Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Komandos pisze:http://wptv.wp.pl/wid,9811213,news.html ... caid=15a5a

Nowa kontrowersyjna rozrywka Amerykańców
Co w tym złego, że kontrowersyjna? Ja rozumiem, że walki psów (czy innych zwierząt) są nie do zaakceptowania, ale to jest sport! Sport jest dla wszystkich!

Dzieci na macie/ringu komuś przeszkadzają? Dzieci nie trenują sztuk walki? Trenują, a więc czemu miały by nie walczyć w odpowiednio przygotowanych warunkach o jakich mowa na tym klipie? No, chyba, że ktoś woli czytać/oglądać niusy o otyłych dzieciach siedzących całymi dniami przy konsolach/PC/TV (coś pominąłem?). Tu są młodzi sportowcy!

MISSOURI RULEZ! :cool:
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Schaiba »

Właśnie, poza tym wyraźnie zaznaczyli, że zasady stawiają przede wszystkim na bezpieczeństwo. I są ochraniacze. Czym to się różni od innych sportów? A i przydatne w życiu ;D
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

No ja też jestem takiego zdania ale na pewnym forum jak przedstawiłem swoje zdanie na ten temat, cytuję:
Co wy chcecie, dzieciaki mają ochraniacze i uczą się walczyć w klatce. Dla mnie spoko. Walki w klatkach to normalny sport tak jak boks a im wcześniej się zaczyna tym lepiej. Za kilka lat z tych kolesi wyrosną takie bestie, że Fedor się chowa Wink
to dostałem taką odpowiedź:
Chyba czlowieku nie wiesz o czym Ty mowisz. Boks to jest kalectwo dla doroslego czlowieka, a co dopiero dla mlodego orgaznimu ktory jeszcze nie ma do konca rozbudowanej czaszki bo caly czas sie ona rozrasta, kiedy jeszcze mozg sie ksztaltuje.
Z tych dzieci masz racje wyrosna maszyny do zabijania i nic wiecej. 30 lat i albo rehabilitacja albo beda wolac zone zeby przeczytala im jak wlaczyc lodowke.
Ze juz nie wspomne o tym ze im nie dano wyboru. Czlowiek takie decyzje powinien podejmowac sam jako dorosly a nie male dziecko ktore chuj rozumie z tego swiata jest zmuszane do napieprzania sie w imie chorych ambicji swoich rodzicow.

Po tym co napisales to niestety ale musze, Cie zasmucic bo wlasnie przez takich ludzi jak Ty swiat sie dehumanizuje
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: s[h/z]inden »

hmmm... rzeczywiscie trudna kwestia...
do obie strony maja racje, a jedynie mozna sie opowiedziec po ktorejs z nich, jezeli czuje sie po ktorejs z nich.
niech kazdy trenuje sztuki walki, systemy walki, napierdalanie, wg. wlasnej woli. tutaj nie ma niczego do powiedzenia 'chora ambicja rodzicow', bo jezeli jezeli dzieciakowi sie cos nie spodoba, to sam odejdzie (wiem, bo sam nalezalem do takich ludzi, ktorzy zawsze dchodzili jak sie cos z ich idealami nie zgadzalo).
kazda droga jest dobra, dopokisprawia radosc jednostce. dopoki dziala na ich 'wewnętrzną prawdę' i jest nimi całkowicie.
jeżeli ktoś tego nie poczuje, i nie będzie uczestniczył świadomie w takich rodzajach 'walk', predzej czy pozniej sie o tym przekona.

btw, jak ktos chce miec rozwalony mozg, prosze bardzo :) panstwo utrzymuja takich ludzi, a i konkurencja na rynku pracy maleje xD

wlasniejestem po pierwszym dniu seminarium w Wałczu podkomisji World Shotokan Institute Poland... Przyjechało 2 mistrzów, którzy mieli przyjechać, a niespodziewaną wizytę złożył nam Hiroshi Shirai /9dan/.
niestety nie mialem treningow z mistrzem, bo robie za tlumacza włochów mówiących po angielsku :) dlatego muszę być raczej z poczatkujacymi grupami i pomagać ludziom 9-4 kyu w zrozumieniu poszczeglonych faktów.
do tego treningi z mistrzem zostaly mi raczej odmowione, bo nasz sensei uznał, że skoro sensei Shirai mówi engrishem, to ja sobie nie porzdzę... Gdyby tylko znał ilość obejrzanego przeze mnie anime zmieniłby swoje zdanie... ale jedynie mogę powiedzieć "oss, sensei!" i i tak jestem szczesliwy :)
jutro ostatni trening, zaraz ide odpocząć, bo jak zwykle po spotkaniu z mistrzami z Włoch czuje każdy mięsień z osobna...
kiedy patrzę, jak Ci ludzie się ruszają... NIKT w PL nie ma takich niskich pozycji (chyba, nie wiem jak inne podkomisje) przy ktorych moglby sie poruszać i do tego jeszcze mieć całe ciało pod kontrolą... jutro ostatni trening.

tymczesem "Oss!"

ide spać xD
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Komandos pisze:
Ze juz nie wspomne o tym ze im nie dano wyboru. Czlowiek takie decyzje powinien podejmowac sam jako dorosly a nie male dziecko ktore chuj rozumie z tego swiata jest zmuszane do napieprzania sie w imie chorych ambicji swoich rodzicow.
No, rzeczywiście dzieci są tak głupie, bo w końcu są dziećmi, że będą walczyły na zawołanie z każdym równie "wytresowanym" do walki, małoletnim killerem. Ludzie już jako dzieci myślą, ale niektórzy tego nie kumają. Jeśli dziecku sie to podoba i z zadowoleniem mówi o tym co robi, to znaczy, że znalazło sobie hobby i wie czego chce.

Śmiem twierdzić, że spośród tych "expertów" od demoralizacji nieletnich, nie wypowiedział się nikt kto trenuje sztuki walki - żałosne wypowiedzi, pozbawione sensu bytu.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Ja od siebie napiszę tylko jedno, jak ktoś się lubi naparzać to ja mu zabraniał nie będę, ale do jasnej cholery proszę mi tego (jak i innych K1, Pride, walk w klatkach itp. itd.) nie porównywać ze sztukami walki! To nie ma NIC wspólnego ze sztukami walki...
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: s[h/z]inden »

SubZero pisze:Ja od siebie napiszę tylko jedno, jak ktoś się lubi naparzać to ja mu zabraniał nie będę, ale do jasnej cholery proszę mi tego (jak i innych K1, Pride, walk w klatkach itp. itd.) nie porównywać ze sztukami walki! To nie ma NIC wspólnego ze sztukami walki...
tak... dokladnie.
sztuki walki to cos innego od systemu walki, albo sposobu walki.
tutaj mamy doczynienia albo z systemem albo ze sposobem.
sztuka jest czyms innym, bo uczy jeszcze do tego poszanowania innych, a taki mlody po napierdalance, raczej bedzie chodzil na wiejskie dyskoteki, szybko zgarnie laski i kumpli.
jakkolwiek nie pochwalam tego, nie moge tego zanegowac i przypisac temu karteczki "głupie, nie patrzeć/trenować/wysyłać dzieci", poniewaz daje to ludziom radosc, pewnosc siebie a nawet czasami zrozumienie siebie.
moglbym pisac dalej, ale dla Waszej przyjemnosci, pozostawię to milczeniem.
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

SubZero pisze:Ja od siebie napiszę tylko jedno, jak ktoś się lubi naparzać to ja mu zabraniał nie będę, ale do jasnej cholery proszę mi tego (jak i innych K1, Pride, walk w klatkach itp. itd.) nie porównywać ze sztukami walki! To nie ma NIC wspólnego ze sztukami walki...
Bez przesady coś tam wspólnego ma ale wiadomo MMA to sport walki a większość SW to bardziej taki aerobik nastawiony na walkę+ filozofia (sorry jak ktoś sie obrazi ale taka prawda). Pierwsze turnieje MMA przecież powstały po to żeby skonfrontować ze sobą sztuki walki pod względem skuteczności. Teraz MMA ma niewiele wspólnego ze sztukami walki bo jest inna metodyka treningowa.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Widać, że nie do końca łapiesz całe pojęcie sztuk walki. Sama 'walka' w tych 'sztukach' wcale nie odgrywa kluczowej roli. Celem sztuk walki jest trenowanie, ale nie mięśni, wytrzymałości itp. (przynajmniej nie bezpośrednio) a głównie 'trenowanie' swojego charakteru (zresztą chyba wcześniej już o tym pisałem). Co jednak wcale nie oznacza, że
Komandos pisze:aerobik nastawiony na walkę+ filozofia
są one nieskuteczne w konfrontacji ;) W końcu jednak była to jedna z przyczyn ich powstania.
Komandos pisze:Pierwsze turnieje MMA przecież powstały po to żeby skonfrontować ze sobą sztuki walki pod względem skuteczności.
Co IMO (i nie tylko MO :P ) jest głupotą taką samą jak konfrontowanie ze sobą Tekkena i Virtua Fighter.
MMA ma niewiele wspólnego ze sztukami walki, bo MMA jest po prostu sportem a nie sztuką ("sorry jak ktoś sie obrazi ale taka prawda" ;) ). To samo można powiedzieć o wszelkich nowych ("sportowych") odmianach karate. Z prawdziwym karate mają one niewiele wspólnego.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

No to wreszcie wiem, że na tym forum uznaje sie podział na sztuki i sporty. Sorry Sub ;)

A więc tak dzieciaki sie marnują, bo sie naparzają w ramach sportu walki, a podczas treningu sztuki walki by sie nie marnowały?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

kemot722 pisze:A więc tak dzieciaki sie marnują, bo sie naparzają w ramach sportu walki, a podczas treningu sztuki walki by sie nie marnowały?
Otóż nie. Jeśli trenujesz, powinieneś to wiedzieć ;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

No, wiem, ale przez chwile takie odniosłem wrażenie ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Samo słowo "sztuka" coś sugeruje i w tym miejscu możnaby przytoczyć masę cytatów słynnych mistrzów :P
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: s[h/z]inden »

Ana pisze:Samo słowo "sztuka" coś sugeruje i w tym miejscu możnaby przytoczyć masę cytatów słynnych mistrzów :P
pzrytocz parę. tez coś od siebie dam.

Shotokan dojokun:

Hitotsu, jinkaku kansei ni tsutomeru koto.
Hitotsu, makoto no michi wo mamoru koto.
Hitotsu, doryoko no seishin wo yashinau koto.
Hitotsu, reigi wo omonzuru koto.
Hitotsu, kekki no yuu wo imashimuru koto.


po pierwsze, rzecz w tym, aby kształtować charakter.
po pierwsze, rzecz w tym, aby stać w obronie prawdziwości drogi.
po pierwsze, rzecz w tym, aby wzmacniać siłę ducha.
po pierwsze, rzecz w tym, aby szanować etykietę.
po pierwsze, rzecz w tym, aby gorliwość nie przesłaniała męstwa

pięć równorzędnie ważnych zasad shotokan'u
recytowane są na końcu treningu, żeby powyjściu z dojo, cłowiek pamiętał o swojej drodze,z którą się utożsamia w miejscu w którym wstępuje na 'do'
:)

czy to jest sztuka, żeby korzystać z tych zasad na codzień samemu? jak myślicie?

uważam, że tak
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

s[h/z]inden pisze:czy to jest sztuka, żeby korzystać z tych zasad na codzień samemu? jak myślicie?
Hehe, jeszcze nie tak dawno miałem to w sigu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”