Gry video - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Już wyszło ? o :O .... będzie trzeba kupić orginałka :D
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Pytałem w sklepach sieci torrent, póki co maja tylko demo. :P
Aserot pisze:i chyba w końcu będę musiał kompa podrasować
WH40k bez problemu chodzi na kompie z poprzedniej generacji (u mnie super śmigało na GF2MX400, 256mb ram i 1,2GHz)
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Co to jest kolejny dodatek czy coś cały czas myślałem że to zupełnie nowa produkcja. Zresztą jutro się przekonam czy mój złom to uciągnie.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Niestety ... wciąż dodatek .... czekamy na Dawn Of War 2 i Tyranidów~ >_> ...... i przydało by się gdyby już np. Space Wolves'ów zrobili tak jak powinni być zrobieni ( wzorując się na bitewniaku Warhammera 40k ) .... prawdę mówiąc dużo jest niedociągnięć w mechanice gry ( np. morale Space Marines''ów , a szczególnie Ultramarines'ów to poprostu śmiech na sali >_< ) .... i kiedy do cholery będą w końcu Witch Hunters ?
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Ekspedient Torrentów powiedział mi, że ukazała się już u nich jakaś specjalna edycja "przeładowana" i w ogóle... :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

MGS4 - English Gameplay Demo - dłuższy komentarz zbędny. ;)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: K' »

Fajnie, że można gazety samemu pooglądać :D
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »


Mała powtórka z historii.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Po miesiącach oczekiwań dane mi było zagrać w 4 już część GTA. Grałem krótko (3 godziny jak na taką grę to tyle co nic:P) i u kumpla, ale już wiem iż GTA4 jest po prostu najlepsza częścią serii. :) Co mnie tak ujęło? No to lecimy po kolei ;)

Klimat
Trzeba samemu zagrac i samemu zobaczyć, tego się nie da wyrazic słowami ;) Pomysł z ruskiem w roli głównego bohatera to imo strzał w dziesiątkę. To jak on reaguje na wszystko wokół i vice versa... geniusz :D

Interakcja
Poprawiono znacznie animacje, przez co wszystko wydaje się znacznie realistyczniejsze (havok panie, havok... przejeżdżanie przechodniów nigdy wcześniej nie sprawiało takiej frajdy:P), co prawda animacja ruchów bohatera jest jaka jest (porusza sie niewiele lepiej niż rasialdo), ale to wg. mnie zamierzony efekt. Na ww. poprawce zyskały także kradzieże samochodów. Nigdy więcej drętwego "ciągam cię a ty idz stąd", tym razem bohater stara się być bardziej kreatywny i "pożycza" samochody na wiele wymyślnych sposobów ( już nie wspominając o świetnej kradzieży zaparkowanych wozów [pierw Niko wybija szybe, następnie się włamuję by później odpalic samochód za pomocą majsterkowania pod stacyjką] to kradzież kabrioleta, w ogóle nie zdziwionemu kierowcy rlz).

System Walki
Chociaż dla mnie mógłby to być nawet stary dobry jedno przyciskowy "punch", to warto wspomnieć iż twórcy dodali do GTA4 całkiem niezły system walki (jak na tego typu gre of course ;)). Mamy tu blok, obie pieści i nogę pod osobnymi przyciskami i bez problemu można kleić proste comba. :)

Dodatki
Już poprzednie części GTA mogły się poszczycić świetnymi dodatkami jak jedzenie w barach czy gra w bilard... w tej części mamy to samo tyle, że więcej i lepiej. Niko może oglądac telewizje (wiele kanałów do wyboru i naprawdę "jest co oglądać"), wynajac helikopter, napić się w barze, surfowac po internecie (czytać i odpisywać na maile, robic zakupy, czytac ciekawe newsy w tym o swoich dokonaniach czy tez umawiać się na randki), grac w kregle, rzutki, tetrisa czy bilard, oglądać występ komików czy też zawitać do klubu ze striptizem.


Detale
Czyli przeróżne drobiazgi. Gdy wsiadamy do taksówki mamy włącza się kamera FPP i możemy sobie oglądać miasto z perspektywy pasażera. Podczas jazdy samochodem można sobie spalić opony, można wylecieć przez przednią szybę gdy zdarzy nam się kolizja podczas nadmiernej prędkości (warto dodać, że w GTA4 samochody prowadzi się trudniej i po raz pierwszy w serii hamulec się do czegoś przydaje). Nawet w poprzednich częściach nie raz zdarzyło mi się widzieć policjanta uganiającego się za przestępca, ale dopiero w tej części policjanci wpadli na pomysł "pożyczenia" pojazdu cywila co by umilić sobie pościg... i skoro już jesteśmy przy policji, po tym jak wysiada z radiowozu realistycznie (jak w filmach:P) chowają się za drzwiami. :) Chociaż to powyżej to mało, nic nie przebije wyjścia Niko na ulice po ostrej popijawie w barze. :D Postać przewraca się o własne nogi, przez co doczłapanie się do jakiegokolwiek środka lokomocji stanowi nie lada wyzwanie, a gdy już się doczłapie... kto choćby na drodze prostej jak drut nie wypadnie z trasy ten micz. ;)


Póki co tyle. Wiecej zobaczę, więcej napiszę. ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:przejeżdżanie przechodniów nigdy wcześniej nie sprawiało takiej frajdy:P),
A później się dziwicie, że biadolą o przemocy w grach. Action'a to wręcz jak widać podnieca ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Sylvan Wielki pisze:Action'a to wręcz jak widać podnieca ;)
Bo ty grywasz w Carmageddona z klapkami na oczach. ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

W "Crapmagedon" może grałem jakieś 16 min. Gra mnie nie przekonała. Jednak klapek nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Komandos »

Ja pograłem już w GTA4 trochę (około 7h) i jest to dla mnie najlepsza gra jaka do tej pory wyszła na konsole. Ilość pracy jaką musieli włożyć w tą grę kolesie z rockstar jest po prostu niesamowita. Konkrety napiszę jak tylko skończę tą gierkę ;)
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: vho »

Co do GTA 4... bardzo dobra część (jak większość), gram od tygodnia, wciąga niesamowicie :)

technicznie- nie mam zastrzeżeń (nie licząc doczytywania tekstur przed nosem niekiedy)
fabularnie- nieco poważniej niż dotychczas
rozbudowanie-... duże, ale SA potrafi 4 przebić niejednokrotnie pod tym względem
postacie- miodzio, na równo z SA :)
muza- fajnie, fajnie, ale i tak VC rulez^^


A człowiek, który wpadł na pomysł z gołębiami był nieźle poryty xD

9/10 jak dla mnie, przy czym napewno nie jest to najlepsza gra ever.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Gry video - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Proszę napisz w jaką wersje gry grasz/grałeś (X360 czy PS3). :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”