Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: Komandos »


No super to wygląda ;)
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: luc_october »

Komandos pisze:
No super to wygląda ;)
to jest stara wersja emu :)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

luc_october pisze:to jest stara wersja emu :)
Stara? 0.9.4 to ostatnia można ściągną z oficjalnej strony PCSX2
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: luc_october »

kemot722 pisze:
luc_october pisze:to jest stara wersja emu :)
Stara? 0.9.4 to ostatnia można ściągną z oficjalnej strony PCSX2
w niektórych grach jest masakryczna różnica między wersją 0.94 a 0,95 beta..
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Że też nie zauważyłem tej "publicznej bety" :/ Ojej.. tak jak nie lubię, czyli same pliki *.exe do podmiany w folderze z poprzednia wersją emu.

Uruchomić mogę tylko wersję TLB (z resztą jak w 0.9.4), bo "Failed to allocate enough physical memory to run pcsx2....". No, ale emu mógłby mnie nie irytować tekstami typu "Try [...] buying more memory".

Grałem do teraz na wersji 0.9.2 (zwykłej, nie TLB) z najnowszym pluginem graficznym GSdx10.

Po krótkim teście PCSX2 0.9.5 TLB
Patrząc na to jak mi chodzi Virtua Fighter 4 Evolution + 4 fps (z 24 mam 28 fps)
Ale Tekken 4... Całe 10 fps poszło w d...dół (z 32 fps mam 22 fps) - Raaauund Łaaan, Faaaajt!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: SubZero »

kemot722 pisze:Uruchomić mogę tylko wersję TLB
To dziwne, ja też mam 2GB ramu i wersja VM śmiga mi bez problemu, spróbuj większego swapa ustawić. Aha, masz uprawnienia administratora? Inaczej nie będzie działać. No i nie wiem jak z Vistą, jaki masz system?
kemot722 pisze:Cóż ja gram na wersji 0.9.2 (zwykłej, nie TLB) z najnowszym pluginem graficznym GSdx10. Jak uruchomię 0.9.4 TLB czy te ostatnie cudo 0.9.5 TLB to gry chodzą wolniej, niż na 0.9.2 nie TLB.
I nie dziwne, wersja VM z założenia jest szybsza od wersji TLB.
kemot722 pisze:Ojej.. tak jak nie lubię, czyli same pliki *.exe do podmiany w folderze z poprzednia wersją emu.
Jak chcesz się bawić w beta-testing to zacznij się przyzwyczajać ;) Ja z kolei nie cierpię jak każda najmniejsza pierdółka ma swój instalator. Na cholerę komu instalator do jednego pliku? Że już nie wspomnę jaki syf to robi w systemie.

A jeśli faktycznie Budokai 3 jest grywalny (jutro sprawdzę) to chyba czas mi się zabrać za pisanie netplaya do pcsx2 ... :P
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Jam jest administrator swojej Visty :hyhy:

Tyle, że ustawiam exe-kowi "Uruchom jako administrator", ale to nic nie daje, to smao było z 0.9.4 i teraz jest z 0.9.5 - jedyne co daje to pytanie czy chcę "przeszkoczyć" na tryb TLB.

Jeszcze pomorduje to... może sie chociaż przeloguję ;)

Nareszcie! Strange - plugin pod Vistę z DirectX 10, ale emulator musiałem uruchomić w trybie zgodności z XP.

Teraz Tekken 4 ma szeroki wahlarz prędkości:
Arcade/Time Attack - ogólnie od 32 do 38 fps (były podrywy tuż na początku rundy do 45 fps)
Tekken Force - ogólnie od 28 do 42 fps (były zrywy do 20 fps pod koniec Stage 1)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: SubZero »

A podobno Vista z DX10 takieeego kopa do prędkości miała dawać...
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

SubZero pisze:A podobno Vista z DX10 takieeego kopa do prędkości miała dawać...
No, zastanawiam się czy nie wybrać się do Komputronika gdzie kupiłem PieCa, bo oglądając na YouTubie jak inni emulują na dwurdzeniach, wątpię już w to czy mój egzemplarz wykorzystuje swój potencjał.

Odnośnie tego co napisałem wcześniej:
Prędkość się ustabilizowała po grzebaniu w nowym zestawie opcji "Speed Hack". Nie robiłem sobie jednak z tym niusem wielkich nadzieji, więc spokojnie przeżyłem rozczarowanie tym... khe.. khe.. czymś.

Tekken 4, więc chodzi tak teraz u mnie, że co arena to inna średnia prędkość, ale średnią tym razem da się ustalić. Wcześniej to praktycznie co cios to inna prędkość, a teraz tak: na plaży 35 fps, a na ulicy z budkami telefonicznymi 29 fps (wiadomo - więcej detali). To tyle jeśli idzie o samą walkę, bo quoty postaci (powitalne, pożegnalne) i menu wszelkiej maści potrafią się rozpędzić do 60 fps, ale raczej trzymają się 55 fps. Marshall Law wita Yoshiego na plaży z 55 fps, potem go rozbraja w 35 fps i żegna w 55 fps. Na ulicy Law wita Marduka w 55 fps, "zabawia" w 29 fps i żegna w 55 fps.

"Speed Hack" to rzeczywiście cud, bo quoty przyśpieszyły o 10 fps, szkoda jednak, że tylko one.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: SubZero »

No cóż, jednak jeszcze sobie poczekam, DBZ Budokai 3 chodzi w porywach w 30fps (Gsdx, w ZeroGS w menu jest fullspeed), no i Gsdx ma błędy w grafice 3D (modele postaci) (co ciekawe ZeroGS tego nie ma).
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

Jak gram w VF4Evo na ZeroGS to widzę żółtą w wodę w Aquarium z żółtymi rybami i migające na czarno niebo w niektórych arenach. Z kolei Tekken 4 to tak jak wcześniej pisałem same czupryny i duperelki na ubraniach - postacie widmo.
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: luc_october »

wszystko by było git gdybyś miał lepszego procka np. E6600 + overclock zegara. możesz spróbować u siebie podkręcić do 2,5 GHz spokojnie. Grafę masz już wypas... wystarczy zobaczyć na filmikach tego kolesia że podkręcił swojego E6600 do 2,7 Ghz żeby osiągnąć 60 fps w TK4 przy czym grafę ma słabszą od Ciebie, ale jak widać procek jest ważniejszy.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: kemot722 »

No, tak, fajnie. Wszyscy użytkownicy PCSX2 mają sobie podkręcać procki tylko dlatego, że "ekipa PCSX2", nie potrafi zaprogramować swojego dzieła do wykorzystywania mocy karty graficznej. Ja wydałem forsę na GeForce 8800 GTX, nie po to, by podkręcać procesor Core2 Duo E6420 2,13 GHz, który do najtańszych nie należy.

Dreamcast jest emulowany świetnie, bo producenci nullDC postarali się o duży postęp w pół roku. Najpierw powstaje emulator, a za pół roku emuluje co tylko podleci. Ci od PCSX2 obiecują, coś robią, a my widzimy tego słabe efekty. Wiem, sprawa dyskusyjna, ale ja nie mam zamiaru emulować tylko pozycji 2D, czy mało zaawansowanych 3D (małe ludziki 3D chodzące po rozległych bitmapach).

Jakiś czas temu widziałem na YouTube, marny, ale jako tako działąjący emulator XBOX. Jeśli PCSX2 będzie ciągle wymuszał na użytkownikach zakup nowych procesorów, to w końcu ludzie go oleją.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Nowe części Tekkena oraz innych bijatyk - emulacja

Post autor: SubZero »

Dreamcast jest emulowany nie najgorzej (do świetnie to mu jeszcze baaardzo dużo brakuje, poczytaj trochę blog twórcy Makarona to zobaczysz, że miejscami DC jest trudniejszy w emulacji od PS2) a i wymagań dużo mniejszych od PCSX2 nie ma. A co do wykorzystania karty graficznej, to jak myślisz z czego korzysta Gsdx? Po co te minimum PS2.0 ? Problemem jest to, że aby emulować (dokładnie) PS2 trzeba emulować kilka różnych układów na jednym procesorze i do tego przydaje się szybki procesor, najlepiej dwu- lub więcej rdzeniowy.
Co do narzekań na brak postępów odpowiedź jest zawsze tylko jedna - myślisz że za wolno idzie? to łap kompilator i do roboty ;)
Twórcy nulla doprowadzili emu do względnej używalności i słuch po nich zaginął (prawie jak Chanka). Możliwe że nad nim pracują (nawet całkiem prawdopodobne) ale my nic o tym nie wiemy, a twórcy PCSX2 co prawda postępy mają niewielkie ale informują o nich względnie na bieżąco więc ma się wrażenie, że ciągle coś się dzieje.
A co do emu X-a to był kiedyś jeden (CXBX) ale rezultaty prezentował raczej marne i aktualnie projekt zmarł (z tego co mi wiadomo).

A i PCSX2 niczego na tobie nie wymusza, chcesz się bawić w emulację bez inwestycji, jest NES, SNES itp. :P niestety next-geny (a właściwie current-geny) swoje wymagania mają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”