Ateizm

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Ateizm

Post autor: Schaiba »

Gdy masz dystans do wielu rzeczy to Cię bawi ;> Np. świątynia sahiela. Tylko tak naprawdę to nie pasuje do tego dość delikatnego tematu.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ateizm

Post autor: Di »

Zgadzam się, że można żartować (nawet w ten sposób). Ale ta "boskość" Oena jest już nawet niesmaczna,a ile lat można ciągnąć to samo hasło?
Ostatnio zmieniony 23-02-2008, 19:42 przez Di, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Ana »

Oen, Słonko, nie wszystko musi być w regulaminie. Wyczucie smaku, kultura itp. to rzeczy nabyte, które, IMO nie muszą być w regulaminach. Tak jak Schaiba napisał, trochę zbyt delikatny temat na takie "żarty".


Albo potraktuj ten OST jako "zabawe w starego Oena, czyli dajemy ostrzezenia zalezne od humoru"
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ateizm

Post autor: Wawrzyn »

Hehe Oen kto mieczem wojuje... :D

nie offtopujmy ;)
Ostatnio zmieniony 23-02-2008, 19:54 przez Wawrzyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
chudy_91
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 21-11-2006, 21:27
Lokalizacja: Okolice Gniezna

Ateizm

Post autor: chudy_91 »

Oj, KingKY :)

Wracając do tematu :) : jestem wierzący, lecz z wieloma "skostniałymi obrządkami" w katolicyzmie się nie zgadzam (m.in. chodzenie do kościoła - czy Bóg nie jest wszędzie? Dla mnie kościół to tylko budynek, gdzie można się pomodlić równie tak samo, jak w domu). Sądzę, że ludzie są po prostu głupi i nie mogą zrozumieć - lub nie chcą - jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi, zamiarów Boga. Myślę również, że dosłowne odczytywanie Pisma Świętego (które posługuje się symbolami dla prostszego ukazania jakichś prawd) jest tak samo dziwne, jak i przesadna wrażliwość niektórych co do wizerunku, np. Jezusa (który, wg mnie, bardzo dobrze zna istotę człowieka i jest bardzo wyrozumiały, zatem nie obraża się o byle co, jak np. o takie "Pasje", które pozbawiają Go "boskiej otoczki", przez co staje się bliższy zwykłemu śmiertelnikowi). A już w ogóle śmieszy mnie, jeśli człowiek, który uważa się za "wierzącego" dyskryminuje innych ze względu na poglądy ( i te religijne), pochodzenie, kolor skóry itd., itp. (-> https://www.youtube.com/watch?v=6l_YPhdKEWg ). Polecam obejrzeć filmy "Jesus Christ Superstar" z 1973 oraz "2001: Odyseja kosmiczna". ;)

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 23-02-2008, 21:13 przez chudy_91, łącznie zmieniany 2 razy.
Kogo los chce zgubić, czyni go głupcem (Stultum facit Fortuna, quem vult perdere), Publiliusz Syrus
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ateizm

Post autor: Oen »

Kogo bawi? Mnie :D Nie pasuje do tego tematu? W ten sposób wyraziłem mój stosunek do religii i co o niej sądzę, właściwie kompletnie nie rozumiem skąd taki afront do mego posta ponoć 2000 lat temu też chodził jakiś typ i miał się za Boga, zajebali go a teraz się do niego modlą, więc co jest mnie musi spotkać to samo żebyście uwierzyli? Co się zaś tyczy ostów to może i wykreowałem se taki wizerunek ale osty starałem się dawać w oparciu o regulamin (pomijając te o charakterze żartobliwym). Wyczucie smaku, kultura, zbyt delikatny temat? No proszę Cię, nie widzę w tym nic niesmacznego wręcz przeciwnie ale trzeba było to dojrzeć, a i co tu ma niby być takie delikatne? Przecież to paranoja jacy ludzie są czuli na punkcie religii albo wręcz głupota.

PS: I nie Słonko, a Boski no chyba, że to aluzja do Re.

EDIT: Zapomniałem dodać ale żeby nie to, iż jestem leniwy to serio bym poszedł zarejestrować mój kościół.
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Ateizm

Post autor: Schaiba »

A masz setkę wyznawców :)? Bo to wymagane jest podobno.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ateizm

Post autor: Wawrzyn »

Oen pisze:Kogo bawi? Mnie :D
Hehe nie wiedziałem czy napisałeś posta o boskiem Oenie dlatego że temat traktuje o Bogu czy chciałeś tym żartem wyrazić swoją opinię na temat religii :] W pełni się z tobą zgadzam :ok:

Kogo bawi?Mnie :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Ateizm

Post autor: Primo »



rozładuje trochę napięcie? pewnie nie bardzo ;)
taka ciekawostka
niektórych podejście do religii...
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ateizm

Post autor: KingKY »

W moich poprzednich postach zadałem ciekawe pytania dla ludzi wierzących, niestety nie uświadczyłem odpowiedzi.

Chcę również wyjaśnić, że religia to nie jest gust.... tutaj to wygląda inaczej
To po prostu teoria która tłumaczy rzeczywistość, jeżeli ktoś w nią wierzy powinien mieć swoje powody/dowody iż uznaje założenia religii za prawdziwe. Jeżeli ktoś wierzy bo ktoś mu to powiedział i tyle, powinien się głęboko nad tym zastanowić. Niestety NIKT nie odpowiedział na pytania i wątpliwości zadane przez mnie w powyższych postach. Jedyne co widziałem to wyrazy oburzenia i czasami luźne odpowiedzi nie mające większego znaczenia.


rawrr :)
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Ateizm

Post autor: Yamada »

Hmm bo nikt nie chce karmić trolla? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Ateizm

Post autor: danielmarley »

Yo KingKY to mi się nasuwa tylko jedno pytanie po co to robisz ?
probujesz udowodnić ludziom, że wiara to piece of shit i zbędny zabobon, że ludzie nie muszą wierzyć w religie. Bawisz się w jakiegoś zbawiciela ludzkiej świadomość ? Masz satysfakcję gdy koś przyzna Ci rację czy po prostu się nudzisz w domu więc wpadłeś na ambitny temat do polemiki ?

Za przeproszeniem kogo obchodzi w co TY wierzysz, na pewno nie mnie...

Chcesz zaistnieć napisz książkę, a następnie walcz publicznie z filozofami, psychologami czy kim tam jeszcze chcesz, będziesz sławny a świat dowie się o twoich przekonaniach i twoim istnieniu.
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Ateizm

Post autor: Schaiba »

Bo żebyś złapał nasz tok myślenia potrzebne by było, żebyś nie miał do tego takiej megaantypostawy. Nikt nie jest Syzyfem.

A jeżeli już wymagasz logiki, to Ci powiem, że z założenia wiara się... opłaca ^^

a) Boga nie ma i masz życie, w którym miałeś parę wyrzeczeń - mniej szczęścia, zakładając, że nie grzeszyłeś.

b) Bóg istnieje i z dobre życie masz nieskończone szczęście ^^

Matematycznie na to patrząc... Co się bardziej opłaca ^^? Pozostaje drobne ryzyko.

To jest teoria jednego z filozofów klasycystycznych. Nie pamiętam którego. Sam do tego tak nie podchodzę, ale masz oto logikę ;P.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ateizm

Post autor: KingKY »

To był Pascal, lecz jest tam pewien błąd,

Twierdził on, że wierzenie w Boga sie bardziej opłaca ponieważ, ryzyko jest zbyt wielkie jak i nagroda.
Lecz zapomniał o zatrważającej ilości Bogów wytworzonych przez ludzkość.
W tym wypadku bycie ateista to najlepsze wyjście, ponieważ jesteś neutralny.
Oczywiście to dziecinne założenie nie jest dla mnie podstawa dla ateizmu, to raczej taka ciekawostka.

Danielu jeżeli nie obchodzi Cię ten temat, to się nie wypowiadaj, tym bardziej, że Twoje posty niczego nie wnoszą do tematu, napisz coś Ciekawego i nie psiocz. Wyraźnie widzę, że ten temat wywołuje u Ciebie agresję, podejrzewam więc, że jesteś wyznawcą jednego z tysięcy Bogów. O tym skąd taka agresja, można dowiedzieć się z wywiadu z R. Dawkinsem do którego link podałem gdzieś w temacie.


Schaiba, załap mój tok myślenia.
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Ateizm

Post autor: danielmarley »

KingKY pisze:Wyraźnie widzę, że ten temat wywołuje u Ciebie agresję, podejrzewam więc, że jesteś wyznawcą jednego z tysięcy Bogów
To nie temat mnie denerwuje tylko twoje sceptyczne podejście do tematu który sam założyłeś. A teksty typu "podejrzewam więc, że jesteś wyznawcą jednego z tysięcy Bogów" możesz sobie zjeść na śniadanie, to zabrzmiało jak pseudo psychologiczny bełkot i powód do wstydu, że ktoś wierzy w Boga, jak dla mnie to jesteś ignorantem.

Jest coś ważniejszego niż dobra posada, pieniądze czy nawet duża inteligencja, oczytanie i znajomość słów wielu myślicieli. Potrzebujesz KingKY dowodów na wszystko ale z tego co wiem na świecie są tylko dwie pewne rzeczy śmierć i podatki.

IMO temat ten nie jest potrzebny bo każdy wie w co wierzy, a wszelkie odp są przez Ciebie skrupulatnie podważane, z nieznanego mi powodu (udowodnienie swojej odmienności ?)

Tak czy owak nie odpowiedziałeś na zadane pytanie ....

A do tematu
Nie ważne w jakiego boga wierzysz (lub nie wierzysz) każdy ma wolną wolę dlatego jedyną rzeczą jaką bym pragną to zrozumienie i wspólna dobroć, bo tylko od nasz zależy jak będzie wyglądach świat w jakim żyjemy i jaki świat pozostawimy naszym dzieciom. Dlatego ludzie powinny się jednoczyć, a nie dzielić i udowadniać która religia, wierzenia czy wartości są lepsza, a które gorsze. Może to tylko złuda bo ludzie sami dążą do samodestrukcji, ale ja będę walczył o to w co wierze nawet do śmierci.
jah jah sweet light is shining in my heart ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”