SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Capcom to twórca legendy zwanej Street Fighter, którą winien poznać każdy szanujący się gracz! Capcom to twórca także wielu innych wspaniałych bijatyk o których możemy porozmawiać tutaj.

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Ninja-Spectre »

Ostatnio ściągnąłem MAMe ++ i emu SFIII. Po włączeniu gry pokazuje się jakiś ekran - że chce CD-ROM czy coś takiego ( w każdym razie napis po japońsku tylko wyraz CD-ROM normalny). Nie wiecie może jak to uruchomić ?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Action »

Potrzebujesz roma z CHD, którego znajdziesz tutaj: http://chomikuj.pl/HonmaruDL/Games/CPS3
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Ninja-Spectre »

Action pisze:Potrzebujesz roma z CHD, którego znajdziesz tutaj: http://chomikuj.pl/HonmaruDL/Games/CPS3
Mam właśnie tego roma z CHD (bez tego by sie gra nie uruchomiła). Z tym gra sie uruchamia, tylko w samej grze jak zaczynają się napisy, wyskakuje ten brak CD-ROMa.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: kemot722 »

1) Oczywiście nie zmieniałeś nazwy roma?
2) Na YouTube odzywał sie do mnie koleś, który z archiwum odpalał i po uruchomieniu roma zamknął WinRARa. Plik był w czasie automatycznego usuwania.
3) Posiadasz "rodzica" roma, prawda?
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Ninja-Spectre »

kemot722 pisze:1) Oczywiście nie zmieniałeś nazwy roma?
2) Na YouTube odzywał sie do mnie koleś, który z archiwum odpalał i po uruchomieniu roma zamknął WinRARa. Plik był w czasie automatycznego usuwania.
3) Posiadasz "rodzica" roma, prawda?
Nie zmieniałem nazwy. Jest nazwa "sfiii" - ta pierwsza wersja trójki.
Nie wiem o co chodzi z tym "rodzicem" ?
Po prostu ściagam plik do katalogu "roms" i powinno działać.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: kemot722 »

Przykładowo: oryginalna japońska wersja to "rodzic", a pozostałe wersje językowe to nakładki, które bez oryginału nie pójdą, mogą być też nie wykryte na liście romów w emulatorze.

Na razie nie wie co jest nie tak...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: SubZero »

Musisz ściągnąć dodatkowo roma o nazwie sfiiin (Street Fighter blah blah NO CD) i tego właśnie odpalać.
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Ninja-Spectre »

Dzięki za pomoc. Teraz działa, ale ściągałem wszystko jeszcze raz, tym razem trzecia wersję trójki.
Jak się ominie 10 klatek animacji, to nawet na moim rzęchu szybko chodzi :D
A, a nie wiecie może gdzie można znaleźć pluginy do MAME++, bo w tym co ściąnąłem nie ma dźwięku wogóle (większości plików w tym katalogach nie ma).
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Dumian »

W MAME chyba powinien być dźwięk od razu bez żadnych dodatkowych pluginów. Może spróbuj poszukać gdzieś w configu albo ściągnij od nowa <a href="https://www.honmaru.pl/download/index.p ... view&id=38" target="_blank" class="postlink">MAME++</a>. Poza tym do emulacji CPS3 (czyli właśnie SFIII) zdecydowanie bardziej od MAME polecam <a href="https://www.honmaru.pl/download/index.p ... view&id=51" target="_blank" class="postlink">CPS3 Emulator</a> lub <a href="https://www.honmaru.pl/download/index.p ... view&id=99" target="_blank" class="postlink">FBA Enhanced</a>. Wymagania sprzętowe jednego i drugiego są mniejsze niż MAME dzięki czemu gra chodzi znacznie lepiej na słabszych kompach (u mnie była wyraźna poprawa, gra śmigała szybciej i płynniej).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: SubZero »

Co do pluginów, MAME z nich nie korzysta, jeśli masz wszystko poustawiane to dźwięk powinien być.
Co do ściągania to w sumie dobre rozwiązanie, bo ostatnio MAME-team zrobił małe przemieszanie w romach CPS3 i teraz ich zawartości wyglądają całkiem inaczej.
Co do szybkości emulacji - jak Dumian wyżej napisał CPS3 emulator (do grania samemu/offline) lub FBA enhanced (do grania po sieci).
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Ninja-Spectre »

Dumian pisze:W MAME chyba powinien być dźwięk od razu bez żadnych dodatkowych pluginów. Może spróbuj poszukać gdzieś w configu albo ściągnij od nowa MAME++. Poza tym do emulacji CPS3 (czyli właśnie SFIII) zdecydowanie bardziej od MAME polecam CPS3 Emulator lub FBA Enhanced. Wymagania sprzętowe jednego i drugiego są mniejsze niż MAME dzięki czemu gra chodzi znacznie lepiej na słabszych kompach (u mnie była wyraźna poprawa, gra śmigała szybciej i płynniej).
Ściągałem jeszcze raz tego MAMEa i dalej dzwięku nie ma. Nie wiem czemu. Ten CPS3 Emulator m się nie uruchamia przynajmniej na starym systemie. Final Burn to pamiętam, że miałem kiedyś,ale ten podstawowy i ładnie gry chodziły. Ten Enhanced się nie ściąga bo tą stronę z tym emu musieli chyba zlikwidować. przez google tez go szukałem i też wszystko przekierowywało na tą nieistniejącą stronę.
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Ninja-Spectre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Dumian »

Poprawiłem link, zobacz teraz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: SFIII i MAME - problem z uruchomieniem

Post autor: Ninja-Spectre »

Z FBA Advance jest dzwięk i gra śmiga bez żadnego zaciecia. Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Capcom”