Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: JJxenon »

Ana pisze:W DoA2 Helena w singlu jest jedna ze slabszych postaci. Min. chodzi o karalność. W Tagu wyrabia az za dobrze.

W DoA3 z pewnością jest dużo lepsza, w ogóle jest blisko topów tam.
ANA ma rację :) . HELENKA nie jest taka bardzo zabójcza w DOA2 , choć dobrze dobrana w tagu potrafi na zmianę kosić nieżle pasek energii . Miałem za to DOA3 PAL w domu i dostała tam jedną potężną rzecz i niewyrywalną . Chodzi o rzut po którym są drastyczne obrażenia i nie wiem czy nie z kontynuacją :)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: Ana »

kemot722 pisze:
Ana pisze:W DoA2 Helena w singlu jest jedna ze słabszych postaci. Min. chodzi o karalność. W Tagu wyrabia aż za dobrze.

W DoA3 z pewnością jest dużo lepsza, w ogóle jest blisko topów tam.
W Tagu DOA2LE to miewam problemy jak Helena sie dobierze w pare z Kasumi - 10 HIT combo idą im za lekko ;)
Sprawdz sobie ją z Lei. Wówczas dopiero rlzuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: kemot722 »

Ana pisze:
kemot722 pisze:
Ana pisze:W DoA2 Helena w singlu jest jedna ze słabszych postaci. Min. chodzi o karalność. W Tagu wyrabia aż za dobrze.

W DoA3 z pewnością jest dużo lepsza, w ogóle jest blisko topów tam.
W Tagu DOA2LE to miewam problemy jak Helena sie dobierze w pare z Kasumi - 10 HIT combo idą im za lekko ;)
Sprawdz sobie ją z Lei. Wówczas dopiero rlzuje.
Spróbowałem i to chyba sprawiło, że mam większą ochotę teraz grać Heleną ;)

Jak grałem tym teamem to CPU zaserwował 13 HIT combo z teamu Zack+Hayabusa, to wyglądało ciekawie jak szybkim tempie straciłem postać ;)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: JJxenon »

kemot722 pisze:
Ana pisze:
kemot722 pisze: W Tagu DOA2LE to miewam problemy jak Helena sie dobierze w pare z Kasumi - 10 HIT combo idą im za lekko ;)
Sprawdz sobie ją z Lei. Wówczas dopiero rlzuje.
Spróbowałem i to chyba sprawiło, że mam większą ochotę teraz grać Heleną ;)

Jak grałem tym teamem to CPU zaserwował 13 HIT combo z teamu Zack+Hayabusa, to wyglądało ciekawie jak szybkim tempie straciłem postać ;)
Spoko Kolego :D wypróbuj sobie team Jann-Lee , Lei Fang albo Kasumi - Ein i zobaczysz jak szybko znika energia życiowa przeciwnika ( nieraz sadziłem takie komplety po juggle starterach że przeciwnik więcej spędzał czasu w powietrzu niż znajdował się na ziemi :D )

Kasumi ^^ , Ayane ^^ i Lei Fang ^^ brane do kompletu z jakąś szybką postacią stają się naprawde zabójczą Kobiecą bronią :hyhy: . Popróbuj sobie team Bayman i Tina bo też dają radę obrażeniami ^^
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: kemot722 »

JJXENON pisze:
kemot722 pisze:
Ana pisze: Sprawdz sobie ją z Lei. Wówczas dopiero rlzuje.
Spróbowałem i to chyba sprawiło, że mam większą ochotę teraz grać Heleną ;)

Jak grałem tym teamem to CPU zaserwował 13 HIT combo z teamu Zack+Hayabusa, to wyglądało ciekawie jak szybkim tempie straciłem postać ;)
Spoko Kolego :D wypróbuj sobie team Jann-Lee , Lei Fang albo Kasumi - Ein i zobaczysz jak szybko znika energia życiowa przeciwnika ( nieraz sadziłem takie komplety po juggle starterach że przeciwnik więcej spędzał czasu w powietrzu niż znajdował się na ziemi :D )

Kasumi ^^ , Ayane ^^ i Lei Fang ^^ brane do kompletu z jakąś szybką postacią stają się naprawde zabójczą Kobiecą bronią :hyhy: . Popróbuj sobie team Bayman i Tina bo też dają radę obrażeniami ^^
Moje ulubione teamy to: Leon+Tina, Bayman+Tina, Leon+Bayman, Ayane+Janek, Leon+Janek, Bayman+Janek, Lei+Janek, Lei+Tina.

Grałem też Kasumi+Helena, ale walka tym teamem przeciwko Janek+Ein trochę mnie zmęczyła, bo obie kobiety średnio mi leżą - nie to co Tina, Lei czy Ayane.

Lubię też grać teamami Ein+Janek, Ein+Ayane, Lei+Genek, Leon+Genek, Bayman+Genek, Zack+Tina, Zack+Leon, Zack+Bayman, Zack+Janek.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: SubZero »

Ale przystopujcie nieco z tymi cytatami :D

to samo chciałam napisać :)
Ostatnio zmieniony 20-03-2008, 15:36 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: JJxenon »

KEMOT te walki w twoim poście z you to twoje ?
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: kemot722 »

JJXENON pisze:KEMOT te walki w twoim poście z you to twoje ?
Tak, ale mam świadomość, że mogą przez ekspertów być nisko ocenione tymbardziej, że grałem na normalu, ale to zauważyłem słaba atrakcja dla oglądających ;)

Mam na YouTube walkę teamem Leon+Tina, ale po czasie przerwy na Mortal Kombat Gold zapomniałem m.in. o czymś takim jak reversale, dlatego uważam klip za średnio udany.

BTW próbowałem dzisiaj nowy klip z Tina+Leon nagrać, ale Okna XP coś mi się walą ostatnio przy Fraps, a na Viście nie mam dźwięku w nagraniach.
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: JJxenon »

Widziałem że grasz na emulatorze Drima :D ( swoją drogą kupiłem tą konsolę dawno temu właśnie dla DOA2 LE ) . Więc odnośnie tego filmiku : Musisz nauczyć się szybko zmieniać postacie podczas grania w taga ( oczywiście jeśli Chcesz pokazać walkę na wysokim poziomie i atrakcyjną wizualnie ) . Widziałem masę niewykorzystanych zagrań , no ale rozumiem :) bo ja też na początku nic prawie nie umiałem . Dopiero oświeciłem się jak wziąłem się na poważnie za tryb practice w systemie tag :) . Przy Lei Fang istnieje jedna zabójcza kombinacja na atak przeciwnika ( chodzi o rev . kiedy Lejka odwraca oponenta w tył na midle kick :D ) . Wtedy można wklepać ciekawą kombinację samą Chineczką na ćwierć paska bez zmiany postaci :D . Szkoda że nie dysponuję kamerką bo bym nagrał swoje walki w tagu :) ( może kiedyś ) . A najlepsze teamy co lubię to KASUMI - HAYABUSA , KASUMI - EIN , LEON - BASS , BAYMAN - BASS , BAYMAN - TINA , LEI - TINA , LEI - JANN LEE , JANN LEE - EIN , HELENA - KASUMI , KASUMI - AYANE , LEON - TINA , i jeszcze inne :D . Oczywiście ja gram na PS2 w DOA2 HARDCORE ( mam do tej pory oryginał ) i mimo że mam TEKKEN 5 to lubię DOA niemiłosiernie za dynamikę i efektowność ( szczególnie w tagu ) . Pozdro :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: kemot722 »

JJXENON pisze:Musisz nauczyć się szybko zmieniać postacie podczas grania w taga
Zauważyłeś co jest u mnie głównym problemem :) Problem jest w sporym stopniu związany z tym, że kliknięcie Tag-klawisza:

a) nie zaskakuje - nie wiem czy to kwestia pada X360-podobnego ChillStream (btw myślałem się przerzucić na arcade stick), czy emulatora,

b) czasem mnie doprowadza mnie do szału to, że postać przeciwnika leży, a ja klikam i klikam Tag-klawisz, ale moja postać (ledwo żywa) tylko uderza w powietrze, co prowadzi do tego, że przeciwnik wstaje... i po chwili tracę postać.
JJXENON pisze:Widziałem masę niewykorzystanych zagrań , no ale rozumiem :) bo ja też na początku nic prawie nie umiałem. Szczerze mówiąc Dopiero oświeciłem się jak wziąłem się na poważnie za tryb practice w systemie tag :)
Ostatnio więcej czasu spędzam w trybie Practice, w systemie Tag. Helę zacząłem mordować, ale staram się jednak ograniczać do postaci, które polubiłem wcześniej i je "poczułem". Helą ostatnio udaje mi się zrobić samotne 9-HIT combo, ale jeszcze kwestia bardziej przypadku niż skilla ;) Poniekąd nigdy mnie te dwie postacie spacjalnie nie interesowały, wi
JJXENON pisze:A najlepsze teamy co lubię to KASUMI - HAYABUSA , KASUMI - EIN , LEON - BASS , BAYMAN - BASS , BAYMAN - TINA , LEI - TINA , LEI - JANN LEE , JANN LEE - EIN , HELENA - KASUMI , KASUMI - AYANE , LEON - TINA , i jeszcze inne :D
Z wymienionych teamów to ćwiczę ostatnio: Leon-Bass, Bayman-Bass, Bayman-Tina, Leon-Tina, Lei-Tina, Lei-Janek. Wcześniej dużo grałem Janek-Ein, ale trzeba różnych rzeczy próbować, dlatego czasem włącze też teamy Tina-Zack, Leon-Zack - generalnie wolę Zacka niż Hayabusę i Kasumi razem wziętych :D
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: JJxenon »

Teraz KEMOT rozumiem dlaczego masz problemy ze zmianą postaci w systemie TAG . Może ten emulator DOA2 LE jest niedopracowany pod tym względem . Ja mam oryginał DOA2 HARDCORE na PS2 więc tam animacja śmiga bez zająknięcia ( no ale TECMO ma najlepszych kolesi od animacji z bijatyk i się nie dziwię :D ) . Może powinieneś zmienić pada do kompa na takiego jak ma PS2 bo moim zdaniem jest GENIALNY ! do DOA2 i w ogóle wszystkich bijatyk :) . Ja mając kiedyś DC grałem na DOA 2 LE i SC na padzie od Drimcasta , ale potem kupując sobie PS2 i mając DOA 2 HARDCORE i SC2 stwierdziłem że pad od sony jest najlepiej przystosowany do gry w bijatyki i nawet taki wynalazek z X360 mu nie dorówna HE HE !
Na practice w DOA 2 można siedzieć miesiącami i próbować zagrań TEAMOWYCH w tej grze . Jest naprawdę solidnie rozbudowana w systemie TAGA ! i do tej pory odkrywam nowe zagrania które mnie cieszą ( zespołowe combosy :) )
Mam propozycję KEMOT :) , trzeba poprosić naszego admina od DOA " Anę :P " czy można by otworzyć kącik w dziale DOA poświęcony TAGOWI :) . Co o tym Myślisz Przyjacielu ? , bo ja chętnie mógłbym umieszczać combosy które umiem postaciami a i wiele osób na pewno by się ucieszyło z wymiany doświadczeń :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: kemot722 »

JJXENON pisze:Może powinieneś zmienić pada do kompa na takiego jak ma PS2 bo moim zdaniem jest GENIALNY ! do DOA2 i w ogóle wszystkich bijatyk :)
Rzeczywiście pad, którego posiadam nie jest doskonały - zauważyłem, że jest wąska granica czucia na krzyżaku między linią poziomą, a liniami skośnymi, - szczególnie przy reversalach to odczuwam jak wstuka się inny revers niż "myślałem, że wstukuję" i zepsuje mi walkę. Dziękuję za radę odnosnie przerzucenia się na pada PS2. Fiksacje pada mogą mieć związek z niedoskonałym pluginem dla pada pod emulator nullDC. Przy wpisywaniu nick'u do tabeli wyników znaki same się przewijają z dużą prędkścią w dół lub górę - przy klawie tego problemu nie ma.
Mam propozycję KEMOT :) , trzeba poprosić naszego admina od DOA " Anę :P " czy można by otworzyć kącik w dziale DOA poświęcony TAGOWI :) . Co o tym Myślisz Przyjacielu ? , bo ja chętnie mógłbym umieszczać combosy które umiem postaciami a i wiele osób na pewno by się ucieszyło z wymiany doświadczeń :)
Myślę, że to świetny pomysł, tym bardziej, że już myślałem do "pojedynczych postaci" wepchnąć parę TAGowych sztuczek, ale nie chciałem robić bałaganu, więc się wstrzymałem. Zastanawiałbym się czy jest sens robić dla każdego teamu oddzielny topic, bo możliwe, że zostało by "kilka" pustych. Jeśli miało by to przejść, to może na początku rzucić tylko te teamy, które rzeczywiście graczy/nas interesują. Ja jednak nigdy nie byłem moderatorem forum, więc nie wiem jakie by to miało skutki ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: Dumian »

Jeśli uważacie, że jakieś subforum sie przyda to nie ma problemu. Tylko pomyślcie najpierw czy rzeczywiście będzie co w nim pisać aby nie stało puste lub czy nie lepiej dopisać te rzeczy w aktualnym podforum. Jakby co dajcie znać i sie zrobi ;)

Moja ulubiona postać to nadal bez zmian Jann Lee i to już nie tylko w DoA1, JKD rulez:)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Ulubiona las.....postac w DoA ;)

Post autor: JJxenon »

Dumian pisze:Jeśli uważacie, że jakieś subforum sie przyda to nie ma problemu. Tylko pomyślcie najpierw czy rzeczywiście będzie co w nim pisać aby nie stało puste lub czy nie lepiej dopisać te rzeczy w aktualnym podforum. Jakby co dajcie znać i sie zrobi ;)

Moja ulubiona postać to nadal bez zmian Jann Lee i to już nie tylko w DoA1, JKD rulez:)
Hmm Myślę Dumian że nie stało by puste bo naprawdę w tagu można wymyślać do DOA2 ciekawe kombinacje :) . Ja ze swojej strony mógłbym rozpisać sporo Teamów którymi kiedyś grałem ( no ale posiadam DOA 2 i ostatnio odświeżam sobie tą bijatykę :D )

A na pewno kolega KEMOT też ma jakieś ciekawe patenty do zaprezentowania :) . Więc jeśli Wyrażasz zgodę to ja jestem za zrobieniem działu z TAGIEM :)

Dumian :) takie moje pytanie :) . Grasz Online W T3 ? , bo mam pada i chętnie bym pograł spary . Jak coś to gg na moim profilu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”