Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Ranking TK3Online, czyli wolne rozgrywki dla wszystkich. Sprawdź skilla oraz zdobywaj doświadczenie i umiejętności stając do walki z innymi graczami. Dzięki szczegółowym statystykom pojedynków będziesz mógł na bieżąco śledzić swoje postępy w grze online!

Moderatorzy: ModTeam, Support

Co może zwiekszyc aktywnosc graczy w rankingu?

punkty za aktywnosc + wyzwania
33
49%
punkty za aktywnosc
9
13%
wyzwania
11
16%
ani jedno ani drugie, ranking sam sie rozkreci
10
15%
inne (podaj jakie)
5
7%
 
Liczba głosów: 68

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Dumian »

Dokładnie o to chodzi w punkcie 5. Za wygraną z kimś wyżej w tabeli dostajesz więcej niż za wygraną z kimś niżej ;) (Yamada był szybszy :P)

Przy okazji nie zapominajcie o systemie komentarzy w rankingu i dodawajcie przynajmniej postacie jakimi graliście :)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: K' »

Nowa wersja kaillery (ta z p2p) umożliwia jak wiadomo nagrywanie walk zarówno na p2p jak i na serwerze :) Myślę, że dobrym pomysłem byłaby możliwość umieszczania linków do swoich nagranych walk rankingowych (walki umieszczałoby się na jakimś określonym serwie: rapid or sth lepszego...
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Dumian »

Można już teraz tak zrobić i zarzucić link np. w komentarzu.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Primo »

W komentarzach nie ma jak zauważyłem polskich liter więc proszę o pisanie bez altu bo niektórych komentów nie idzie przeczytać.

Tak wogóle to do rankingu dałoby się wrzucić shoutbox jako uzupełnienie "zagram teraz"?
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Dumian »

Shoutbox mamy na forum, nie wiem czy jest sens robić dwa shouty. Do czego miałby przydać się osobny w rankingu?

Btw. ludzie pisać komenty do walk! Przynajmniej kto kim grał :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
vons'
Friend
Posty: 15
Rejestracja: 04-12-2007, 17:02
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: vons' »

Primo pisze:W komentarzach nie ma jak zauważyłem polskich liter więc proszę o pisanie bez altu bo niektórych komentów nie idzie przeczytać.
Są małe problemy z kodowaniem znaków, większość PL znaczków już wyświetla się poprawnie.
Rolando97
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 30-03-2008, 12:13
Lokalizacja: Radom

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Rolando97 »

Kurde nie wiem co jest grane... Grałem pierwszą walkę... przegrałem 5:2 Przeciwnik wpisał wynik na stronce, potwierdziłem... wchodze na ranking a tu mam tylko 890pkt... jak to mozliwe ze by po jednej walce stracic 110pkt?? z tego co wiem porazka to 3 pkt w plecy..mój nick Rolando97 jak ktos chce to nie spr...
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Dumian »

Wszystko jest możliwe, gdybyś czytał regulamin to byś wiedział, że punkty są w zależności od miejsca w tabeli - przeciwnik był na jednym z ostatnich miejsc więc dostał dużo pkt.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
vons'
Friend
Posty: 15
Rejestracja: 04-12-2007, 17:02
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: vons' »

jak sie jest nowym graczem w rankingu i nie orientujesz się poziomem swoich umiejętności, to na początku najlepiej grać z tymi najlepszymi bo mimo porażki tracimy bardzo mało a w przypadku wygranej zyskać można dużo, teoretycznie gra z przeciwnikiem o 300-400 punktów niżej w rankingu niema sensu.

więcej o punktacji - systemie ELO można poczytać tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system
Daro123
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 03-04-2008, 19:08

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Daro123 »

Jestem nowy i tak przy okazji się spytam czy ten ranking na czymś się wogule opiera bo jest grupka kilkuosobowa co ma np.:
0:4 , 0:4 , 1:9

i są wyżej niż np takie osoby jak :

roni 19:21 chyba , czy 5:? iles tam :D na czym to polega ... ?


Co do postu wyżej .. muwisz że poczatkujący niech gra z tymi u góry tabeli , a ci z góry tabeli niema sensu żeby grali z tymi z dołu tabeli... czyli jaki twój wniosek :P.
Tefal
Student
Student
Posty: 53
Rejestracja: 18-03-2008, 06:55

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Tefal »

jeżeli już tutaj wszedłem to szczerze napisze ... , niech ktoś mi napisze do mnie na PW lub na gg (błagam was ;) ) żeby mi podał najlepsze Ip do serwerów HONMARU , mam p2p i dokładnie wiem co robić fdlatego tez napiszcie ;(
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Chinczyk »

Daro123 pisze:Jestem nowy i tak przy okazji się spytam czy ten ranking na czymś się wogule opiera bo jest grupka kilkuosobowa co ma np.:
0:4 , 0:4 , 1:9

i są wyżej niż np takie osoby jak :

roni 19:21 chyba , czy 5:? iles tam :D na czym to polega ... ?


Co do postu wyżej .. muwisz że poczatkujący niech gra z tymi u góry tabeli , a ci z góry tabeli niema sensu żeby grali z tymi z dołu tabeli... czyli jaki twój wniosek :P.

Chodzi o to ze jak sie wygrywa z kimś kto jest na początku tabeli dostaje sie więcej punktów niż z tym co jest na końcu.
Awatar użytkownika
Bati
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 09-04-2008, 18:49
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Bati »

Proponuję wprowadzić jeszcze jedną małą kolumienkę w tabeli graczy, która to zawierała by informacje o tym czy gracz posiada zewnętrzne IP czy też nie. Granie za pośrednictwem servera najczęściej kończy się lipnym naciskaniem guziczków i czekaniem na tego efekt, w wypadku p2p jest już dużo lepiej, także dobrze by było wiedzieć z kim można zagrać bardziej komfortowo a z kim nie :). Ja, jako osoba, która grała w T3 bardzo mało i to łohoho albo i jeszcze dawniej, ciężko mam przyzwyczaić się do gry po pierwsze na klawiaturze, a po 2gie, polegającej na ciągłym gubieniu klatek (gram w T5, na PADZIE ;D). Pisaliście na początku tego tematu, że chodzi tu o to aby dobrze się bawić i nie grać kapuściarsko ;D w moim wypadku ciężko jest grać inaczej jeżeli muszę walić po klawiszach i do tego martwić się czy efekt tego będzie w ogóle widoczny :D. Wiem, muszę kupić sobie przejściówkę ;D (którą tak BTW kiedyś posiadałem, ale sprzedałem :D), ale łącza raczej sobie od tak nie wymienię. Nie jest tak źle żebym musiał całkowicie rezygnować z takiego rodzaju zabawy, ale lepiej by było gdybym mógł bawić się bardziej komfortowo, w czym pomoże na pewno informacja o rodzaju adresu IP potencjalnego przeciwnika ;P
Późno już jest i coś mi odbija do głowy, dlatego przepraszam za to moje rozpisanie się :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Dumian »

Wystarczy, że jeden gracz ma zewnętrzne IP lub przekierowany port i już można grać na P2P. Nie da sie tego automatycznie wyświetlać w tabeli bo komfort gry, lagi i opóźnienia zależą w dużej mierze od konkretnego gracza, konfigu kompa, neta itp. Zdarza się, że z kimś bez zewnętrznego IP gra sie lepiej niż z kimś kto ma zewnętrzne. Nie ma na to reguły więc uważam, że takie znakowanie graczy laguje/nielaguje raczej odpada.

Pograsz trochę z ludźmi to będziesz się mniej więcej orientował z kim jak sie gra i na pewno znajdziesz sporo osób z którymi warto popykać ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Bati
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 69
Rejestracja: 09-04-2008, 18:49
Kontakt:

Re: Ogólnie o Rankingu - pomysły, spostrzeżenia itp.

Post autor: Bati »

Chyba nie do końca się zrozumieliśmy ;D, chodziło mi właśnie tylko o to kto ma a kto nie ma Zewnętrznego IP :D
Reszta mojego wywodu to od takie sobie gadanie było, ja sam nie mam zewnętrznego IP, dlatego chciałbym wiedzieć kto ma :>, i nie mówię o automatycznym wyświetlaniu tej informacji tylko o zaznaczeniu pola w formularzu przy rejestracji :P or sumfing.
Ale.... nvm ;)
Flamingo KUR*A!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ranking”