Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cargo
Graphic Master
Graphic Master
Posty: 246
Rejestracja: 03-08-2006, 10:11
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Cargo »

ja jótro pirze eksamin gimnasjalny i sie nie kfale...
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Schaiba »

Zawsze jest stres. Tylko u mnie stres nie jest na zasadzie zdam/nie zdam (no może jebany polski xD Ale właśnie wykonuję akcję pod patronatem TVNu "Schaiba poznaje lektury"), tylko jak dobrze zdam. Sporo siedziałem nad matmą i fizą, więc jestem dobrej myśli.

No i jeszcze muszę trochę podszlifować formę rozprawki z ang. Bo tak średnio mi wychodzi. Wolę to niż te inne formy pisemne.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: SubZero »

Poczekajcie jak pójdziecie na studia, tam to dopiero luz jest :P
U mnie w grupie parę osób ma pracę licencjacką na poziomie 0-1% (termin oddania jest w maju) :D
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Hakuzaijo »

Schaiba pisze:
No i jeszcze muszę trochę podszlifować formę rozprawki z ang. Bo tak średnio mi wychodzi. Wolę to niż te inne formy pisemne.
Dobrze, że człowiek się zapisał do grupy tłumaczy to teraz chociaż słownictwo ma bogate w cholerę :D. Angola człowiek łyknię jak młody pelikan rybę; gorzej to będzie z matą ale bądźmy dobrej myśli.
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

A ja za rok poprawiam maturke z histy i anglika...
Obrazek
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Hakuzaijo »

U mnie tylko jedna osoba pisze z historii w całej szkole :D; anyway, życzę powodzenia przy drugim podejściu.
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: simian_raticus »

Fajne były czasy ale wtedy ciorało się offline na konsoli i nie miało się kompa i netu ;) Ja tam nauczyłem się dostosowywać do tego co się ma i cieszyć się z tego "jest jak jest" ;)
Granie zawsze przekładałem ponad naukę ;)
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

Hakuzaijo pisze:U mnie tylko jedna osoba pisze z historii w całej szkole :D; anyway, życzę powodzenia przy drugim podejściu.
Zaliczona jest wiec nic nie trace ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Schaiba »

Powodzenia tym co piszą, a jak się komuś nudzi to niech
a) trzyma kciuki
b) pomodli się
za piszących ^^

Od jutra jazda zwana maturą ; D

Ja nie wiem jak wy, ale ja się będę dzielił wrażeniami =P
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: kemot722 »

Połamania piór maturzyści! Niech Moc będzie z Wami! :D
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Schaiba »

Tekst ze zrozumieniem o blogach, strasznie trudny to o nie był.

Tematy były naprawdę przyjemne ^^

1. Obraz młodości i pokolenia ojców na postawie Ody do Młodości Mickiewicza i jakiegoś wiersza Tetmajera. Porównać i przyrównać do wątków literacko-historycznych - jakoś tak, ten wziąłem ^^.

2. Motyw snu, Izabela Łęcka, więc Lalka, jej stosunek do Wokulskiego i jej ojca. Na podstawie fragmentu. Bez odniesień do całości utworu, więc pozytywnie ^^
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Wawrzyn »

Tekst był spoko, raczej łatwy.Schaiba wziąłeś ten temat co ja, ciekawi mnie jak zinterpretowałeś 2 wiersz(wiesz pisany do młodszego pokolenia, czy starszego?).Ja 15 minut przed końcem skreśliłem 100 słów bo wydawało mi się że źle zrozumiałem ten drugi wiersz i na szybko zmieniałem wszystko XD
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Schaiba »

Ja to zrozumiałem tak, że to była polemika starych z młodymi, a podmiot był przedstawicielem młodych. Wiesz, starzy oskarżali o to, że... młodzi porzucili troskę o świat. Typowi dekadenci jak Tetmajer ;) Podmiot odgryzał tym, że wiarę i ducha wyniszczyły w nich marzenia o wolności. Starsi jeszcze wymagali od młodych żeby dodawali im otuchy i wary, to on skontrował, że im nikt owej wiary nie dał. Ja napisałem, że nawet zasugerował, że to po nich... odziedziczyli. ^^ jakoś tak.

Ogólnie lubię romantyzm, a to była właśnie ta epoka + neoromantyzm, więc popłynąłem ;) Pozytywnie.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Hakuzaijo »

http://matura.servis.pl/arkusze,2008,polski.php
Macie, sprawdźcie jak wam poszło. Ja tam niestety nie jestem zbyt happy. Z pierwszej części troszku zdupcyłem, a co do drugiej - wziąłem pierwszy temat.
Hmm... ja tam napisałem o tym, że Mickiewicz pobudzał młodych do walki, że pozytywnie nastawiony był i kuźwa, hajda walczyć. U Tetmajera natomiast nadal muszą walczyć ale mają już to w dupie, bo ani nie mają celów, ani powstania się nie udały - ogólnie mają dość. Są wpienieni na starych, że ci chcą od nich walczyć a sami gówno robią. He he, w podsumowaniu zaś pojechałem jak to ja :) Napisałem że u Mickiewicza młodzi chcieli walczyć, a starych mieli gdzieś (samodzielni indywidualności pełni nadziei), jednak po paru latach to to pokolenie stało się pokoleniem starszych (u Tetmajera) więc pokolenie Tetmajera ma żal do niego, że takie było ,,napalone" na odzyskiwanie wolności a dało ciała i teraz chce jeno żeby młode pokolenie Tetmajera walczyło. Pojechałem :) Ogólnie - coś średnio mi poszło; i to średnio z naciskiem na słabo :(
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Schaiba »

Ej, albo mi się wydaje albo naprawdę dobrze mi pierwsza część poszła ^^. Ciekawe jak ocenią mi pisemną.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”