Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Dyskusje na temat konsol w temacie dla niej nie przeznaczonym czas zacząć (najwyżej pozniej sie przeniesie posty do odpowiedniego tematu).
ryu116 pisze:1. Strasznie się nagrzewa
Z której strony? Nie no widać po prostu jak mało wiesz na temat next-gena. X360, które sie ostro nagrzewały to od dawna przeszłość.
2. Grałem na nim w NFS PS i gierka w niektórych miejscach strasznie zrywała
Sam mam Pro Streeta, przeszedłem prawie całą grę i nie zauważyłem żadnych spadków animacji (notabene mówią, że wersja z PS3 nie chodzi zbyt dobrze... żadna nowość...)
ryu116 pisze:SONY i tak lepszy
Póki co masz wybór - kupić spoko odtwarzacz blu-ray o nazwie Playstation 3, który może ci posłużyć jako przenośne BBQ, lecz nie nadający się dla graczy (garstka tytułów [z tego duża cześć to multiplatformy] , większość nie chodzi zbyt dobrze [najczęściej potężne spadki animacji] i wyglądają gorzej niż wersje z innych platform) lub sensowną konsolkę właśnie dla graczy z wielkim zapleczem gier jaką jest X-Box 360.

No ale obaj wiemy co wybierze fanboy. :)
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: ryu116 »

Action pisze:Sam mam Pro Streeta, przeszedłem prawie całą grę i nie zauważyłem żadnych spadków animacji (notabene mówią, że wersja z PS3 nie chodzi zbyt dobrze... żadna nowość...)
Rany Action jak masz 360 to się ciesz bo i tak ci zazdroszczę ale w MM grałem na X w NFS P S i były spadki animacji ale to może być od nagrzania konsolki bo w marketach jak włączą sprzęcior to on chodzi całe 12 h.

A na next genach zbytnio się nie znam bo nie mam ale PSX EX. kupuje i coś na temat ogrzewania słyszałem i tyle

PS i tak lepszy :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Wbrew pozorom ja tego X360 nie do końca mam... tzn posiadam, ale nie mój. :p No i on chodzi najczęściej 24 na dobę, gdyż praktycznie ciągle coś ściągam.
ryu116 pisze:PSX EX. kupuje
Nie wiem czy jest jakikolwiek sens wypowiadania się na temat rzetelności tego czasopisma...


PS. Posty przenoszę do odpowiedniego tematu. :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: kemot722 »

Jesli miałbym inwestować w konsolę, czego na razie nie planuję, to w XBOX360. Patrzę głównie pod kątem tego, jakie bijatyki się ukazały/ukażą na tą konsolę.

Chętnie bym pograł w Dead or Alive 4 i Virtua Fighter 5 - w obie gry online. VF5 ukazał się na PS3, ale SEGA nie opracowała trybu online dla tego wydania.

XBOX360 jest nieporównywalnie tańszy od PS3 ;) Wiem, że się czyta/słyszy o awariach tej konsoli, ale przecież nie ma rzeczy doskonałych :P
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: ryu116 »

kemot722 pisze:Wiem, że się czyta/słyszy o awariach tej konsoli, ale przecież nie ma rzeczy doskonałych
Są są PS3 :P
Ja kochałem Wii i byłem nim oślepiony tak że żadnego NEXT GENU nie widziałem głównie przez WIIMote i gdybym miał kase na to cudo to pewnie bym kupił a teraz żałował powód to mała liczba godnych tytułów tak samo jest z PS3 który jednak teraz zawojuje rynkiem.

Już widzę miny posiadaczy X i WII
PS. To moja opinina więc żeby Action nie fuczał że obrażam jego 360
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

PS. To moja opinina więc żeby Action nie fuczał że obrażam jego 360
Nie pojmuje ten insynuacji tym bardziej, ze nie mam żadnego X360 na własność.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

ryu116 pisze:
kemot722 pisze:Wiem, że się czyta/słyszy o awariach tej konsoli, ale przecież nie ma rzeczy doskonałych
Są są PS3 :P
Ja kochałem Wii i byłem nim oślepiony tak że żadnego NEXT GENU nie widziałem głównie przez WIIMote i gdybym miał kase na to cudo to pewnie bym kupił a teraz żałował powód to mała liczba godnych tytułów tak samo jest z PS3 który jednak teraz zawojuje rynkiem.

Już widzę miny posiadaczy X i WII
PS. To moja opinina więc żeby Action nie fuczał że obrażam jego 360
A skąd ty wiesz, że PS3 zawojuje rynkiem? Wróżka ci powiedziała? Jak na razie X360 ma więcej zapowiedzianych gier na wyłączność, że wspomnę choćby o dodatkach do GTA4. A PS3 co ma- Tekken 6, MGS 4 (który pewnie wyjdzie też na xboxa), jakieś Final Fantasy które nie wiadomo nawet kiedy wyjdzie i GT5.
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Tygrys »

Komandos pisze:A PS3 co ma- Tekken 6, MGS 4 (który pewnie wyjdzie też na xboxa), jakieś Final Fantasy które nie wiadomo nawet kiedy wyjdzie i GT5.
Dla tych tytulow warto wydac mala fortunke.
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: danielmarley »

W obecnej sytuacji która jest na rynku bycie fan boyem jest totalnym bez sensem, po co faworyzować jedną z konsol jak dla gracza liczą się tylko gry. Xbox 360 genialne Gears of War, bioshock, czy Forza 2, DoA też jest, na PS3 grałem w trochę mniej gier ze względu na jeszcze ciężką dostępność sprzętu (przynajmniej w mojej sytuacji ) ale Heavenly Sword wymiata, Assasin creed o Tekkenie nie wspominając na PSP ciągle wymiata Tekken DR, Wii to zajebista zabawa i machanie nunczaku jest w genialne, a na PS2 ostatnio gram w God OF War na Titan Mode i Silent Hill Origins.

Tak więc nie obchodzi mnie jaki sprzęt liczy się miodność gry kiedyś myślałem że PSX to 8 cud świata i nigdy nie kupie klocka, ale sytuacja sie zmienia a klientów przyciągają gry bo od gier zależy wzrost popularności konsoli i jej sprzedaży. (nie licząc japońskich fanboyów co w życiu nie kupią Xa)

Tylko skąd na to kase wsiąść .... :P
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

danielmarley pisze:po co faworyzować jedną z konsol jak dla gracza liczą się tylko gry
Dlatego najlepiej zainwestować w konsole zwana PC. :D Po czasie rozgryzie emulacje wszystkiego. ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Yamada »

Action pisze:
danielmarley pisze:po co faworyzować jedną z konsol jak dla gracza liczą się tylko gry
Dlatego najlepiej zainwestować w konsole zwana PC. :D Po czasie rozgryzie emulacje wszystkiego. ;)
No i aby odpalić te emulatory potrzebny będzie mega sprzęt za 5+ tyś co daje więcej niż owe 3 konsole razem wzięte:P

[ Komentarz dodany przez: Action: 08-03-2008, 13:20 ]
Mniejsza o większość :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Komandos »

Action pisze:
danielmarley pisze:po co faworyzować jedną z konsol jak dla gracza liczą się tylko gry
Dlatego najlepiej zainwestować w konsole zwana PC. :D Po czasie rozgryzie emulacje wszystkiego. ;)
No teraz to dowaliłeś Action :rotfl: Przecież na tą chwilę nie ma jeszcze dobrze działających emulatorów PS2, Xboxa i Gamecuba a co tu dopiero mówić o WII, PS3 i X360.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Chyba nie do końca zrozumiałeś ironii. :)

No i co do emulatorów to bym polemizował w kwestii Gacka i PS2.
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: danielmarley »

Z emulacją konsoli na PC jest trochę ciężka sprawa, ale Piec sam w sobie też nie jest zły kiedyś nie wyobrażałem sobie gry na kompie, a teraz podłączam pada :) i można grać hehe
jedyny mankament to te ograniczenia sprzętowe, dropy animacji, bugi i niski frame rate, jak sie posiada mocnego kompa to można pograć, ale na swoim blaszaku w nowości raczej nie zagram ... i znowu koszty .... ah
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Action »

Jeżeli kupisz kompa na poziomie generacji danej konsoli to pograsz w gry na poziomie właśnie tej konsoli (to się tyczy także ustawienia grafiki/poziomie detali), ew. w nowsze o małych wymaganiach sprzętowych. :) A bugi... na PC od dawien dawna wychodzi coś takiego jak patche, a na konsolach az do 7 generacji o jakichkolwiek patchach mogli zapomnieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”