Oldschool ('-')b

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Odkopie troszkę temat ale chyba mi to wybaczycie.

Chciałem przypomnieć szerszemu gronu grę którą i tak pewnie starzy wyjadacze znają a mianowicie BlackThorne. Świetna platformówka z naprawdę dobrym klimatem konkurent dla produkcji takich jak Prince of Persia czy FlashBack. Jest to przykład na to że Blizard to marka sama w sobie. Poziomy są zaprojektowane bardzo ciekawię i mogą stanowić wyzwanie zwłaszcza jeśli gra się bez statów czyli od passwordu do passwordu. Można narzekać tylko na schematyczność walk, która opiera się głownie na czajeniu i kontrze z guna, ale przecież nie o to chodzi w platformówkach. Jeśli jesteś lubisz ten gatunek to musisz zapoznać się z tym tytułem.

[center]Obrazek Obrazek[/center]


P.S.
Jeśli macie namiar na jakiś speedrun z tej gierki to chętnie bym zobaczył.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: kemot722 »

KRELIAN pisze:a nie chodzi czasem o klawiature z otworem na carty ? to jedna z xyz podrobek nesa takze uwazajcie bo mozna sie naciac szybciej niz na oslawione juz polystation
Taką klawiaturę w otworem na carty widziałem na bazarze, kiedy byłem na Węgrzech kilka lat temu podczas wakacji. Powiem szczerze, że bardzo mnie ciągnęło do zakupu tego cuda, ale cena i sam fakt pojawienia się tego akurat na bazarze, zdystansowały mnie do zainwestowania w ten wynalazek. Chętnie bym we wspomniany wynalazek się zaopatrzył gdybym miał pewność, że będzie to działało dłuższy czas i sprawne przynajmniej na 100% - na bazarze, między "nieprzepalającymi się" garkami, a "niedrącymi się" rajstopami, nie będę klawiatury kupował (btw fajnie tam reklamowali towar).

Ja swoją przygodę ze sprzętem "grającym" zacząłem raczej późno, bo kiedy koledzy wiedzieli już co jest komp, ja siedziałem na ławce z przenośnym handheldem "99 games in 1" (tetris, wężyk i te sprawy). Na początku chodziłem do kolegi grać w Mario i bardzo dobrze to wspominam :D , a potem na komunię dostałęm Pegazusa i tu się zaczęło - przyjemność i tortura. Jak opętany strzelałem do kaczek (nie pamiętam tytułu), biegało w "Lode Runner"
Obrazek
i jako Popeye dowalałem "grubemu" by ratować miłość głównego bohatera.
Obrazek
Jednak jeśli idzie o dowalanie to zdecydowanie wolałem gierkę "Kung Fu" (krótko i treściwie). Kiedy dorwałem Bad Dudes to się rozkoszowałem tą fantastyczną grą tyle ile rodzina pozwoliła, bo codziennie sprawdzała ile od tego siedzenia przy konsoli przytyłem :zalamany:
Obrazek
Kiedy dostałem komputer 486 to grałem w Lotus Ultimate Challenge - hmm... moja pierwsza samochodówka ;) "Synku czy nie można wyłączyć tej irytującej muzyczki?"
Obrazek
Niestety na instalacjach się nie znałem a napędu CD nie było, więc jak ktoś zasiał MK2 i Tomba Raidera, to musiałęm sie cieszyć samą obecnością plików na dysku :/ Heroes of Might & Magic okazał się złodziejem czasu :D

Podczas jednych wakacji na koloniah próbowałem grać w Mortal Kombat 2 na Amidze "A gdzie dyskietka nr 2?" "Czy mógłbyś pożyczyć dykietkę nr 3?" - kolonie trwały za króko ;)

Jeśli idzie o legendy to tyle, bo zrobię z tematu album wspomnień ;) (btw, nie mogłem sie powstrzymać i ściągłem rom "Bad Dudes vs Dragon Ninja" na MAME i całą grę przeszedłem)
Ostatnio zmieniony 25-03-2008, 18:29 przez kemot722, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: KRELIAN »

U mnie w sumie wszystko zaczęło się od ruskich gierek z cyklu 'wilk łapie jajka'. Ile tych modeli miałem to się w głowie nie mieści. Samych wilków było kilka rodzajów, z tego co pamiętam jeszcze myszka miki łapała jajka :D. Prócz tego kilka odmian formułek, które sprowadzały się do omijania bolidów przeciwnika, czy też doprowadzenie coraz większej ilości kosmonautów skaczących po platformie, która chroniła ich przed kwasem, do rakiety. Wszystkie te gierki miały niestety jednego buga - po zdobyciu 999 punktów licznik się zerował choć poziom trudności nie opadał, ale to było jeszcze jak chodziłem do przedszkola więc sam fakt, że musiałem zaczynać od nowa kończył się naciąganiem rodziców na nową zabawkę :P.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Action »

KRELIAN pisze:'wilk łapie jajka'.
Sam wilk był w designie wilka z Nu Pogodi... o ile pamiętam, miałem jeszcze wersje "Kaczor Donald farmę miał" z tytułowym Donaldem w roli głównej. :P
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: JJK »

Ja zaczynałem od automatów z Rally-X, Pac Manem, Missle Command, Ghosts'n Goblins etc. Był u nas w mieście mały "wagonowy" salon gier, który przyjechał razem z lunaparkiem. Kiedy jako 4-letni smarkacz wlazłem do tego wagonu nie mogłem z niego wyjść :P . Rodzice szukali mnie 2 godziny :D, podczas gdy właziłem od automatu do automatu podgladajac jak graja inni (sam nie miałem za co grać :rozpacz:). Później reguralnie go odwiedzałem. "Odjechał" po 5 latach, ale na jego miejsce od razu pojawił się drugi, później kolejny etc. (początek lat 90-tych to był bum na salony gier), aż w końcu nie pozostał ani jeden.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Sylvan Wielki »

Sil3nt pisze:TYLKO i WYŁĄCZNIE na temat naszych "koffanych" <3 starych zakurzonych konsoli/komputerów
U mnie często nader x0/Wii się kurzyły a i młode one nie są.

Co do tych bardziej wiekowych. Pamiętam jak dziś sesje na Atari przy Robbo, Boulder Dash, Rive Raid oraz International Karate.

Następnie kilka kultowych pozycji na NES oraz Mega Drive i SNES - Toy Story czy Doom, coś niebywałego, Chrono Trigger. VF2, Sega rally, Panzer Dragon Zwei na Saturnie
Kasumi Ninja , AvP na Jaguar czy Super Mario na N64 - istny kosmos.

No i o kultowej "Golden 5" nie można zapomnieć ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: SubZero »

Jeśli ktoś miał w młodości styczność ze sprzętem 8-bit, to pewnie kojarzy to intro i grę, z której pochodzi.
A jeśli tak jak ja spędził przy niej kawałek czasu, to pewnie ucieszy się, że niedawno (na początku grudnia) swoją premierę miał remake tej kultowej gry strategiczno-ekonomicznej :P Gra została podrasowana pod względem oprawy, ale sama rozgrywka pozostała praktycznie niezmieniona, poza... dodaniem możliwości grania przez internet :D
Gierka do pobrania całkowicie za darmo tutaj.
Awatar użytkownika
Lesiu PL
Student
Student
Posty: 54
Rejestracja: 17-11-2009, 19:51
Lokalizacja: Koszaolin
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Lesiu PL »

Ja swoją przygodę rozpoczynałem w wieku3 lat z commoderkiem C64. pamiętne granie w international karate, formuła1, bulder dash. Potem przyszły czasy grania u kolegi na Atarynie w boksik i jakieś jeszcze platformery, których tytułów nie pamiętam. w wieku 4 lat kolega starszy z osiedla mnie zaciągnoł na salony gier... mieliśmy w koszalinie parę takich przybytków... Czasy street fightera, mortal kombat, dungeon and dragons, caddilac and dinosaurus ;P (kto to pamięta ?? ;) ) wyobraźcie sobie minę gościa 17,20 parę lat gościa jak szczyl pierze ich w mortala co gębą nie wychodzi poza tablet i te małe rączki ;P Soooczek ;)
swoje miejsce miał też pegazusik ;) kunio kunio. mario, wszelakiego rodzaju zło ;)
później nastały czasy Amigi 500/600/1200;) Crazy frog ;). Atr (all terrarin racing) , Legion (polski RPG chyba) Franko, Lotus ;) syndicate, ufo, było tego mnóstwo i oczywiście street fighter i mortale (ahh te 2 dyskowe fatale ). pamiętam fajną rzecz jak graliśmy u kumpla w mortala to jedego z kumpli matka zrobiła cały talerz naleśników, i wpadł koleś a my tacy zajęci a on wjebał cały talerz tych placków ;P .
Jeżeli mówimy o Amidze to czasy gazety Gambler i Secret Service ;) coś pięknego jak na tamte czasy ;)
Później sega mega drive, różnego rodzaju sonicki, przygodówki, nba Jam ;) (salonowy)
Super Nintendo- Mario z załogą i wiele innych by wymieniać ;)
Playstation ;) - Final Fantas7,6,8,9 , Tekken 1,2,3 , Residenty, Wipeouty, część mojego życia zabranego ;) i parę lat szkoły
DreamCast- cudowne arcadówki ;) miałem od cholery gier ;)
Xbox ;) - wiadomo pewnie jakie gry
Playstation 2 - i tutaj tasiemce od Namco, Square,Liverpool Studio. Capcom i wiele innych
ostatnio xbox360 ale poluje na plejaczka 3
w tych czasach miałem jeszcze mnóstwo kieszonsolek : Gameboy,Gameboy Color, Ruskie jajeczka itd,Sega game gear Ninetendo Dual Screena do dzisiaj, Psp, i wiele innych
konsol od cholery miałem jeszcze saturna różne wariacje gamecuba, xboxów 1 i playstation ;)
to były piękne czasy ;) ale i tak brakuje Salonów gier ;( ehhh
Ekipa Konkretnego Pierdolnięcia
Awatar użytkownika
Opyliusz
Master
Master
Posty: 210
Rejestracja: 10-04-2009, 18:42
Lokalizacja: Krapkowice
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Opyliusz »

U mnie to się zaczęło od SNESA grając w Street Fighter 2 :) później doszła konsolka taka jak PSX na której grałem z dobre 3-4 lata w gry takie jak: T1,T2,T3,Crash Bandicoot cała seria,MGS i wiele wiele innych gdy nie miałem PSXa przez jakiś czas to zacząłem grywać na Pegasusie i NESIE w Super Mario Bros :D,jakiś Extreme Sports na NESIE ale fajnie się grało pamiętam:) i w coś tam jeszcze.Później zawitała u mnie taka konsolka jak Sega Mega Drive na której grywałem najczęściej w Sonic The Hedgehog i jakaś chodzona dobra bijatyka zapomniałem jak się nazywa.Po Sega Mega Drive zawitała kolejna konsolka taka jak Sega Dreamcast na której najwięcej spędziłem czasu przy Soul Caliburze :D ale oprócz tego to też Sonic The Adventure 1,2 ,Dead Or Alive 2 i Shenmue 2 :) Po Dreamie w 2004 lub 2005 roku zawitała u mnie konsolka taka jak Sony Playstation 2 czyli w skrócie PS2 która wytrzymała do 2009 roku to ugrałem na niej bardzo dużo w takie tytuły jak: TTT,T4,T5,MGS 2,3,Final Fantasy X,Street Fighter EX3,Resident Evil Outbreak,SSX 3 i inne;] w Lipcu 2009 do dzisiejszego dnia zawiatała u mnie konsolka taka jak XBOX 360 i ugrałem na niej dosyć troche w takie gry jak: DOA 1,2 Ultimate ,Doa3,Doa4,Soul Calibur 4,Tekken 6,Dante's Inferno i inne i pod koniec Lipca 2009 doszła kolejna konsolka przenośna taka jak PSP na której grywam na dzień dzisiejszy w T5 DR:D a tak to na PSP mam jeszcze z oryginalnych gier: Gta Vice City Stories,GodFather,Call Of Duty,Prince Of Persia,Killzone Liberation i inne.

POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Kare
Student
Student
Posty: 59
Rejestracja: 04-06-2010, 23:29
Lokalizacja: Lubin

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Kare »

Doom I, Doom II, Alone in the Dark, pierwsze lemingi - gry, jak miałem od 3 do 5 lat :P. Ojciec wpisywał mi kody i grałem. Bania na każdą z tych gier pozostała mi do dziś...i co rok sobie odświeżam każdą gierkę x].
Potem WarCraft I, Command and Conquer I (dopiero 4 lata temu dane mi było przejść tą grę wraz z TRUDNYM mission-packiem), W2, trochę wcześniej obie części Dune'y...i choć matka natura poskąpiła mi skilla w FPSach (gram tylko dla czystej rzezi, jak ktoś da mocnego kopa w tyłek na uczelni ^^), to do rtsów dostałem go dostatecznie dużo, by móc lekko "tyrać" :).
Kiedyś to były gry...klimatyczne, fajne, wciągające. Miały to ukrytego "coś". Szkoda, że W3 był jedną z ostatnich tego typu gier (choć to nie jest żaden oldskull xD).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”