jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Ok chwilowy postój na bossie w P3 (Sleeping Table w Tartarusie). Chyba zaczyna się moment w którym trzeba poważnie rozkminiać bossów :D - gość wali ogromny damage na wszystkich (Maragidyne, Megidola), może na miejscu zabić całą drużynę (Hamaon) i nie ma żadnej słabości. Konkret :P .

EDIT: Jednak nie trzeba rozkminiać bo dopakowałem team i go zjadłem bez zająknięcia:P.

Szkoda, że
[Spoiler ]
Shinji ginie:(
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Dobra trzeba to napisać w końcu - Persona 3 jest RANDOMOWA - chodzi oczywiście o walki, nie przeszkadzało mi to do wczoraj kidy to walczyłem z final bossem - przegrałem 2 razy z rzedu, ale to nie dlatego, że jestem głupi czy miałem za niski level (bo mam 89 który jest "całkiem całkiem") ale przegrałem przez randomowość systemu i jego niedopracowanie :D . Boss ma 13 pseudo wcieleń (przelatuje przez wszystkie arcany) i w sumie pierwsze 12 to jest pryszcz bo padały w turę dosłownie. 13 - któe jest jego prawdziwa arcaną jest troche cięższe (ma znacznie więcej hp itd, ale w sumie to nadal nic co mogło by zabić na takim levelu. I teraz - gdy ma już BARDZO mało hp uzywa ataku który sam w sobie zadaje maly damage, ALE RANDOMOWO narzuca statusy i tu jest pies pogrzebany :D .

1 walka z nim - rzuca atak - wszyscy dostają enrage (czyli finalowy berserk) i nie mam nad nimi kontroli zanim go zabijają to dupek sypie 2 x Allmighty Attack i game over lol. "Ok" myślę - "przypadek".

2 walka - pełen nadzieji klepie jego 12 pierwszych arcan - w koncu 13ta, bije i bije go - ma criticala i odpala ten cholerny atak - uff nikt nie dostał enrage...ale co to! Yukari dostała charm! A zupełnie przypadkiem ma ture za bossem i rzuca na niego Diarahan...(leczy mu wszystkie hp!). "Ok luz, chociaż żyję i nie muszę sie bawić z jego poprzednimi wcieleniami". No i powtórka z rozrywki czyli skubie mu to HP do ponownego criticala i znowu rzuca ten atak Yukari nie dostała charm'a ale Mitsuru go ma! Na domiar złego hero ma fear i tura mu przelatuje nie mając mozliwości uleczenia/ nakazania komuś uleczenia Mitsuru. Zgadnijcie co Mitsuru robi? Oczywiscie - kolejny Diarahan! I w tym momencie wyłączyłem konsolę, umyłem zęby i poszedłem spać :D

Wyzej wymieniony przypadek to wina 2 czynników systemu:
-nie mogę zmieniać Person innym postaciom i nie mam przez to wpływu na ich umiejętności (System z DDS 1 i 2 był świetny i elastyczny)
-poza bardzo skromną zakładką tactics nie mam absolutnie zadnej kontroli nad postaciami wiec często leci się na pałkę


Dzisiaj wieczorem kolejne podejśćie lolol :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Szyper ja mam naprawde ochote pograc w P3, ale poki nie mam mozliwosci. Mysle, ze taka minirecenzja nikomu nie przeszkadza. Po prostu tego nie czytaj jak nie pasuje
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Może i czasami to tak wygląda, ale np. mnie to interesuje (P3 czeka w kolejce na przejście :P ), a że na razie nie odpowiadam, bo jeszcze w to nie gram, ale później może się przydać.

[edit]
Ooops, Action się pośpieszył i nie mam na co odpowiadać :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Uwierzyłem, choć nie widziałem. Dostrzegłem wizję w słowach Szypera i uznałem, że spamuję pomimo tego iż post wylądował w prawidłowym temacie i że nikogo nie zmuszam do czytania :) . Ale owe słowa tak mnie ruszyły mentalnie, ze chyba nigdy nic nie napiszę chlip.

:D
Obrazek
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: szyper »

ojej, no przeciez tylko myslalem ze nikogo to nie intersuje bo nikt na to nie odpowiada a Yamada pisze tego duzo. Post skasowany, problemu chyba nie ma.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

sadze iz Yamada pisze interesujace posty na temat persony 3, nie czytalem zadnego ale jakbym dalej mial zajawke na jrpgi to bym pisal dluzsze wiec go rozumiem :)

a zeby bylo na temat: ostatnio pogralem chwile w Wiedzmina i musze przyznac ze granie 'po pijaku' daje rade - moze kiedys walne sobie questa pijackiego od poczatku do konca gry ;) . reszte motywow srednio chcialo mi sie sprawdzac
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Dismaster »

Krel bedziesz mial questy ze musisz byc najebany wiec nie ma co na sile tego robic bo wolno sie chodzi po mapie i strasznie to tyra :/ . Jednego goscia musialem przekupic chlajac z nim i jeszcze pozniej okazalo sie ze trzeba pic. Generalnie ostro najebany musialem mu zajebac potwory w ogrodku. A ogolnie rzec ujmujac to Wiedzmin mnie znurzyl i juz go nie mam na kompie. Gdybym mogl grac w tk3o to niezawracal bym sobie glowy takimi grami... No moze bym pogral w nia troche ale nie za dlugo ;) .
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Pewien gość na pewnym forum napisał o P3:
Do tego motyw ze szkola i social linkami jest dobry i interesujacy, ale tylko przez dwa pierwsze miesiace. Nawet nie trzeba czytac tego co mowia postacie od SL, wystarczy caly czas podczas rozmowy wciskac X, aby tylko dalej gadaly. :/ zenada.
Po skończeniu gry i zabraniu się za drugą turę mogę to skomentować - jest to TOTALNA bzdura i świadczy o niewiedzy autora tych słów (a bardzo wkurza mnie gdy ktoś pisze coś złego o czymś o czym nie ma pojęcia). To jakich wyborów dokonujemy podczas Social Linków ma ogromne znaczenie dla szybkości wymaksowania danego SL. Innymi słowy - będziemy chamami dla danych postaci to wymasterowanie SL będzie przebiegało znacznie dłużej.

Tak poza tym to P3 rządzi i jest to pierwsze RPG od długiego czasu którę chcę totalnie wymaksować i wszystko z niego wycisnąć:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Nareszcie po ciężkich bojach, sesjach, zaliczeniach i innych przeciwnościach losu ( :P ) udało mi się skończyć Xenogears (jak ja nie cierpię kończyć (j)RPGów na raty, potem cała fabuła mi się gdzieś gubi i "co ja to miałem teraz zrobić" :D ).
Reszta tego postu pewnie będzie spoilować nieco więc...
[Spoiler ]
So... gierka konkret (jak wszystkie z uniwersum Xeno ;) ), nawet się postarali z zakończeniem (nie to co X3) i większość wątków została rozwiązana. A ja po skończeniu dalej próbuję się doszukać powiązań pomiędzy Xeno a Xeno ( :P ). Dość oczywiste wydają się Zohar i 'Wave existence' (U-do?) (że o takich oczywistościach jak nazwisko Citana nie wspomnę :P ), czy podobieństwo Fei'a do Abela (ta sama osoba?) chociaż w XG Zohar traktowany jest głównie jako źródło energii dla Deusa (w sumie tak mniej więcej był na początku postrzegany także w świecie XS), co nasuwa pytanie czy jest to oryginał, czy tylko jeden z emulatorów (w sumie nigdzie chyba w XG nie ma go pokazanego). Po skończeniu wszystkich czterech gier aż prosi się o ten brakujący Ep.4, który może jakoś zgrabnie połączył by storyline obu 'części'.
Trochę różnicy jest w 'rozmachu' świata przedstawionego w obu grach. O ile w XS akcja rozgrywa się praktycznie w całej galaktyce (chociaż sam gameplay obejmuje tylko kilka miejsc) to takie XG rozgrywa się całe na jednej małej planetce. Gdyby tak na to patrzeć, to XG można by uznać za taki mały side-story do XS ('my tu walczymy o przetrwanie wszechświata, a ci się martwią problemami swojej zakurzonej planetki' :P ), tyle że właśnie nie mamy tego pomostu w postaci Ep.4 i tak na prawdę nie wiemy co stało się z całą resztą wszechświata po XS Ep.3, a to że Eldridge był statkiem kolonizacyjnym pozwala przypuszczać, że nie stało się najlepiej :P
No nic, pozostaje tylko wgryźć się dokładnie w Perfect Works, może to nieco wyjaśni sprawę :P
Podsumowując gierka świetna, dla niektórych może nieco 'ciężka' fabularnie ale na pewno warta tych kilkunastu (kilkudziesięciu ? :P ) godzin spędzonych nad nią (siem rozpisałem :D )

P.S. No i teraz mam dylemat za co się wziąć następne... FF XII? Valkyrie Profile? Persona? Już nie wspominając o tym że ciągle gdzieś tam mi majaczy Perfect Ending FF X-2 :P ...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Perfect Ending w FFX-2 to nic nadzwyczajnego :) .

Analogii jest mnóstwo i nie chce mi sie teraz ich wypisywać:)

BTW - Teraz gram w Odin Sphere - gra jest masakryczna, oryginalna i po prostu bardzo fajna - zdecydowanie polecam :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Phantom »

Orientuje sie ktos czy gierka na PSP pod tytulem Crisis Core: Final Fantasy VII (http://www.gametrailers.com/game/3454.html) wyjdzie w wersji anglojezycznej? W japonska tez mozna pograc ale traci sie przez to fabule, a siedzenie z przetlumaczeniem na kartce or something mi sie nie usmiecha :P
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Phantom »

Dzieki Sub ;)

No to czekamy, czekamy bo sie oplaca :cool:
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

Yamada pisze:Teraz gram w Odin Sphere - gra jest masakryczna, oryginalna i po prostu bardzo fajna - zdecydowanie polecam :D .
No gierka bardzo fajna choć ma jeden minus. Wszystkimi postaciami mimo rożnych "zdolności" gra sprowadza się do 2 rzeczy zbieraniu składników na "rosół" i mixowaniu 3 mikstur. Heal ( później Elixir ) Painkiller i Ultimate Pow. Co może szybko nudzić. Na szczęście akcja podzielona jest na szybkie rozdział więc bez problemu można sobie odpocząć by znów z tą samą radością wrócić do zaliczania kolejnych sfer na "S" :D. A braki w fabule można bez problemu nadrobić ( każdą scenkę fabularną można odtworzyć jeszcze raz :D). No i lubi zwalniać przy dużej ilość przeciwników, a często ich nie brakuje, ale dla tej graficzki 2d warto się poświecić.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”