Moment przełomowy

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Moment przełomowy

Post autor: Schaiba »

Jak wiadomo każdy kiedyś był noobem ;)
O co chodzi? Z definicją takowego przełomowego momentu zetknąłem się na którejś z movelist na gamesfaq.com (czy jakoś tak), bo właśnie tam zaczynałem swoją przygodę z Tekkenem (rom, epsxe i movelisty, a potem było Honmaru<3). O ile się nie mylę, była to movelista poświęcona Paulowi. Na końcu autor zamieścił ciekawy akapit ad. jego osobistego przełomu. Tzn. zablokował całego 10stringa Paul'a przeciwnika, a ostatni cios jeszcze zreversował.

Chodzi po prostu o zdarzenia związane z grą, w których poczuliście "kurde, coś jednak potrafię :D".

Ja osobiście zaczynałem grę Kingiem i tylko Kingiem (w przerwach wybierając Kinga). Pierwsze walki online były strasznie stresujące, rzadko który cios wychodził tak, jak chciałem. Więc jarały mnie wszystkie multi, które nagle zaczęły wchodzić, zaraz po nich stringi.

Ale najbardziej byłem uhahany, gdy mając jakąś walkę "na żyletkach" z jakimś Jinem przy stanie 2:2 w rundzie obu nam zostało tyle życia, że byliśmy na ciosa ^^. I co zrobił przeciwnik? uf,4,4,4,4 (nie wiem jak się to fachowo nazywa). A ja blok, lowblock, lowblock, revers. Win! ^^

I fajnym wyznacznikiem postępu były dla mnie walki z Bo$$em i z Felem. Kiedyś wpier, a potem już tak łatwo ze mną nie było ;D

Dalej cieszą mnie nowe juggle, które w końcu wchodzą online. (np. Julki d,df,1,2, ff+1,4)

A Twoja droga od nooba do gracza ;>? Napiszże coś ciekawego ;D
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: Aserot »

Pierwszy hard posadzony w VS i to jeszcze nie online , na początek "hard" ewgf,ewgf,ewgf Jinem proszę się nie śmiać :). Później już zabawa w wymyślanie własnych juggli i próbowanie aż do skutku wszystkich z PE i innych miesięczników bo neta wtedy nie było.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Moment przełomowy

Post autor: szyper »

a wiec gdy gralem jeszcze w gre karciana MTG, sklep w ktorym uprawialem to hobby, organizowal turnieje na PS2. w jednym tygodniu PES a w drugim tekken (i tak na zmiane). W PESa wymiatalem, wygrywalem wsyztko, w tekkena tez pogrywalem i szlo niezle. Doszla jednak lepsza ekipa i bylo juz ciezko. Po pewnym czasie ta lepsza ekipa (czyt. zalozyciele TcT) chcieli zrobic z nas graczy a my (te lamki z tego sklepu) wynajelismy salke do grania, by mogli to zrobic. juz pierwsze spotkanie duzo mnie nauczylo. po ok 3-4 TcT zauwazylo ze mam "talent" i zaczeli mnie trenowac. najczesciej gralem z Odynem, ktory nauczyl mnie uzywania najmocniejszych akcji w walce, karania kazdego ciosu w powietrze. Potem wiecej potrenowalem z Greyem (Odyn mial mniej czasu), ktory nauczyl mnie teorii tekkena (frame data, rwanie z rzutow, rollowanie po scianach, jugglach, techtrapy). Tak sie nauczylem b szybko grac w tekkena i teraz moge walczyc z prawie kazdym graczem w polsce conajmniej jak rowny z rowym :) niedlugo zaczne jezdzic na turnieje i moja w naprawde duzym cudzyslowiu "kariera" zacznie sie rozwijac :)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: KRELIAN »

Offline:

1. Nauka ewgfa.
2. Nauka hellow.
3. Zrobienie 3x EWGF.

Online:

Wygranie tura na klawie ;)
Ostatnio zmieniony 25-03-2008, 17:03 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: Yamada »

SC1: Pierwszy SS Ivy
SC2: pierwszy CS 110 Ivy
SC3: gdy znalazłem gwaranty z parasolem Setsu, poprzysiągłem sobie, ze będę je na standardzie stosował w vs, nawet jeżeli stracę przez nie palce lol. No ale udało się, pomimo, ze nie gram w to już kupę czasu nadal je potrafię. Minusem jest to, ze poświeciłem Setsu za dużo czasu przez co nie zdążyłem się nauczyć grać praktycznie żadną inną postacią w SC3 (no może trochę Taki).

VF4:evo - posadzenie Akirą ST, SgPm, mDbPm na padzie
Ana: pipippipipipipippipi wal sie bo czemu workiem treningowym była moja Aoi? :<
Tekken: ta gra jest prosta jak drut i nie mam żadnych mistycznych wspomnień z nią związanych.
Ostatnio zmieniony 27-05-2008, 13:38 przez Yamada, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
entryk
Student
Student
Posty: 31
Rejestracja: 21-11-2007, 21:20
Lokalizacja: Police

Re: Moment przełomowy

Post autor: entryk »

hmmm... jak nauczylem sie na klawie rollinga kingiem (to tarzanie ;p ) xD
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: Action »

Można powiedzieć, ze ja ten "moment przełomowy" miałem dosyć niedawno...bo 2 dni temu. :P Otóż po mimo dość długiej już zabawy z bijatykami i klepania różnych dziwnych rzeczy nie odczuwałem czegoś nadzwyczajnego, po prostu taka tam "ewolucja", która musiała nastąpić. Ale 2 dni temu stało się coś dziwnego, na szybkiego chciałem przetestować nowe ePSXe, oczywiscie próba na jedynej gierce z psxa jaka mam na dysku, czyli tk3. Cały zaspany (pozna godzina, czas 'zawieszenia' po %), łapie koślawo za tego pada nie pierwszej młodosci, ręce zdrętwiałe, ja ledwo na oczy widzę, obraz na dodatek jakiś nijaki (konfig emulatora raczej nie teges), jakimś cudem domashowałem się do wyboru zawodnika (janek) i pierwsza akcja jaka posadziłem, nawet nie zastanawiając się zbytnio nad tym co robie - 3 ewgf z miejsca. Zacna to była chwila a moja reakcja jeszcze lepsza - :zdziwko:
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: Mr_Editor »

Hmmm.... Ja takiego momentu chyba nie miałem... xD i wątpię żeby przyszedł... Ale poczekamy pogramy zobaczymy...
Awatar użytkownika
Argoh
Elite player
Elite player
Posty: 143
Rejestracja: 27-12-2006, 09:10
Lokalizacja: Słomniki

Re: Moment przełomowy

Post autor: Argoh »

Hmm... Moment przełomowy? Jeśli chodzi o tekken to chyba nauczenie sie prawie wszystkich multi (nie smiać sie :] ) Później pad mi sie zjechał i przestałem grac w tekkena i zaczołem grać w GG:XX. A w tym momentem przełomowym był 1 dustloop (nie pełny ale zawsze :D) I jakieś combo za 80 % energi.
"Why don't you ask the kids at Tinamen Square?"
System of a Down

Game Master: Mag atakuje Gracza 1.
*Mag używa Fire Ball'a
Game Master: Mag zamienia Gracza 1 w popiół.
Gracz 2: No to teraz mamy Barbarzyńce instant...
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: Ren »

Moment przełomowy? Raczej miewałem "momenty" :P.
Ostatnio to chyba wygrana z Cigenem i Gubu w "SBO" (byłem naprawde w szoku, ale takie są uroki "SBO" - jedna walka, można mieć farta :D)

Ogólnie jednak największy przełom nastąpił, gdy nauczyłem sie dobrze obsługiwać sticka :)
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Moment przełomowy

Post autor: Chinczyk »

1.Zrobienie 4xEWGF
2.Nauka WD
3.Wybicie EWGF'em po dp+2 Kazuya
4.Kiedy nauczylem sie grac na AS (jakis miesiac temu)
Awatar użytkownika
bartaaz
Grand Master
Grand Master
Posty: 349
Rejestracja: 25-12-2007, 17:06
Lokalizacja: Szczecin
Ogrywam: Street Fighter 3rd strike
Kontakt:

Re: Moment przełomowy

Post autor: bartaaz »

1.nauczenie sie wd
2.posadzenie 3 ewgf w zielonego ogra
3.posadzenie 3 ewgf w nine
3.posadzenie 3 wgf w zielonego ogra
4.posadzenie online jinem po 3 prostych ff2/ewgf
5.zrobienie RDC online i po waining moonie złapanie diabola na backthrowa:)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Moment przełomowy

Post autor: kemot722 »

Dla mnie momentem przełomowym było przejście Tekkena 3 na MAME (54 fps) bez Continue - jakieś 10 minut temu. Nie powtarzałem walki z Mishimą, nie powtarzałem walki z Ogrem. Z zaskoczeniem ujrzałem screen, którego nie miałem przyjemności oglądać na ePSXe
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”