jedno Proste pytanie! Prosze!

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

olencjaa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 24-03-2008, 15:08

jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: olencjaa »

Witam!
Chcę chłopakowi zrobić prezent i kupić mu tą grę.... Tekken'a 3 albo 5 (wiem, że ją uwielbia). Tylko ze on nie ma Play Station.
Kumpel jego ostatnio do niego przyszedł i zainstalował mu jaką piracką wersje Tekken'a 3. (to chyba jakies demo czy coś, bo nie da się odkryć więcej postaci, ani przejsc misji). walczymy sobie po prostu mając do dyspozycji ok. 10 postaci. Gramy tak ze jedna osoba na klawiaturze druga na padzie.
Moje pytanie brzmi:
Czy oryginalny Tekken na Play station da się wgrac na komputer (i tak jak wyzej jedno na klawiaturze drugi na padzie). Czy ja po prostu musze kupic Play Station?

sory za glupie moze dla was pytanie ale ja sie po prostu na tym nie znam!
dziekuje slicznie za odpowiedz i wyjasnienia.
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Di »

Z jakiego powodu nie da się odkryć postaci? Pojawia się komunikat? Czarny ekran?

W oryginalnego Tekkena 3 można grać na komputerze za pomocą emulatorów, na których można ustawić dowolną konfigurację (pad vs pad, pad vs klawiatura, czy klawiatura vs klawiatura).

W przypadku Tekkena 5 komfortowa gra na komputerze jest w tej chwili niemożliwa (gra nie osiągnie pełnej prędkości).
No i trzeba pamiętać, że w Tekkena 5 można pograć tylko na PS2/PS3, a w Tekkena 3 na PSX/PS2/PS3 (należy jednak zwrócić uwagę na region, gdyż konsole ta mają blokadę regionalną).
olencjaa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 24-03-2008, 15:08

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: olencjaa »

oo dziękuje za tak szybką odpowiedź!

no slyszalam ze by odkryc nowe postacie trzeba pokonać te 10 postaci pokolei.... a gdy juz to zrobie, pojawia się czarny ekran i nic się nie dzieje, nawet jak dlugo czekam.

powiedz mi prosze cos więcej o tych emulatorach, bo nie mam pojęcia co to jest i skad mam to wziąc i jak to zainstalowac z grą.

chcemy grac na pada i klawiature.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Di »

Masz wersję zrippowaną, czyli taką bez niektórych elementów - w tym przypadku filmów, ale pewnie nie tylko. Po przejściu trybu Arcade wykonaj Soft Reset (z tego co pamiętam to start+select) - gra powinna wrócić do menu, a postać będzie odkryta.

O emulacji i specjalnej wersji Tekkena 3 (przygotowanej przez Honmaru) poczytaj tutaj: https://www.honmaru.pl/artykuly.php?id=tk3online
olencjaa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 24-03-2008, 15:08

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: olencjaa »

co to jest soft reset? jak się to robi?

załóżmy jeszcze ze kupię Play Station (PSX), grę Tekken 3 na to Play Station, TO mogę to podłączyć do komputera? ( ale wtedy musiałabym grac na dwóch padach?)
i wszystko by działało?
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Frizen »

Nie trzeba kupywac psx'a, wystarczy sciagnac emulator (ePSXe) skonfigurowac i odpalic nim gre, jak sie chce grac na padach wystarczy odpowiednia przejsciowka.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Di »

olencjaa pisze:co to jest soft reset? jak się to robi?
Napisałem w poprzednim poście jak się go robi. Patrz: nawias.
Soft Reset to powrót do głównego menu gry.
olencjaa pisze:co to jest soft reset? jak się to robi?

załóżmy jeszcze ze kupię Play Station (PSX), grę Tekken 3 na to Play Station, TO mogę to podłączyć do komputera? ( ale wtedy musiałabym grac na dwóch padach?)
i wszystko by działało?
Nie ma możliwości podłączenia PSX-a do komputera, chyba że mówimy o karcie telewizyjnej bądź o samym monitorze.
olencjaa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 24-03-2008, 15:08

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: olencjaa »

miałam na myśli korzystanie z samego monitora!

a jesli chodzi o soft reset to sory ale nic mi nie mowi "wykonaj Soft Reset (z tego co pamiętam to start+select)" Mow jaśniej ;) Jestem tylko kobietą :P
Ostatnio zmieniony 24-03-2008, 17:10 przez olencjaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Di »

z tego co pamiętam to start+select
No ale to Ci powinno dużo powiedzieć.

Czyli: po przejściu Arcade, gdy ekran jest czarny, wciśnij Start + Select.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Ana »

Pamiętaj także jak już zauważysz nowe postaci (mordki postaci pojawiają się na ekranie wyboru postaci pod podstawowymi wojownikami) wejść z głównego menu do Option, później Memory Card i Save (chyba, że masz włączone AutoSave On)
Obrazek
olencjaa
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 24-03-2008, 15:08

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: olencjaa »

no niestety nie.
Przechodzac Arcade pojawia mi się czarny ekran. Więc mam do dyspozycji tylko klawisze a takich nie ma ;)
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Di »

Że co..............?

NACIŚNIJ START I SELECT (JEDNOCZEŚNIE) NA PADZIE/KLAWIATURZE (KONTROLERZE KTÓREGO UŻYWASZ).
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Ana »

inaczej mowiac na padzie sa dwa przyciski podpisane kolejno: start i select - nacisnij je jednoczesnie jak sie pojawia czarny ekran
Obrazek
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: Di »

O te dwa:

Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jedno Proste pytanie! Prosze!

Post autor: KRELIAN »

W czym tu problem? Chcesz grać w tekken 3 na piecu to zasysasz gre z honmaru i masz wszystkie postaci. Chcesz grać w tekken 5 na piecu grasz przez emu ps2, którego szukasz w google przy założeniu, że masz wystarczająco dobry sprzęt. Chcesz grać na konsoli kupujesz konsolę. Jaśniej się nie da. Jestem tylko facetem.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Zablokowany

Wróć do „Pytania & Pomoc”