Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Phantom »

Eee tam gdybyś miał psp to pewnie teraz czekałbyś na Crisis Core: FF7 w wersji ang. I choćby w drodze pociągiem byś grał :rotfl:
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Pociąg co najwyżej nadaje się do manczkinowania leveli, ale fabularnie tego typu gry odpadają w plenerze. Wiem, bo gralem troche w fft na pspku swego czasu, ale nie zdążyłem dokończyć, bo Ptaku wyjechał.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Phantom »

No tak fabularnie ciężko sie skupić w takich warunkach ale gra grą i pograłbyś, a do tego właśnie się sprowadzało :]. Warunki ciężkie ale dla takich hardcorowców jak my to nie problem :cool:

A co do FFT to mimo tego, że wszystko jest już fabularnie przeze mnie obcykane przez granie na PSX (przeszedłem z 15 razy ze wszystkimi dodatkami) to dla tych wstawek i nowości wprowadzonych na PSP jeszcze raz przechodzę to gierkę :chytry:
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

No ja w fft na pspku gralem tylko dla nowości, nowych jobow i dodatkowych dungeonow przewijając fabułę. A co do grania w Crisis Core: pewnie bym pyknal, ale po skonczeniu Xenosagi mam dość na jakiś czas tego gatunku ;). Starość ...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Phantom »

W Crisis Core naprawdę warto zagrać. Wiem bo jestem w trakcie grania. Świetnie się sprawdza system action - rpg w tej gierce no i lvlowanie nie jest takie łatwe bo wszystko odbywa sie losowo. Nie bede sie rozpisywal bo zepsuje zabawe... Polecam
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Zdecydowanie. Miałem swego czasu przyjemność sprawdzić FF:CC i wiem,że ta pozycja zagości na mej półce już niebawem. Poza tym polecił ja sam MaStaCHi a to rekomendacja o niebo lepsza niż polskie niby gazetki o grach.

Co do serii FF, to osobiscie najbardziej podoba mi sie : FFIV, FFVI, FF8, FFX, FFXI oraz FF XII.

Revenant Wings, to również miła odskocznia.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Ktos wie cos n/t powiazan fabularnych FFTA i FFTA2?
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Nie grałem więc wiele powiedzieć nie mogę. Świat FFTA został wykreowany za pomocą wyobraźni głownego bohatera oraz jego przyjaciół. FFTA2 natomiast ma miejsce w prawdziwym Ivalice. Można z tego wywnioskować, że powiązania takie albo nie istnieją albo są małymi "smaczkami", ale to jedynie moje przypuszczenia ;) . Wiem że napewno są powiazania z FFXII i FFT.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Wiem, widziałam screen Vaana z FFTA2 i wyglada lepiej niz ten z 12 czy RW :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

A jak się zapatrujecie na FF XII oraz nadchodzące FF XIII.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

O 12 juz pisaliśmy
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Dla mnie ta seria skończyła się na FFX. Bez Sakaguchiego i spółki to już nie są Finale.
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: s[h/z]inden »

Yamada pisze:Dla mnie ta seria skończyła się na FFX. Bez Sakaguchiego i spółki to już nie są Finale.
nie wiem czy go też zaliczyłeś, ale dla mnie bez Uematsu nie ma fajnala...

do taj pory jak przypominam sobie muzyke z siodemki, to cos mnie w brzuchu mile uciska :)
zreszta mam posciagane remixy z OCR i wiem, ze inni ludzie tez czuja podobnie jak ja.

jal dla mnie od 7 finale robily sie takie 'komercjalniejsze'

jak 8 juz nie byla taka fajna, w 9 nie chcialo mi sie grac, a potem z nudow przeszedlem pierwszy dysk (bo nie mialem innych gierek)
przy 10 z kolei... jakis niedosyt mialem po zakonczeniu. nie chcialo mi sie wszystkiego zdobywac... jakos w rpg z serii ff nidgy nie moglem zrobic wszystkiego (od 6 w gore)... zreszta nie bylo takiego erpega ktory bym zrovil na 100% na psx xD, niewazne.

jak widzialem dwunastke...
jakby to powiedziec... FFTadvance w formie 3D i z bardziej rozbudowana fabula..

jak widzialem 13, to pomyslalem, ze z erpega robi sie "tomb rider XIII - eyefucker" i powiedzialem dosc waść, nie patrz na to bo sie zgorszysz za mocno"...
dla wiadomości wiekszosci graczy, dla mnie grafika w grze (erpegu) moze byc nawet jak taka na Snes'ie, ale zeby byla ciekawa...

tak mnie zastanawia, jak somplikowany by swiat potrafili stworzyc bazujac na takiej 2d grafice wyjetej ze snesa...

mi wlasnie takiego finala by bylo ptrzeba, rozwoj z FFTpsx, 2d grafika - nieskomplikowana muzyka ala Uematsu + panowie od FFT (nie pamietam jak sie nazywali :( ), kupa mozliwosci rozwoju fabularnego, ale zeby glowny przeciwnik zawsze sie nim okazywał ;)
(bo nawet i 10 byl liniowy, jedyne co mozna bylo 'stworzyc' to więź z konkretnymi postaciami, a reszt ai tak szła swoim torem).

amen ;)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

To już zależy od grającego. Jedni celebrują tylko FF VII i inne tytuły serii się dlań nie liczą.
Jednak to takie na siłę moim zdaniem. FF X , to wspaniała produkcja, gro osób nawet nie ukończyła FF VII ( vide, ci którzy zaczynali później przygodę z serią ). A FF XII jak dla mnie jest kapitalnym jRPG. Wszelaki psioczenie na gambity , czy LB jest bzdurne.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Na to nikt nie klnie, raczej na "fabułę"
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”