NullDC online :)

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: SubZero »

Hmm, latające napisy i irytująca muzyczna może być też demkiem grupy ripperskiej, wtedy prawdopodobnie przez wybór odpowiedniego przycisku możesz sobie wybrać region (pal/ntsc). Musiałbym moje DoA odpalic i sprawdzić.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: SubZero »

Znaleźliśmy z Akcją jakąś (podobno) tuningowaną wersję nullDC do grania online. Po szybkich testach okazało się, że faktycznie nie jest źle (przy złomie Actiona CvS2 online śmigało praktycznie w stałych 60fps), jednak konfiguracja tego do najprostszych nie należy, także postanowiłem wyjść na przeciw oczekiwaniom braci homarowej i zmajstrowałem mały launcher do emulatora.
Paczka zawiera kompletny emulator wraz z pluginami i najlepiej w niej nie mieszać.

Launcher nazywa się nullOnline i wymaga .net Framework 2.0 (ale to w dzisiejszych czasach chyba każdy ma), a jego obsługa jest banalna (mam nadzieję :P ):
1. uruchamiamy
2. czytamy opis :P
3. wybieramy obraz gry (patrz niżej)
4. wybieramy, czy jesteśmy hostującym (serwer) czy dołączającym (klient)
5a. w przypadku serwera ustalamy port i delay (można zostawić jak jest, oczywiście port musi być odblokowany w firewallu, ewentualnie w przypadku lagów można zwiększyć delay na 4, więcej nie ma sensu)
5b. w przypadku klienta podajemy ip hostującego oraz port (j.w)
6. hostujący klika Start i czeka aż pojawi się okienko emulatora (na starcie będzie całe białe więc nie panikować)
7. dołączający klika Start i modli się aby zadziałało :P
8. jeśli wszystko się udało można grać

Przycisk Ustaw sterowanie pozwala... ustawić sterowanie dla odpowiedniego kontrolera, dlatego przed jego kliknięciem należy wybrać czy gramy jako serwer czy klient. Po kliknięciu zostanie wyświetlone okno konfiguracji klawiszy (emulator nie obsługuje gamepadów, więc albo gramy na klawie, albo używamy dołączonego programu xpadder). Po ustawieniu wszystkiego okno konfiguracji należy zamknąć (klikając na OK) a następnie zamknąć otwarte okno emulatora.
Naciśnięcie Esc podczas gry zaowocuje wyjściem z emulatora, co najpewniej u drugiej osoby spowoduje jego zwiechę, ale nie ma się czego bać, wystarczy zamknąć oba okna emulatora (zwykłe i te czarne 'konsolowe') i wszystko powinno być ok.

Laucher jest w wersji beta, tak więc może od czasu do czasu sypnąć jakimś błędem (jeden znany mi błąd to taki, że czasem nie udaje mu się pobrać ip serwera, wtedy trzeba sobie radzić samemu), wtedy jeśli możecie napiszcie tutaj w jakich okolicznościach błąd nastąpił i wklejcie ewentualne komunikaty błędów, będę wdzięczny.

Kwestia obrazów - obaj gracze muszą mieć identyczny obraz gry, najlepiej sprawdzony, z dobrego źródła (*khem*irc*khem*).

Co samych gier, to sprawdzone i działające są: Marvel vs. Capcom 2, Capcom vs. SNK 2, Street Fighter III: 3rd Strike i uwaga... Soul Calibur! Tak, tak, SC też działa online, a przynajmniej działał u mnie na dwóch kompach w sieci lokalnej (a testy były krótkie i pobieżne), nie wiem jak będzie na necie :P ale jest nadzieja.

Chyba wszystko napisałem, co miałem napisać, więc czas na to, na co wszyscy pewnie z niecierpliwością czekali :P
Link: nullDCOnline
Ostatnio zmieniony 05-01-2010, 20:19 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: Ana »

Kocham Was, mój indeks z przyszłymi dwójkowymi wpisami, już mniej, ale szansa na SC Online...
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: gascan »

czy też macie takie beznadziejne, poszarpane i z jakimiś liniami dziwnymi łączeniami sprajty postaci? Jeżeli nie to dlaczego u mnie są?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: SubZero »

Pewnie dlatego, że emulator by utrzymać stałą prędkość emulacji i uniknąć desynchronizacji leci na najniższych możliwych ustawieniach detali i rozdzielczości.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: Aserot »

Podziękowania Sub masz u mnie piwko a zapowiada się mały zlocik w katach u ziomka więc się szykuj :]
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: KRELIAN »

Bardzo miło. Będzie milej jak ktoś przetestuje SC i napisze, że mogę już w to pograć sensownie ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: Action »

Ja na dzień dzisiejszy tylko dodam, że mam problem z osiągnięciem stałego framerate'u w 3s na 2DF a tutaj (jak wspomniał Sub) testowaliśmy online na "full speedzie". Po prostu jest ekstra Panie i Panowie.

Dumian testuj, Rock Howard tęskni (Reppuken!). :P
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: Chris »

jak wroce do domu, sprawdze czy mi mvc2 poleci na moim gruchocie;p fajnie by bylo pograc
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: Action »

Dobra, MVC2, DoA2 i SC przetestowane. Wszystko śmiga. :) DoA2LE spodoba sie fanom matrixa (o ile nie maja potwora miast kompa). :P Przy SC mieliśmy z Subem lagi, co do których nie jesteśmy do końca pewni (czy byly spowodowane jakością połączenia czy to przez mojego złoma 1,8ghz).
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: NullDC online :)

Post autor: mcl »

Kompa potwora? Nie przesadzaj mi na pentkud 3ghz smiga plynnie :) ile jest minimum do gry online dla obu stron ?
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: SubZero »

mcl pisze:pentkud 3ghz smiga plynnie
A to niby nie potwór?
mcl pisze:ile jest minimum do gry online dla obu stron ?
Tyle, żeby obu stronom chodziło płynnie :P
Z tym, że ta gra jest dziwna. Czasem mieliśmy ładne, stałe... 30fps, a czasem potrafiło podskoczyć do 90fps (kompletnie randomowo). Zresztą offline miałem to samo.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: NullDC online :)

Post autor: mcl »

SubZero pisze:A to niby nie potwór?
Pierwszy masowo produkowany procek dwurdzeniowy, o jakości porównywalnej do Pentium4, tyle że, co ciekawe, w niekórych testach słabszy od niego :) Mój rekord to odpalenie na tym emu ps2 i GT4 przy połowie prędkości. Oraz Crysisa w znośnych detalach przy znośnych 20fpsach ;p Tylko dlatego że ma 3GHZ...
SubZero pisze:Z tym, że ta gra jest dziwna. Czasem mieliśmy ładne, stałe... 30fps, a czasem potrafiło podskoczyć do 90fps (kompletnie randomowo). Zresztą offline miałem to samo.
Może to zależy od wersji, moja trzymała cały czas płynnie FPS'y na dwóch kompach; na Sempronie@2GHZ przy połowie klatek i tym pentkuD przy 60. Niestety, nie pamiętam która to wersja, bo emu DC z romami wywaliłem dawno temu :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: NullDC online :)

Post autor: Arris »

no i fajnie ze wyszlo null online
jakby ktos chcial ze mna zagrac w doa 2 limited edition to niech pisze na gg : 12363327
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: NullDC online :)

Post autor: SubZero »

Okay, to jak już uruchomiliśmy DC online, to może jutro jakiś szybki turek ? CvS2, MvC2, SC?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”