Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Kurcze torrenty nie za bardzo mi chodzą ; /

[ Komentarz dodany przez: Action: 24-04-2008, 00:03 ]
Nie ma mnie na GG przez następny miesiąc :p
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Nie wiem czy znajdziesz coś innego, bo Simoun został zlicencjonowany w USA, ale jeszcze go nie wydano. Aż dziwne że na Baka-Updates się torrenty ostały, oni usuwają zlicencjonowane serie.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Dobra jestem po 15 epkach Simoun'a i mogę co nieco powiedzieć. No więc to ponoć jest yuri i faktycznie - na początku na takie się zapowiada bo akcja dzieje się w świecie w którym wszyscy rodzą się kobietami i po 17 roku życia w świętym źródle wybierają czy chcą nadal zostać kobietą czy też wolą stać się mężczyzną. Z racji tego większość pierwszych zauroczeń odbywa się na zasadzie girl-to-girl i to teoretycznie czyni z tego anime yuri. Teoretycznie bo na pewno jest znacznie mniej "lesbijsko" jak w Strawberry Panic.

Dziewczyna zanim pójdzie do źródła aby zdecydować się na którąś płeć może pełnić rolę Sybilli - kapłanki służącej bóstwu Tempus Spatium, zasiadającej za sterami tytułowych Simuonów, zwanych "rydwanami boga". Simouny są tajemniczymi maszynami i nawet twórcy nie mają pojęcia na jakiej zasadzie one działają (zasilane są reliktami przeszłości - silnikami pozostawionymi przez starożytną cywilizację (E.S anyone?)). Każdy Simoun wymaga 2 dziewcząt jako parę pilot+nawigator. Zadaniem Simounów jest rysowanie na niebie starożytnych znaków zwanych Ri Maajon, są to pokojowe znaki oddające cześć bóstwu, oddające hołd zmarłym itd. Niestety sąsiadujące państwa cierpią na kryzys ekologiczny i ekonomiczny i napastują Simulacrum chcąc wykraść od nich technologię Simounów (na co Simulacrum nie pozwala bo uważa je za święte relikty). Tym sposobem kapłanki oddajace cześć bóstwu zmuszone są walczyć używając specjalnych Ri Maajon którymi mogą zrobić kuku przeciwnikom.

Tyle wiadomo póki co:P Anime jest fajne, nie nudzi i ogląda się je przyjemnie. Zobaczymy czy dalej nic nie sknocą.
Obrazek
Tefal
Student
Student
Posty: 53
Rejestracja: 18-03-2008, 06:55

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Tefal »

no... , Naruto nie chociarz jak przesiaduje z 2 przyjacielami to ciągle o tym gadają.
Zdecydowanie jedyne Anime które oglądam i lubie to Bleach ;)
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Obrazek
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
świetne anime, jeśli miał bym do czegoś porównać to mieszanka NGE, rozkminy ala Death note i ogromna doza brutalności, fabuła z drugim a nawet trzecim dnem coś w sam raz dla takich maniaków rozkminiania jak Yamada. obejrzałem pierwszą serię i zostało masę niedopowiedzień ale juz druga seria zaczeła wychodzić.
ściagać wersję "GG" z isohunt bo tylko do niej sa super napisy soft.
pozdro
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Sylvan Wielki »

Gdy zobaczyłem co tez Alucard wyrabia ( Dante to przy nim Mariuszek proszący o colę bezcukrową ) stwierdziłem, iż jeszcze w tym tygodniu zaliczę całość . Polecam.
Rezo
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 21-04-2008, 18:07

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Rezo »

Co jak co, ale Code Geass to #1 na mojej liście do obejrzenia! Mecha nienawidzę (poza świetnym Eureka Seven), ale póki to CLAMP, to sięgam bez myślenia :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Pewnie obejrzę, bo w sumie Clampa lubię (Chobitki FTW 4ever). Zaufam znowu AK bo gust do animców to ma chłopak mocno ok:).

Eurekę 7 też polecam - nawet przeciwnikom mecha, bo to naprawdę świetny kawałek animacji z fajnymi postaciami (Ray rządzi!)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Tak, Code Geass nie jest zły ..... ale niestety OP i ED są robione przez ALI PROJECT więc przez pierwsze i ostatnie 2-3 minuty anime zatykajcie uszy bądź wyłączajcie głośniki ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

to prawda... dopiero po obejrzeniu jakichś 20 epków zacząłem tolerować pierwsze 10 sekund endingu :P a opening to już totalna szmira.
w anime jest juz o wiele lepiej jest jeden rewelacyjny kawałek z wokalem, i sporo symfonicznych konkretnych wstawek.

mnie na początku raził troche design postaci,wszystko chude jak patyki zero mieśni itp. ale przyzwyczaiłem się z czasem i przestało mnie razić.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Ja ostatnio zaliczyłem AfroSamuraja i wrażenia w 100% pozytywne. Ciekawa kreska utrzymana w mrocznej tonacji tworzy niezwykły klimat. Muzyka za którą odpowiadał RZA świetnie komponuje się z całą resztą. Mieszanka realiów feudalnej Japonii z teraźniejszością może nie każdemu przypaść do gustu, ale mnie takie coś odpowiada :P. Dość szybka akcja jest tonowana przez częste retrospekcyjne wstawki przez co anime nie opiera się tylko i wyłącznie na walkach, choć jest to zdecydowany motyw przewodni tego anime.

Polecam zapoznać się z drogę jaką Afro musi pokonać by dokonać zemsty i zostać nr 1.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Właśnie skończyłem Simouna i muszę powiedzieć, że jak anime przez pierwsze powiedzmy 15-16 epizodów jest dobre, tak później jest już bardzo dobre, aczkolwiek późniejsze relacje pomiędzy Neviril, a Aaeru, były z deczka naciągane i trochę 'z dupy'.

Simoun ma wiele świetnych imo scen i fajnie rozwiązanych motywów, których chyba nigdy nie zapomnę (świetnie poprowadzony wątek Mamiiny, tożsamość Onashii, cały ostatni epizod itd). Dodatkowo nie jest to 'tępe' anime - kilku rzeczy trzeba się domyślić, można snuć wiele teorii. Na pewno nie jest to anime typu 'obejrzeć i zapomnieć'. Co prawda jak na anime typu Yuri to owe motywy nie zostały tutaj jakoś szczególnie dokładnie przedstawione, po prostu bardziej niż na romansach twórcy skupili się na postaciach i to zauważy każdy.

Najlepsze yuri jakie widziałem do tej pory.
Obrazek
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: ryu116 »

Adriankiller pisze:o prawda... dopiero po obejrzeniu jakichś 20 epków zacząłem tolerować pierwsze 10 sekund endingu :P a opening to już totalna szmira.
Mam nadzieje że, chodzi Ci o 1 opening ( jest tragiczny ) ale drugi zespołu Jinn wymiata
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Hakuzaijo »

A ja już prawie skończyłem starusieńkie Witch Hunter Robin. Kozackie anime. Opening rula beret aż miło ;)
Teraz zabrałem się za soul eatera bo przy tych maturach potrzebuję odrobiny wytchnienia :) BTW Czemu tak wiele zaczpistych mang jest do zassaniia w necie, ale nijak nie wydają ich na papierze w Polsce? KURKA jest tyle zarąbistych serii... chyba oślepnę przy monitorze od tego czytania :D
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

No cóż, przy tak naprawdę jednym wydawcy ciężko wydawać więcej rzeczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”