Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Jak często grasz/zamierzasz grać online na ePSXe?

Jeśli jest z kim grać, to zawsze gdy mam czas.
17
40%
Dosyć często.
11
26%
Od czasu do czasu.
9
21%
Rzadko, są lepsze gry.
3
7%
Prawie wcale.
1
2%
Nie gram i nie zmierzam grać.
1
2%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: KRELIAN »

OWA - ja tez po raz pierwszy probowalem zagrac w tk3 online ok 3 lata temu , ale wtedy emulator i scena byla za slabo rozwinieta i po prostu nie dalo sie grac . Absolutnie nie zgadzam sie ze stwierdzeniem ze scena ruszyla za pozno. TK3 to gra kultowa i nie brakuje jej nic co pozwalaloby grac na poziomie . Aserot podal dobry przyklad : SF2T , ktora jest conajmniej 2 razy starsza od tk3 a mimo to wciaz organizowane sa w nia turnieje . O czym to swiadczy? Pomimo uplywu lat dalej gra moze zaoferowac duzo i co najwazniejsze : gra wynagradza wysilek ktory wklada w nia gracz . Nie podchodz rowniez do tego w taki sposob ze skoro dostajesz od kogos lub nie potrafisz zrobic 3ewgf to w przyszlosci nie bedzie lepiej . Na swoim i nie tylko przykladzie wiem ze bedzie , wystarcza tylko checi i czas na treningi . A jesli juz ktos ma aspiracje to wymiatania jak turniejowi mistrzowie ? Nie widze problemu , wystarczy jezdzic /uczestniczyc w tych turniejach - skill rosnie w zastraszajacym tepie . Pozdro
Awatar użytkownika
OWA
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 25-02-2006, 16:39
Lokalizacja: China

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: OWA »

nie chodzi mi o to, że za późno, bo T3 jest za stary - przecież napisalem, że to gra kultowa. ;) po prostu obecnie nie mam czasu na granie, a przez ostatnie 3 lata czasu miałem w chooj (całe liceum XD). żałuję po prostu, że nie będę mógł zbyt dużo czasu poświęcać na podbijanie własnego skilla, no i na mecze turniejowe tym samym. :/
Obrazek: You're not good enough!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: KRELIAN »

napisales ze scena ruszyla za pozno i do tego tez sie odwolalem :wink: , a to ze ktos juz nie ma czasu na granie to indywidualna sprawa o czym tez wspomnialem , czasu i checi niestety nikt nie jest w stanie zagwarantowac :)
Awatar użytkownika
OWA
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 25-02-2006, 16:39
Lokalizacja: China

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: OWA »

napisalem to z przymrużeniem oka. ;) chodziło mi właśnie o to, że to mój i tylko mój problem, a nie problem całej sceny. ;P po prostu nie będę miał czasu, a bardzo ten czas chcialbym mieć, bo Tekken po prostu na nowo mnie wciągnął. :] dlatego właśnie żałuję, że scena Tekken 3 Online - z mojego punktu widzenia - ruszyła tak późno. ;)
Obrazek: You're not good enough!
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: ChUmB@ »

OWA już tak nie ściemniaj że brak Ci czasu na granie... :D owszem T3 ruszyło dość póżno i jest starą grą... no ale qrrfaaa to jest kult... i jest bezcenna czyż nie? ;)
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Aserot »

Ładnie powiedziane Chumb@ to jest klasyka a o klasykach nigdy się nie zapomina (ave Mario heheheheh) nawet teraz można znaleść koleś żeby w dwóch online w Mario 3 przyciorać. A chwilke na gre to zawsze można znaleść przecież nikt nie każe ci grać godzinami.
Moje skoromne zdanko :P
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: ChUmB@ »

Robi chłopak problemy niewiem z czego... przecież np wieczorem w niedziele każdy normalny człek :) siedzi przed kompem i ciupie!! więc czy chcesz czy nie czas zawsze znajdziesz :P
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Arucardo_1 »

No jest to zawsze fajna rzecz kiedy nie ma się z kim pograć, ale... obok mnie leży sobie Tekken 5 na ps2 i wybór mój będzie oczywisty... nie chcę zrzędzić, w żadnym wypadku, bo ogólnie to dotyczy wielu gier online, ale granie w T3 online ma mnóstwo wad: lagi są koszmarne, co wymusza kapę na 3 ciosy, najlepiej szybkie, przebijające i z dużym zasięgiem, bo przy odrobinie szczęścia będzie lag i koleś wstuka jakiś cios przed nim - efekt? oberwie moim ciosem ktory go przebije. Granie na klawie tez nie jest najprzyjemniejszym odczuciem, choc to akurat da sie przezwyciezyc kupujac przejsciowke; serwerów Kailery jest niestety za mało zatem efekt jest jaki jest.


Poza tym jednak jest fajnie, gra na epsxe zachowuje klimat kazdej gry online ;) no i daje możliwość ciąlego grania z świetnymi graczami a nie raz na pół roku na dobrym turnieju...


pzdr :)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Dumian »

Co do koszmarnych lagów to po raz kolejny muszę się z tym nie zgodzić :P
Ok, oczywiście czasami lagi wystepują (szczególnie na popularnych serwach w godzinach szczytu, wtedy są dosyć spore) ale jak pisałem i powtarzam nadal wszystko zależy od wyboru odpowiedniego serwera. Nie wiem, może dlatego, ze ja 'bawie się' w to najdłużej mam takie wyczucie do serwerów i walki, szczególnie turniejowe gram przeważnie w dobrych albo nawet bardzo dobrych warunkach.

Polecam wybierać zawsze mniej zaludnione serwery z w miarę dobrym pingiem (poniżej 80ms). Jeśli ktoś jednak upiera się przy swoim i nadal nie może poradzić sobie z doborem serwera może warto w takim razie postawić własny serw? Tak czy siak zapewniam, że online można zaprezentować naprawdę wysoki poziom gry i zabłysnąć popisowymi akcjami.

Wszystkie powyższe uwagi tyczą się głównie gry w 'szczycie serwerowym' gdy ludzi jest naprawdę dużo. W odpowiednich godzinach (rano lub szczególnie w godzinach nocnych, czasami też inne pory) gra się wyśmienicie, niemal identycznie jak na konsoli lub w singlu.

No ale fakt, Tekken jest akurat taką grą, która wymaga naprawdę dobrych warunków i trudności wiążące się z grą za pośrednictwem Kaillery mogą niektórych zniechęcić. Mnie nie zniechęciły i mimo, że mam PS2 i TK5 będę gral w TK3 Online dopóki będzie z kim ;)

PS. A co do kapy podczas gry to właśnie na 'prawdziwych' turniejach jest jej najwięcej mimo, że nie ma mowy o żadnych lagach ;-)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Dismaster »

A ja chcialem powidziec, ze dla mnie granie w tikkena po sieci to cos wspanialego. Zawsze chcialem grac w ta gre z innymi, ale nie bardzo mialem jak. Teraz to sie zmienilo i bardzo mnie to cieszy i jeszcze do tego sa turnieje :D. Lagi i brak zawodnikow nie sa zadnym problemem wedlug mnie, lista chetnych do T3 online jest na stronie i zawsze mozna znalezc sobie stalego sparing partnera :P
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: ChUmB@ »

dismaster napisał/a :[/b]
...ze dla mnie granie w tikkena po sieci to cos wspanialego...

popieram ;) dla mnie to samo... całkowicie inne uczucie jak grasz z kompem w arcade mode a poprostu z innym gościem gdzieś po drugiej stronie servera... :P granie przez neta jest super sprawą :) :) :)
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Aserot »

Dla mnie gra online jest super, ale nie ma to jak pojedynek na konsolce w domciu te klimaty dla mnie zawsze będą górą, jedyna rzeczą jaka pobija klimatem są oczywiście turnieje tam to dopiero czuje się o co w tym wszystkim chodzi, masa ludzi których interesuje ten sam temat piękne pojedynki brak w bark. Naprawdę było by super zorganizować kiedyś zlot członków naszej skromnej onlinowej społeczność (105 zarejestrowanych fighterów :)) i pograć na konsolkach. Narazie najbliższa okazja to Euroslash więc zapraszam wszystkich.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
grzece
Elite player
Elite player
Posty: 104
Rejestracja: 24-02-2006, 14:56
Lokalizacja: Tychy

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: grzece »

No nie ma to jak sobie potrenowac na konsolce. Ale online tez niezla sprawa. Tylko tych serwerow jest rzeczywiscie troszke malo przez co potem duzu ludu jest na jednym i sa lagi.
PHPtournament progress
||||||______________ 30%
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Action »

Jestem tu nowy i jak zobaczyłem, jakie zmiany trzeba przeprowadzić żeby grać online to mnie zatkało :| Po pierwsze grafika na początku jak sobie sprawiłem emulator długo grzebałem na emulatorze żeby było cacy i wyglądało mniej więcej tak jak na tv a tu nagle trzeba zmniejszać grafę :| Po drugie trzeba ściągać wersje rip bez dźwięku i bez filmików:| bez filmików to nie wielka strata, ale bez dźwięku :| nie wiem jak wy, ale ja gram tak jakby "na słuch" i bez odpowiedniego rytmu kicha z grania :| rozumiem żeby granie dzieliło się na wersje NTSC i PAL, ale jakąś wersje rip :| by było pół biedy, bo mam SoundTrack z Tekkena 3 i bym sobie puścił, ale d*pa nie można, bo będzie brak synchronizacji :| I nawet jak mam wszystko wyłaczone to czasem pojawiają się lagi:| Wiec na razie nie widze innego wyjścia jak czekanie na jakąś bardzo uleprzoną wersje CyberPada albo wogóle jakiś nowy emulator przystosowany specjalnie do grania online.:)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Co sądzisz na temat gry online na ePSXe?

Post autor: Dumian »

Soundtrack możesz zawsze włączyć sobie w Winampie albo jakimś innym playerze. Dźwięk w emulatorze i tak należy wyłączać, w innym wypadku będzie OOS, dlatego też gramy na wersji Rip.

Co do lagów itp. to jak w każdej grze online tak samo tutaj one były, są i pewnie zawsze będą. Poprostu jest za mało dobrych serwerów Kaillery i z tego powodu grając po często kilkanaście osób na jednym serwie występują lagi. Cyberpad jest świetną wtyczką i nowa wersja niczego raczej by nie zmieniła. Jeszcze raz powtarzam, wszystko zależy od serwera na którym gramy. Dowód? Zagraj w nocy na dowolnym serwerze z pingiem nie większym niż 80ms (im mniej tym lepiej)... Praktycznie idealnie prawda? :)

Co do grafiki to w poradniku jest napisane które ustawienia są wymagane do gry online. Większość, głównie tych graficznych można konfigurować wedle uznania.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”