Czym grać żeby wygrać

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dismaster »

Przeprowadzilem maly wywiad wsrod padow DS2 w poszukiwaniu ORGINALNYCH i zauwazylem kilka roznic pomiedzy tymi ktore sa dodawane do PS2 (ORGINALY) i tymi ktore mozna dokupic. ORGINALY maja napis "made in japan", przyciski sa niematowe i symbole na nich nigdy sie nie wytra :P . Co wiecej krzyzaki sa bardziej oble tzn kazdy kierunek jest zaokraglony na krawedziach ;] . Wiecej grzechow nie pamietam.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Yamada »

To jest właśnie to. Magiczne "Made in Japan" na padzie. Sam się ostatnio na tym złapałem grzebiąc przy różnych padach i faktycznie te z "made in japan" są najlepsze (najdłużej służyły). Teraz tylko rundka do MM i "Macie Japońskie Duale?" :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: K' »

Te Made in China kumpel kupił w Szkocji z równowartość polskich 20-30 zł różnica jak wiadomo kolosalna w porównaniu do "Made in Japan"...
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dismaster »

Z tym ze teraz na allegro jest pad "made in japan" od psx (nie dual) i ma komenta ze to nie sa orginalne, tylko ze dobra podrobka. No coz sam nie wiem moze ten komentarz tyczyl sie jakiegos innego egzemplarza. W kazdym badz razie czekam juz na pada DS2 za 72zl + konwenter i mam nadzieje ze posluzy dosc dlugo, moze nawet tak dlugo jak te "made in japan" ...oby.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: KRELIAN »

Dismaster pisze:Przeprowadzilem maly wywiad wsrod padow DS2 w poszukiwaniu ORGINALNYCH i zauwazylem kilka roznic pomiedzy tymi ktore sa dodawane do PS2 (ORGINALY) i tymi ktore mozna dokupic. ORGINALY maja napis "made in japan", przyciski sa niematowe i symbole na nich nigdy sie nie wytra :P . Co wiecej krzyzaki sa bardziej oble tzn kazdy kierunek jest zaokraglony na krawedziach ;] . Wiecej grzechow nie pamietam.
Mój ś.p. czarny dual2, będący w komplecie z ps2 był Made in China, ale mam antyczny model konsoli z 2002 r. więc możliwe, że teraz jest tak jak piszesz.

A najlepszy do dashy i najszybszego wyrobienia jest chyba jednak srebrny dual 2 od slima, którego pewnie też można dorwać osobno.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

KRELIAN pisze:czarny dual2, będący w komplecie z ps2 był Made in China
Mój także, to samo z Dualem z PSXa i PSOne.
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dismaster »

No prosze, czyli wychodzi na to ze to nie jest regula z tym made in japan, a raczej w ogole sie to niesprawdza bo wczoraj bylem u kumpla i tez mial DS od psx i tez china :P
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Yamada »

Moj był Made in China, i dlatego też jest już Ś.P :P.

Kumpel ma z kompletu "Made in Japan" i chodzi do dzisiaj :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dismaster »

A co sie popsulo w tym twoim MiC? Jak zwykle gumki w krzyzaku nie wytrzymaly czy cos innego?
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Yamada »

pierwszy zdechl analog, później gumki na krzyzaku.

Obecnie gram na zmodyfikowanym szarym padzie od PS1. Wiecie - auto light dash, 3 elektrony pod przyciskiem itd. Nie no joke ;) . Jest klejony Super Glue i skosy sobie lubią nie wchodzić do tego stopnia, ze lepiej sie gra na klawiaturze w sumie i dlatego właśnie w turze gram na klawie :P .
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: KRELIAN »

Ja sobie nie wyobrażam, żeby mi krzyżak padł z jakiegokolwiek powodu. Z kolei mój 'mejd in czajna' poszedł przez rok grania w amplitude (L'ki i R'ki wrecz wyskakiwaly), i ok 4 lat wyrabiania dashy i walenie elektronów od taga do tk5. Jeszcze jakiś rok temu miałem go tak zmodyfikowanego, że prawie wszystko miałem pod dwoma przyciskami, a całość posklejana była taśmą (kto był na WET ten wie ;)). Po drodze zdążyłem jeszcze wyjąć analogi z pada, żeby się wygodniej grało. Dopiero podczas jednej sesji z Dumianem w tk3 w trakcie robienia ewgfa pad rozleciał mi się w rękach ...

Także imo pady Made in China są dość trwałe, ale potrzebują więcej czasu na wyrobienie. Srebrne duale nawet nie wyrobione da sie przystosować do własnych potrzeb po tygodniu grania.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Też mam made in China (DS2) i ogólnie jestem zadowolony bo trzyma już kupe czasu a grałem na nim sporo w bijatyki czyli wiadomo, że krzyżak był ostro zajeżdżany. Teraz od czasu do czasu strzałka w prawo zaczyna szwankować i trzeba ją mocniej dociskać ale to zwykle samo przechodzi i jest si:). Najlepsze jest to, że nie wiadomo czemu select sam z siebie powoli przestawał działać aż przestał zupełnie. Pewnie za dużo gadania przez codec w MGS :P
Z kolei stary pad od PSXa jest made in Korea a był w zestawie z szarakiem chociaż głowy już nie dam bo kiedy to było... W każdym razie tam krzyżak jest prawie twardszy od samej obudowy i nie wyobrażam sobie wyrabiać go do bijatyk.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

A ja mam pytanko czy nie wiecie gdzie można zakupić nowe gumki do pada DS2. Bo z R1 mi już całkowicie odmówiła posłuszeństwa a reszta jest w dobrym stanie zwłaszcza że krzyżak już jest tak wyrobiony jak być powinien. Swego czasu widziałem na allegro taki zestawik. A teraz nigdzie nie mogę znaleźć. Ewentualnie jak ktoś ma jeszcze jakiego zwalonego pada a był by w stanie odsprzedać mi go na cześć to niech da mi znać.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: simian_raticus »

Fajna jest przejściówka na Dual Shocka (czasem na allegro sie pokazuje) ale cana wysoka - wolałbym jakąś chińską i tańszą jak były do Xbox 1 ;)

Obrazek
Obrazek
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Komandos »

Ja już czekam na pada hori, ma dobrego krzyżaka więc powinno się grać spoko, ale w Polsce się takiego nie kupi niestety. Cena dość przystępna (około 150zł).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”