Survival Horror

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

tak pamietam jak robilismy sobie dobrze przy nim na gg :D

Nadzieja ... to tez imie ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Nie nie nie ... ja mówię o innym ( nie o tym z Playstation Museum ) ^^
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

widzialem kilka filmikow z re1,5 dlatego dla pewnosci mozesz go tu zapodac ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Survival Horror

Post autor: ryu116 »

No to teraz się zawiodłem pierwowzór dużo lepszy i straszniejszy Capcom chyba stracił głowe
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

Zmieniłem nazwę tematu, co by nie ograniczać się tylko do Resident Evil.

Sesja z Silent Hill Origins na ps2 już za mną. Sophia Sakar dla Konami za wydanie tak dobrego portu z pspka (myślałem, że od wydania God of War2 nic już dobrego na ps2 nie wyjdzie).

Jeśli ktoś ma uraz do serii po mocno przeciętnym The Room, może śmiało uderzać. Powrócił w dużej mierze mix klimatu z SH1 i 2. Znów biegamy po zamglonym miasteczku, odwiedzamy wcale znajome lokacje i spotykamy starych znajomych :). Gra zawiera spore nawiązania fabularne do jedynki i dwójki jak np.
[Spoiler ]
rola kultu, Alessy, czy jazdy Travisa na punkcie bliskich zmarłych nie mówiąc o ucieczce przed własnymi lękami (tym razem w postaci miłego rzeźnika, który podejrzanie dziwnie nawiązuje do jazd Jamesa z Piramidogłowym ;) ).
Grafika jest taka jak być powinna - szara, ponura i zepsuta. Mimo to gra nie jest pozbawiona dla mnie wad. Przede wszystkim widać, że twórcy mocno uprościli fabułę korzystając głównie z doświadczeń z poprzednich części co w sumie nie powinno dziwić, gdyż to nie jest pełnoprawna 'piątka', ale z drugiej strony chce się więcej.

Zakończenia
[Spoiler ]
po drugim przejściu gry do końca można zaliczyć wszystkie 3 zakończenia.
Co do tej ilości nie jestem pewny na bank, ale zrobiłem już wszystko co się dało w grze i szczerze wątpie, żeby jeszcze coś ukryli. No chyba, że
[Spoiler ]
po zdobyciu wszystkich dodatkowych rang pokroju sharpshooter itp ale na to już nie mam czasu się bawić, więc jak ktoś zdobędzie wszystkie to niech da znać ;)
W tej materii po prostu albo zabrakło czasu, albo trzymają najlepsze na SH5.

Z innych minusów, które niekoniecznie muszą być odbierane za wadę to mimo wszystko brak mocarnych i chorych patentów, które sprawią, że gracz podskoczy siedząc samemu w nocy ze słuchawami na uszach. Jakby nie patrzeć, przez cały czas niepewność i lęk unosi się w powietrzu, z tym, że po prostu po przejściu już tylu części stało się to powszechne i już nie robi tak jak kiedyś. Również poziom zagadek mógłby być ambitniejszy, ale tutaj znów daje się odczuć pośpiech w wydaniu tej gry.

Generalnie SH Origins to dla mnie miłe podsumowanie serii. Orgii tutaj nie uświadczymy, ale gra trzyma odpowiedni poziom, który nie powinien zawieść fanów SH i ogólnie survival horrorów - 7+/10

Teraz SH5 będzie miało spory problem, żeby czymś mnie zaskoczyć. Chcę co chwila jakieś chore patenty, możliwość otwierania/ rozwalania drzwi do pomieszczeń przez potwory, brak spokoju i wytchnienia (nawet przy save pointach i rozwiązywaniu zagadek) i jeszcze więcej stęchlizny, trudniejszych zagadek i bossów - marzenia nie bolą :D.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

No ja akurat też teraz gram w SHO bo sprzedałem psp i nie zdążyłem dokończyć :P Gra jest spoko a patent z lustrami całkiem niezły :) W końcu dali jakiegoś porządnego głównego bohatera co potrafi z piąchy przywalić (chociaż ma tylko 2 ciosy) . Mam nadzieję, że w SH5 będą jakieś lepsze kombosy + rzuty a i jakieś finishery by sie przydały- marzenia nie bolą ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

Patent z lustrami byłby o wiele lepszy, gdyby nie wiązał się tak mocno z liniowością. Tak teraz sobie myślę, że w Silentach było zdecydowanie za dużo niedostępnych lokacji, a przecież można to było rozwiązać jak w Resach. Zawsze to wydłużenie rozgrywki i niekoniecznie na siłę, jeśli ma się sposoby na umilanie napięcia (vide moje oczekiwania w stosunku do SH5).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Survival Horror

Post autor: Arris »

1 RE4 , 3 i Code Veronica
2 raczej tak RE to bardzo popularna gra chyba kazdy ja zna
3 RE jest lepsze poniewaz Silent Hill nigdy mi sie nie podobalo ze wzgledu na wyglad jakby byla emulowana z PSX tak mi sie zdaje...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: SubZero »

Arris pisze:Silent Hill nigdy mi sie nie podobalo ze wzgledu na wyglad jakby byla emulowana z PSX
Jeśli mówisz o jedynce na PC to dokładnie tak jest :D Wersja PC SH1 to prekonfigurowany emulator i 'przyczajony' obraz ISO wersji z PSXa :D
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Mój Odynie ..... Komandos co ty najlepszego gadasz !? >_< tak to prawda w SH5 mają być kombosy itp. ale to zabije klimat gry ( już widzę robienie ewgf'a na pielęgniarach >_> ) .... wogóle z tych materiałów z SH5 jakie widziałem ( a widziałem praktycznie wszystkie jakie są dotychczas możliwe ) to to będzie raczej jakaś popierdółka a'la The Suffering a nie SILENT HILL 5 >_> .....

Oto tekst który najlepiej komentuję to, co nas czeka w SH5 :/

"Bardzo nawet nieźle wygląda. Tylko szkoda że nie pokazali tego potwora co chodzi z mieczem i obdziera ze skóry. Mam nadzieję, że w grze tym razem będą jacyś fajni wrogowie, np. wampiry i demony zła, takie prawdziwe, a nie takie wywłoki jakieś jak w SH2, bo tamte były mało straszne i łatwo się je rozwalało, a do tego każden tak samo wyglądał poza tym z trójkatną głową. "

...nie wiem jak wy, ale ja się przy tym uśmiałem jak nigdy XP
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Fury
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 29-11-2006, 20:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Fury »

Jo-Jo pisze:już widzę robienie ewgf'a na pielęgniarach >_>
Zgodzę się z Tobą, to już nie Silent Hill będzie. Nawet w The Room się grało miło, ale nie jak kontynuacje, a jak inną grę. Silent Hill to ciężki, zatłoczony klimat. Ile razy można było podskoczyć gdy usłyszało się radio, mgła niepozwalała zobaczyć co się czai. Zagadki i klimat... a nie combo jakieś... tu nie chodzi o walkę, chcecie dreszczowca w którym się nawala? Polecam Cold Fear, albo Doom 3 (gra, chociaż cieńko oceniania naprawdę warta zobaczenia). Pozdro. :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Aserot »

Ja dziś dopadłem Clock Tower 3 i Obscure The Aftermath. Pierwsze wrażenie na razie pozytywne zwłaszcza z CT3. Więcej skrobnę jutro po wieczorku testowym :D.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

E tam, bardziej rozbudowane kombosy w Silent Hill by sie przydały. Przecież nikt nie mówi o robieniu EWGF'ów tylko normalnych prostych akcji typu- piącha, kop, łokieć, kolanko. W Condemned 2: Bloodshot jakoś jest rozbudowany system walki i nie przeszkadza to w odczuwaniu strachu. Poza tym bohater SH5 ma być wojskowym więc jakiś combat musi znać ;)
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Komandos po ym co napisałeś widać, że jesteś fanem RE4 >_> ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Bedzie testował kravmage na pielegniarkach lol
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”