Virtua Fighter 4 (evolution)

Seria bijatyk z bardzo rozbudowanym systemem walki, której po prostu nie wypada nie znać!

Moderator: ModTeam

VF4(evo) to....

Tytuł lepszy niż Tekken 5
10
50%
Pozycja ciekawsza niż SC 3
5
25%
VF4(evo) > DoA 3
3
15%
Najsłabsza z wymienionych
2
10%
 
Liczba głosów: 20

Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

Niedopuszczalne, by nie było tematu o tej jakże wspaniałej pozycji, która to, jak wszyscy wiemy jest niezwykle technicznym przedstawicielem gatunku.

Co prawda od wielu miesięcy gram w VF5, na którą się przerzuciłem, jednak to nie powód by nie powspominać tego wybornego mordobicia a że posiadaczy PS2 jest od groma, gra ma swoje na karku , to zapewne chętni do wymiany spostrzeżeń na pewno się znajdą.

Możemy porozmawiać tu na wszelakie tematy związane z tym mordobiciem, od systemu do postaci.

Zapraszam.
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: simian_raticus »

Opluwana seria ale tylko dlatego, że to Tekken wyszedł na popularniejsze platformy. Jak mi PS2 jeszcze działała to bardzo lubiłem grać Shun'em Di.
Chętnie bym pograł w VF 5 online ;)
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: SubZero »

simian_raticus pisze:że to Tekken wyszedł na popularniejsze platformy.
He? Że niby PS2 jest popularniejsza od PS2? :D No chyba że mowa o poprzednich częściach, ale tu mógłbyś się zdziwić jak popularne były te inne platformy.
Ogólnie VF4 bardzo przyjemna gierka, na hdd w moim PS2 gości nieustannie (dodatkowy plus - mało zajmuje ;) ), niesamowicie techniczna i praktycznie nie do opanowania w 100% dla jednego człowieka :P
W ankiecie wybrałem 1) bo SC u mnie mało co przebija (praktycznie nic) a w DoA3 nie miałem przyjemności grać.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Action »

VF4evo to praktycznie jedyna bijatyka, w którą mogę (mogłem) pograć vs. z żywym przeciwnikiem dlatego cenię ją wielkim sentymentem, a na dodatek VF4 (z super intrem) to jeden z moich niewielu oryginałów na PS2... ogólnie wszystko fajnie gdyby nie Goh w evo :D

Ta ankieta jest chyba nie na miejscu... piszemy tutaj o VF4 czy prowadzimy jałową dyskusje na temat zależności między jednym tytułem a drugim?
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

simian_raticus pisze:Opluwana seria ale tylko dlatego, że to Tekken wyszedł na popularniejsze platformy. Jak mi PS2 jeszcze działała to bardzo lubiłem grać Shun'em Di.
Przypominam iz mowa o VF4(evo), która wyszła jak wiemy i mój poprzednik napisał na .... PS2 właśnie.

Co do "opluwania" to masz rację. Jednak wiadomo jak to w Polsce - lubi się co się ma. Pamiętam jak lata temu prowadzono wojenki typu VF2 a T2. Najlepsze jest w tym to, iż najczęściej osoby celebrujące Tekken.... w ogóle nie grały w VF2 .

Ja jako posiadacz zarówno PSX jak i Saturna od Segi miałem bardziej obiektywne zdanie i zawsze przyjemnie mi się negowało brednie (nazwijmy to po imieniu) innych .

Pamiętam jak na nocce u mojego dobrego kolegi graliśmy w T DR a na jednej z konsol była właśnie VF załączona. Kumple Tekkenowcy wyśmiewali system VF ,że niby prostacki i tylko na P,K,G . Na dobrą sprawę tylko we dwóch graliśmy i w T DR i w VF, bowiem reszta miała taki nie inny stosunek do tejże pozycji.

Jednak po pewnym czasie wybrałem Akirę i nakazałem im po kolei wykonywać te "prostackie ciosiki" w tej jakże mało technicznej bijatyce.

Padło na DLC oraz knee.

Było tam kilku bardzo uznanych graczy ze sceny Tekken. czyli osoby z odpowiednim sillem i manualem. Wiecie co.... Nikt, żaden z nich przez całą nockę nie zrobił ani DLC ani kolanka Yukim.

"A przecież Tekken bardziej techniczny jest, no co chłopaki jak tam" rzekłem do nich.
Zero odzewu , tylko "Sylvan, to pokaż jeszcze raz jak to robisz" i ich kolejne próby zawsze fiaskiem zakończone.

To taka ciekawostka w wojenkach fanboyów. Później notabene one ustały , bowiem VF4 ukazała się na maszynie Sony i jakimś przedziwnym trafem nagle każdy niemal stwierdził, że gra jest dobra ( wszak już nie tylko na innej platformie ).

Identycznie dziś jest. DoA 4 gracze jak to nie psioczyli na VF5 a teraz każdy z nich niemal wychwala ją pod niebiosa. No ale to temat do VF5 ;)

[ Komentarz dodany przez: Action: 29-03-2008, 13:33 ]
Sylvanie, naprawdę nie zjeżdżaj na XXX jest cool a YYY jest be.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: kemot722 »

Cóż, gram w to czasem, niestety tylko na 24 fps, bo na PCSX2, ale mi tego gra mi się spodobała ;) Virtua Fighter 4 Evolution spodobał mi się już wcześniej poprzez samo oglądanie nagranych walk. Tryb Quest jest rewelacyjny! Mimo tego, że jakość emulacji gry trochę odrzuca to nie żałuję tego, że spędziłem dużo czasu przy rundach 3-krotnie wydłużonych.

Po tym nie typowym wstępie, chciałbym spytać dlaczego w ankiecie porównuje się grę online (VF4Evo) do gry offline (DoA3)? Rozumiałbym porównanie VF4 (nie Evolution) do DoA3 - obie pozycje offline.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: SubZero »

Eeee, albo ja o czymś nie wiem albo do VF4Evo patch wyszedł... gdzie tam jest online? Chyba że o automatach mówisz...
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: kemot722 »

SubZero pisze:Eeee, albo ja o czymś nie wiem albo do VF4Evo patch wyszedł... gdzie tam jest online? Chyba że o automatach mówisz...
Może w takim razie ja o czymś nie wiem ;) Evo zawsze miał tryb online. To oryginalna "czwórka" była wyłącznie offline.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: SubZero »

:szok: Oszukali mnie! Mój evo nie ma online :zdziwko:
Obrazek
Nawet plików do tego potrzebnych na płycie nie ma :(
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Action »

kemot722 pisze:Evo zawsze miał tryb online.
Powaga, nie wiem gdzie ty to wyczytałes, ale vf4evo nie ma trybu online. :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: kemot722 »

Action pisze:Powaga, nie wiem gdzie ty to wyczytałes, ale vf4evo nie ma trybu online. :)
No tak... skutki oglądania video-recek ze "zrozumieniem" :zly:
Giancarlo Varanini - Associate Editor, GameSpot pisze:Virtua Fighter 4 Evolution is online
A tak w całości
Giancarlo Varanini - Associate Editor, GameSpot pisze:Sega made a good job seem like Virtua Fighter 4 Evolution is online, but in the fact is not.
:zawstydzony:
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

kemot722 pisze:Po tym nie typowym wstępie, chciałbym spytać dlaczego w ankiecie porównuje się grę online (VF4Evo) do gry offline (DoA3)? Rozumiałbym porównanie VF4 (nie Evolution) do DoA3 - obie pozycje offline.
To nie ma znaczenia w ankiecie czy coś jest off , czy tez nie.

Poza tym ....
kemot722 pisze:Może w takim razie ja o czymś nie wiem ;) Evo zawsze miał tryb online. To oryginalna "czwórka" była wyłącznie offline.
Chyba na arcade.
SubZero pisze::szok: Oszukali mnie! Mój evo nie ma online :zdziwko:
Nie przejmuj się, moja tez nie....
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Aserot »

Ja też skrobnę kilka słów o VF4. Gierka świetna bez dwóch. To co mnie przyciąga do tego tytułu to na pewno charyzmatyczne postacie. W tym Lei Fei mój ulubiony fighter w evo ( zawsze lubiałem pograć mnichami z klasztoru ( w T5 też Feng poszedł na pierwszy ogień :P ). Genialna animacja przy której każda akcja cieszy oko.

Bardzo ciekawy tryb dla samotnego gracza to duży plus VF4e ponieważ w mojej mieścinie o partnerów do gry raczej trudno. System jaki oferuje VF jest na prawdę nie zły choć przyznam że nigdy za bardzo się w niego nie wgłębiałem. Choć wszystko można nadrobić bo to jest jedna z tych gier która już na stałe zagościła ma HD mojego soniacza.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: Sylvan Wielki »

Pamiętam jak po 9k walkach Akirą coś złego stało mi się z MC - nie chciała wgrać stanu gry. Niespecjalnie się wtedy czułem, dobrze, że równolegle mam na innej karcie zapisywane gry - wspomniane walki Akirą i blisko 14k Kage oraz taki FF X po 4....ból )
ghettokingsas
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 02-10-2008, 12:18
Kontakt:

Re: Virtua Fighter 4 (evolution)

Post autor: ghettokingsas »

14k walk kage ? szacunek :) pewnie niezly rzeznik z ciebie jest :D

Gdzie mieszkasz sylvan? Przeczytalem ze grasz w vf5 ale na ps3... szkoda :(

Jesli masz x360 to moglbys sobie sprawic vf5 na ta konsole bo nowki na allegro po 50-70zl chodza, to nie wydatek, a chetnie bym sie zmierzyl z zawdonikiem twojego pokroju :)
Namuuuuuuuuu ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Virtua Fighter”