kaillera p2p + pasywne łącze

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: luc_october »

Tak więc myślałem że nie mogę zakładać gry na p2p, a jednak. wystarczyło wpisać odpowiedni port( w moim przypadku to było 25102) ale zależne jest to od admina więc wszyscy którzy mają łącza pasywne LAN'y, radiówki itp. powinni zapytać admina o włąściwy port.
może zna któś jeszcze inne sposoby, albo u kogoś to tak samo działa jak u mnie?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: SubZero »

To nie do końca tak. Żeby hostować grę (jakąkolwiek) musisz mieć przekierowany port. Oznacza to tyle, że jeśli ktoś będzie pod danym portem łączył się z IP twojej bramy (czyli komputera, przez który łączysz się z 'zewnętrznym' światem i który ma zewnętrzne IP) to będzie się łączył bezpośrednio z twoim komputerem i wtedy jesteś (tylko przez ten jeden port) widziany z 'zewnątrz' swojej sieci lokalnej. Tak jak piszesz zależne jest to od admina, ale z tego co się orientuję w większych sieciach uzyskanie przekierowania portu jest albo trudne, albo wręcz niemożliwe (moja aktualna sieć) albo połączone z dodatkowymi kosztami. No chyba, że ktoś ma znajomości z adminem (moja poprzednia sieć :P ) wtedy to nie problem ;)

Co do innych sposobów to poza wspomnianym przekierowaniem portu (i oczywistym uzyskaniem zewnętrznego IP - to też czasem da się załatwić, ale zwykle kosztuje) pozostają różnej maści sieci prywatne (tzw. VPN), tunele itp. ale to zwykle także wiąże się z dodatkowymi kosztami. Więc pozostaje najprostsze rozwiązanie czyli Hamachi.
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: Schaiba »

To ja spytam : czy gdzieś wrzucono jak skutecznie używać p2p z Hamachi? Jeśli tak przepraszam za offtopa, mam kaca, a później to zapomnę pewnie xD

Jeżeli nie, to mógłby ktoś zrobić jakąś miłą instrukcję =)? Sądzę, że wielu by się cieszyło ^^.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: SubZero »

p2p z Hamachi używa się dokładnie tak samo jak normalnie, tyle że hostujący podaje swoje IP z Hamachi. Na temat samego Hamachi był osobny topic.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: Chris »

Jest jakas mozliwosc aby grac w 3 osoby na p2p ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: Action »

Jest jakas mozliwosc aby grac w 3 osoby na p2p ?
Q: Can I play 3 or more players?
A: Not yet.

by Kaillera P2P FAQ
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: kaillera p2p + pasywne łącze

Post autor: Chris »

szkoda
mogliby podpatrzec jak robia to na ggpo
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”