Muzyczny quiz

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: SubZero »

#215 - Journey - "Separate Ways" by Journey :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Yamada »

109. Hitoshi Sakimoto, Odin Sphere OST, ~Study Time (wierzcie bądź nie, ale dzisiaj zagrałem w OS i usłyszałem ten wałek - takiego farta dawno nie miałem:P)

Czyli mi został jeszcze jeden wałek - mógłbym spokojnie odgadnąć 3ci bo kilka już skumałem, ale MUSZĘ odgadnąć 110, ten wałek chodzi za mną od kiedy go usłyszałem i jak go nie odgadnę to podetnę sobie żyły papierem toaletowym.

JJK zapodał byś jakaś normalną podpowiedź do niego bo aktualna mówi tyle co nic :P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Aserot »

212 - Rescue Rangers aka Chip 'n' Dale's - Zone J ( JJK zmusiłeś mnie do katowania 3 gierek zanim dopadłem właściwą :D )
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Jo-Jo pisze:115 to to zrąbane SH4, a 201 to nie wiem bo już wszystkie wałki wczoraj wywaliłem
Dokładnie :) , 115 to "Phasing of the Reverbs" (nie ma go na OSTku) = 2 pkt.
K' pisze:112. Ja bym tu obstawiał Blue Dragon tytuł: Release the Seal
1 pkt. dla ciebie :)
SubZero pisze:#215 - Journey - "Separate Ways" by Journey
2 pkt. na twoje konto :).
Yamada pisze:109. Hitoshi Sakimoto, Odin Sphere OST, ~Study Time, (wierzcie bądź nie, ale dzisiaj zagrałem w OS i usłyszałem ten wałek - takiego farta dawno nie miałem:P)
Wałek za 1 pkt. ;)
Yamada pisze:JJK zapodał byś jakaś normalną podpowiedź do niego bo aktualna mówi tyle co nic
Ok.
Wydarzenia w tej grze mają miejsce w realium zwanym (tłumacząc na polski) "Słonecznym Niebem", w tytule gry znajduje się nazwa połączenia "kontynentów" znajdujacych się w tym świecie. Magia w tej grze jest "wyśpiewywana" ;).
Aserot pisze:212 - Rescue Rangers aka Chip 'n' Dale's - Zone J ( JJK zmusiłeś mnie do katowania 3 gierek zanim dopadłem właściwą )
2 pkt. :)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Aserot »

202 - Atlantis - The Lost Tales - Back to Atlantis - Pierre Estčve
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

Hmm...czyżby 201 był z Haunting Grounds ?
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Yamada »

Przez ostatnie 2 dni słuchałem tylko i wyłącznie tego kawałka (w robocie też:P), próbując skojarzyć z czego to może być i nagle dostrzegłem światło (tj. skojarzyłem podpowiedzi:P):

110. Akiko Shikata, Ar Tonelico Hymmnos Concert Side Blue -Reading the Stars ~Hoshiyomi~, ~Exec Harmonius~

Honor zachowany:P
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Aserot pisze:202 - Atlantis - The Lost Tales - Back to Atlantis - Pierre Estčve
Zgadza się kolejne 2 pkt. dla ciebie :)
Jo=Jo pisze:Hmm...czyżby 201 był z Haunting Grounds ?
Niestety nie...
Yamada pisze:Przez ostatnie 2 dni słuchałem tylko i wyłącznie tego kawałka (w robocie też:P), próbując skojarzyć z czego to może być i nagle dostrzegłem światło (tj. skojarzyłem podpowiedzi:P):

110. Akiko Shikata, Ar Tonelico Hymmnos Concert Side Blue -Reading the Stars ~Hoshiyomi~, ~Exec Harmonius~

Honor zachowany:P
Dokładnie :D - 2 pkt.
Specjalnie czekałem z podsumowaniem, bo pomyślałem że w końcu wpadniesz na to z czego to może być.
BTW. Jeśli tego nie zrobiłeś jeszcze. Sprawdź koniecznie Hymmnos'y z 2 części - kolejna porcja bardzo dobrej muzyki :) (miałem wrzucić wszystko na chomika, ale coś ostatnio u mnie nawala ;/).

Czas na podsumowanie.

101 The Longest Journey - "Prologue" (Bjorn Arve Lagim); za 1 pkt.
102 Street Fighter III: New Generation - "Jazzy NYC (Underground Edit)" (Hideki Okugawa); za 2 pkt. (odgadł Action)
103 Ridge Racer V - "Paris" (Michael "Mijk van Dijk" van Nieuwendijk); za 1 pkt.
104 Medal of Honor - "Road to Berlin" (Michael Giacchino); za 1 pkt.
105 Final Fight CD - "Fight against Sodom" (T's Music); za 3 pkt.
106 Hitman Contracts - "Streets of Hong Kong" (Jesper Kyd); za 1 pkt.
107 Virtua Fighter 5 - "River Arena ~ Shun" (Tatsutoshi Narita, Shinichi Goto, Fumio Ito); za 1 pkt.
108 Shadow Warrior - "Everybody OFF!!!" (Lee Jackson); za 2 pkt.
109 Odin Sphere - "Study Time" (Hitoshi sakimoto); za 1 pkt. (odgadł Yamada)
110 Ar Tonelico: Melody of Elemia / Ar tonelico: The Girl Who Continues to Sing at the End of the World - "Exec.Harmonius" (Akiko Shikata) za 2 pkt. (odgadł Yamada)
111 Zoids Infinity - "Logos Azzurro ~Real Being~" (Zuntata - Hisayoshi Ogura); za 2 pkt
112 Blue Dragon - "The Seal is Broken" / "Release the Seal" (Nobuo Uematsu, Satoshi Henmi, Hiroyuki Nakayama); za 1 pkt (odgadł K')
113 Akumajou Dracula X: Chronicles - "Poison Mind" (Michiru Yamane); za 1 pkt.
114 Jazz Jackrabbit 2 - "Dark Groove Part 1" (Alexander Brandon); za 2 pkt.
115 Silent Hill 4: The Room - "Phasing of the Reverbs" (Akira Yamaoka); za 2 pkt. (odgadł Jo-Jo)
116 S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Cherobyl - "Dead Cities Part 2" (Markus Runonen, Pete Hakkarainen); za 2 pkt.
201 Parasite Eve 2 - "Ark" (Naoshi Mizuta); za 1 pkt.
202 Atlantis: Lost Tales - "Back to Atlantis" (Pierre Estčve); za 2 pkt. (odgadł Aserot)
203 Tomb Raider 3 - "Something Spooky is in That Jungle" (Nathan McCree); za 1 pkt. (odgadł SubZero)
204 Gothic II: Night of the Raven - "Jarkhendar" (Kai Rosenkranz); za 2 pkt.
205 R-Type Delta - "Stage 4 (Corrosion)" (Haruhiko Kuroiwa); za 1 pkt.
207 Colony Wars: Vengeance - "The Echo of Space" (Stephen Murphy); za 2 pkt.
208 Darius Gaiden - "Tranquilizers" (Zuntata - Hisayoshi Ogura); za 1 pkt.
209 Lost Odyssey - "Space Distortion" (Nobuo Uematsu); za 1 pkt.
210 Dracula Densetsu/Castlevania Adventure - "Battle of the Holy" (Konami Kukeiha Club - Hidehiro Funauchi, Shigeru Fukutake, Kazuo Hanzawa ); za 2 pkt.
211 Wacuś the Detective - "Wacuś the Detective" (Adam "Skorpik" Skorupa); za 3 pkt.
212 Chip 'n Dale Rescue Rangers - "Zone J (Fat Cat Factory)"(Junko Tamiya); za 2 pkt. (odgadł Aserot)
213 Last Ninja 2: Back with a Vengeance - "Central Park" (Matt Gray); za 1 pkt.
214 Chrono Trigger - "Ruined World" (Yasunori Mitsuda); za 1 pkt.
215 Journey - "Separate Ways (World's Apart)" (Journey); za 2 pkt. (odgadł SubZero) :D
216 Twin Eagle: Revenge Joe's Brother - "Early Warning (Highspeed Stage)" (Team SETA - Conrad T. Kozawa, T. Suzuki, Zero Yotsumoto, Coke Taguchi, T. Tanno, S. Tsutsui); za 3 pkt.
217 Iridion 3D - "Highscores" (Manfred Linzner); za 2pkt.

Wyjaśnienie "tytułów-podpowiedzi" ;):

101 "Far-Range Adventure" - nawiązanie do tytułu i gatunku gry; "Begins" - nawiązanie do tytułu (prolog jest na początku ;));
102 "Big Apple" - to "ksywka" Nowego Jorku; "Beat" - tu nawiązanie do gatunku gry;
103 "Arise, Children of the Fatherland" - pierwsze słowa Marsylianki; "Get Ready for a Race" - bo chodziło o grę wyścigową;
104 "Axis Powers Begins There" - w Berlinie zaczyna się Oś (Berlin-Rzym-Tokio);
105 "Final" - nawiązanie do tytułu gry; "Katana" - aka Sodom ;).
106 "Brawlers Cradle" (kolebka awanturników) - w przenośni chodzi o Hong Kong, miejsce urodzenia wielu aktorów wschodniego kina akcji; "Barcode" - nawiązanie do słynnego tatuażu Agenta 47.
107 "Swifty" - zwinny, "Toper" - pijaczyna, nawiązanie do Drunken Kung-Fu, którym posługuje się Shun Di;
108 "Fortune Cookie" - odpowiednik Nukemowego "Atomic Health" w Shadow Warrior;
109 "Little More Knowledge Can't Harm" - w całości nawiązanie do tytułu utworu;
110 "The Girl Will Sing Later" - nawiązanie do japońskiej wersji podtytułu gry; "Later" - bo ostatni "etap" w tej kolejce nazywa sie "End of the World";
111 "Find Me in the Cheeks" (znajdź mnie w policzkach) - ten wałkiem (jak i kilkoma innymi) nakarmiłem chomika;
112 "Someone Fractured the Stamp" - nawiązanie do tytułu utworu (synonim Stamp to Seal, choć to zupełnie inne znaczenie);
113 "Baned Your soul" - nawiązanie do tytułu utworu (kolejna zabawa synonimami ;));
114 "I Am Bashful Little Creature, But I Have a Gun" (Jestem lękliwym stworzeniem, ale mam spluwę) - królik + giwera = Jazz ;).
115 "Rusty Nightmare" - nawiązanie do serii Silent Hill;
116 "Complete Madness" - lokacja w której odgrywany jest ten utwór nie jest zbyt relaksująca ;);
201 "Well Known Barge" (bardzo znana łódź) - nawiązanie do arki Noego; "Underground" - arka Noego pod ziemią = Neo Ark;
202 "Return to Forsaken Isle" - nawiązanie do tytułu gry i utworu;
203 "Cenotaph Bomber (Otherwise)" (grobowcowy bombowiec) - nawiązanie do tytułu gry (Tomb Raider też można tak samo przetłumaczyć); "Run Across the Devas" - w TR3 pierwszą lokacją którą odwiedza Lara, są mistyczne ruiny w indyjskiej jungli ("Deva" z sanskrytu = bóstwo);
204 "Through the Portal" - jedną z dróg dotarcia do Jarkhendaru jest portal ;);
205 "Mildew in a Void" - nawiązanie do tytułu utworu;
206 "Gigantic Clash" - nie trzeba komentować ;);
207 "Conflict in Emptiness" - nawiązanie do serii Colony Wars (większa część akcji ma miejsce w przestrzeni kosmicznej);
208 "Sleepy, Aren't You" - leki uspokajające wprowadzają w senny nastrój ;);
209 "Nasty Perturbation" - nawiązanie do tytułu utworu;
210 "Slap" - chodzi tu o uderzenie z bicza ;); "the Evil You Can Carry" (zło które możesz przenosić) - jako, że gra została wydana na GameBoya;
211 "Polish with English Style" - nawiązanie do tytułu gru i utworu (polski i angielski wyraz);
212 "Go Slippin' Through the Cracks" - część tekstu piosenki openingowej Brygady RR ;);
213 "Black Dressed Man" - jako że Armakuni ubrany jest zwykle na czarno ;);
214 nie trzeba wyjaśniać :P;
215 Nawiązniem do tego wałka jest wprost tematyka zestawu;
216 "Quickly Leave the Place" - nawiązanie do tytułu utworu;
217 "You will be Memorized" - nawiązanie do tytułu utworu;

Yamada - 5 pkt.
Aserot - 4 pkt.
SubZero - 4 pkt.
Jo-Jo - 2 pkt.
Action - 2 pkt.
K' - 1 pkt.

BTW. Pomyślałem żeby zmienić nieco zasady, tak żeby osoba która zdobyła najwiecej punktów miała pierwszeństwo prowadzenia następnej kolejki (do uzgodnienia ;)).
Tak czy siak teraz zadaje Action :).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

JJK pisze:106 Hitman Contracts - "Streets of Hong Kong" (Jesper Kyd); za 1 pkt.
JJK pisze:204 Gothic II: Night of the Raven - "Jarkhendar" (Kai Rosenkranz); za 2 pkt.
... - dłuższy komentarz zbędny xP
JJK pisze:Tak czy siak teraz zadaje Action :) .
Prawdopodobnie sie wyrobie na jutro. :)



EDIT

Był mały problem z uploadem, ale już po wszystkim. ;) Bez dedykacji, gdyż doszedłem do wniosku, ze gdybym miał wystawiać dedykacje to musiałbym albo po raz kolejny dać te same utwory, albo strzelać "powinien w ta gre grac", albo zachować się tak jak Jo-Jo. Tak wiec 15 utworów, by zdobyć 3 pkt wystarczy (?) podać wykonawce, tytuł gry i nazwę utworu. Max 3 wałki do odgadnięcia... czas start! :p

http://chomikuj.pl/Action/Inne/Quiz.rar
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: K' »

# 7 Beyond the Sea - BioShock wyk. Bobby Darin widziałem reklamę w TV :D
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

3 pkt :) BTW Gierka kozak, polecam (takie połączenie Deus Exa z Falloutem).
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

Action ... powodem dla którego dałem " pod ciebie " ten wałek to to, że twoja siora gra nałogowo w Stepmanie .... więc myślałem, że rozpoznasz najpopularniejszy DDR'owy wałek jaki kiedykolwiek powstał :] wcale nie dałe ci tego " dla jaj " :*
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

Primo, ty dedykowałeś wałek mi czy mojej siostrze? Secundo, moja siostra nie gra nałogowo w stepmanie. Tertio, wiec chyba dla tego nie ma tego walka w grze. Quarto, taki popularny, ze nikt go nie odgadł. Quinto, kończ waść, wstydu oszczędź. :roll:


EOOT
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Yamada »

4. ESIII: Morrowind OST, Jeremy Soule ~Morrowind Title~ + genialna zarwno gra jak i kawalek;]
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Jako ze mam tylko chwilkę czasu dam na początek dwa:

09 Civilization IV - "Original Civilization Theme" (Jeff Briggs);
15 Total Overdose - "Return of the Tres" (Delinquent Habits); (BTW aż mi się przypomina legendarny "Tres Delinquentes" :D mam nawet gdzieś oryginalną kasetę)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”