego oblicza więc może nie tylko seria Elder Scroll co.

Co do modów to miałem okazje bawić się jeszcze z rożnymi modami do Diablo 2 nazw co prawda nie pamiętam ale najdłużej katowałem ten który dodawał przemiany druida jako przeciwników ( a potrafiły one zajść za skórę mojej czarodziejce :P ).

JJK jeszcze 2 pakiecik muszę dociągnąć i zabieram się za testy :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: KRELIAN »

Kurcze grałem w WoG wieki temu. Nie wiem jak mogłem tego nie wymienić <odmawia najbliższą kolejkę> :oczami:.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Mody do gier

Post autor: JJK »

Krelian, naprawdę jest tego sporo. Sporo modów ingerujących w grafikę (poprawione chyba wszystko to co dało się poprawić), wiele nowych ras (z co ciekawszych moogle :P , azjaci (yamato), nocne elfy z Warcrafta, dwemerzy) trochę modów powiększających bestiariusz i środowisko (m.in giganci i wodny świat), sporo broni. Nie dodałem jednak jeszcze sporej liczby pancerzy, ubrań, książek i innych ciekawych przedmiotów. Nie ma jeszcze dodanego bardzo ciekawej wtyczki dodającej dzieci i młodzież do świata gry (w tym związane z nimi questy) i wiele innych. Trzeba też poprawić bugi (kilka pamiętam :P, że są, ale pewnie mnóstwo by się jeszcze znalazło) i poprzenosić parę rzeczy i "troszkę" zbalansować całość - czekałem z tym do na sam koniec (nie opłaca się usuwać błędów jeśli nie wszystko jest jeszcze skończone).

BTW. Aserot będziesz chyba pierwszym betatesterem tego moda :D
BTW2. Na wszelki wypadek radzę nie instalować nic prócz podstawki + wymagane dodatki.
Ostatnio zmieniony 22-01-2008, 21:32 przez JJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: KRELIAN »

Nie no, dla Moogla muszę to obczaić :D. A tak serio, to z tego co piszesz to aż szkoda by się te mody marnowały na półce. Sam w Morka gralem sporo, a kolejne dopalacze tylko udowadniały, że gra jest ponadczasowa i nie może się znudzić.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Mody do gier

Post autor: JJK »

Kto wie może wrócę do upgrade'owania tego moda, bo w sumie trochę to czasu mi zajęło i niewypada tego tak zostawiać (choć już prawie dwa lata minęły od ostatniej zmiany :P ). Byleby był ktoś kto jeszcze w Morka pogra ;) .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Mody do gier

Post autor: Dumian »

Z modów to w sumie znam 'In The Wake of Gods' do Herosów, konkret robota. Tutaj strona jakby kogoś interesowało.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Mody do gier

Post autor: JJK »

KRELIAN pisze:Nie no, dla Moogla muszę to obczaić
Obrazek

Splash morrowindowego moogle'a :D
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”