Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Na pewnym forum wszyscy niby "znaffcy" jRPG psioczyli na właśnie LB oraz gambity. Na dobrą sprawę tylko moja osoba broniła te motywy-ot choćby za uniwersalizm.

Co do fabuły kwestia gustu. Ja chciałbym tylko by w serii FF bardzo rozwinąć customize - choć tak jak w Rogue Galaxy. O cRPG nawet nie wspomnę.

Bowiem właśnie w FF XII tak przyjemnie dla oka prezentowały sie wszelakie miecze/tarcze - ice to ice, dragon to dragon - ale już zakładało się zbroje i .... nic.
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Phantom »

Ana pisze:Na to nikt nie klnie, raczej na "fabułę"
Zgadzam się z Aną w 100%.
Gdyby nie liczyć expienia i smaczków do odkrycia tą gre przechodziło się na siłe bo zabrakło fabuły, która by nakręciła gracza jak to zwykle seria FF miała do siebie
Ktos wie cos n/t powiazan fabularnych FFTA i FFTA2?
Co to FFTA i FFTA2 nie ale dla smaczku powiem że główny bohater FFTA2 (sory nie pamietam imienia) przyłącza się do drużyny Ramzy w Wersji FFT na PSP (Final Fantasy Tactics: The War of the Lions) twierdzac, że rozdzielił się ze swoja kompania i dopóki jej nie odnajdzie dotrzyma nam toważystwa (jego klasa to Game Hunter)
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Sylwan: akurat w Polsce jest jedno dobrze znane mi forum na którym ludzie piszą różne brednie i niektórzy są za to nawet chwaleni (Krelian i Yamada wiedzą o któym forum mowa, a dla pewności - nie, nie mówię o PE). System FF12 to naprawdę mocna strona, kombinowanie z gambitami, ekwipunkiem to naprawdę fajna sprawa. Fabuła? Mam wrażenie, że to tylko demo :)

A ja sobie niechcący skasowałam mój save ponad 120h z FF12... :<

Phantom: fajna ciekawostka :) A w ogole jak tam te dwie nowe profesje? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Mnie w FFXII, prócz mętnej fabuły, niezbyt przypadł do właśnie LB (a właściwie to sposób jego użycia). Spodziewałem się bardziej znaczących różnic między postaciami (zbyt uniwersalne łączenie profesji), wolałbym coś na wzór FFT, bo tu wszystko było zbyt proste - zbyt mało ograniczeń (bez równowagi wszystko po pewnym czasie staje się nudne). Są jeszcze inne mniej i bardziej rażące wady.
Espery - na początku cool, później już praktycznie bezużyteczne, niezbyt też przypadł mi do gustu wyglad tych ostatnich (Zodiark, Ultima, Chaos - trzy warianty skrzyżowania Safer Sephirotha, Animy, Alexandra, Kefki, Necrona i Ultimecji ? :P).
Gambity - troszkę zbyt ułatwiają rozgrywkę, gdyż dobrze użyte sprawiają, że nawet walka z Omegą to "kaszka z mleczkiem" (muszę przyznać że przy walce z nim miałem sporo szczęścia, przynajmniej wiele więcej niż w walce z Zodiarkiem, kiedy to po raz pierwszy zobaczyłem ekran "Game Over" :P), po ustawieniu, można odłożyć pada usiąść obok i popijać herbatkę lub piwko :P (no może nie zawsze ;)).
Co do "customize" to myślę, że twórcy skopiowali schemat wyglądu z Vagrant Story - może to i słusznie, bo postacie noszące tą samą zbroję łatwiej jest rozróżnić (uwaga może trochę na siłę, ale niektórazy mogą ją uznać za słuszną).
Pułapki w FFXII - to element może mało istotny, ale nierozumiem czemu deweloperzy i w tym przypadku nie poszli z duchem VS, sprawiając by były równie zdradliwe dla przeciwników. O "pułapkach leczących" nie wspomnę. Tyle co pamiętam. Mimo tego grało się przyjemnie, ale mogłobyć jeszcze przyjemniej.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Fakt LB jest srednie bo idzie sie na slepo. Co do porfesji JJK zobacz sobie jak to wyglada w Internationalu, IMO fajne rozwiazanie szkoda ze tylko po jap. :/
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Ana pisze:Sylwan: akurat w Polsce jest jedno dobrze znane mi forum na którym ludzie piszą różne brednie i niektórzy są za to nawet chwaleni (Krelian i Yamada wiedzą o któym forum mowa, a dla pewności - nie, nie mówię o PE). System FF12 to naprawdę mocna strona, kombinowanie z gambitami, ekwipunkiem to naprawdę fajna sprawa. Fabuła? Mam wrażenie, że to tylko demo :)
Dokładnie i tam można na BANicję polecieć za właśnie bronienie systemu FF XII czy FFX ( bonusowo za napisanie,że Halo 3 to gra na 6/10). Tylko dla tego, że "znawcy" tam wiedzą lepiej,że FF XXI nawet nie systemowo ale jako całość to "syf, który nie powinien wyjśc, tak jak FFX a FF XIII to i tak kupa będzie". A wiadomo jak na fanowskich forach jest ....

Zgadzam się jednak z tym co napisałaś. Fabularnie nie jest to Suikoden 2, jednak systemowo....palce lizać.
Mnie w FFXII, prócz mętnej fabuły, niezbyt przypadł do właśnie LB (a właściwie to sposób jego użycia). Spodziewałem się bardziej znaczących różnic między postaciami (zbyt uniwersalne łączenie profesji),
A właśnie ta uniwersalność mnie się podoba. To Ja decyduje czy Balthier będzie władał 2H sword lepiej niż Conan , czy może na magię będzie nastawiony, a może coś pomiędzy....

Zupełnie jak w cRPG. Nikt nam niczego nie narzuca. To mi się podoba.
JJK pisze:Co do "customize" to myślę, że twórcy skopiowali schemat wyglądu z Vagrant Story
Szkoda, że nie z Ice Wind Dale ....
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Grał ktoś może w japońską wersję FF XII? Bo słyszałem, że to jeden z nielicznych przypadków gdzie japoński voice-acting jest gorszy od angielskiego, a zacząłem sobie w to grać i zastanawiam się czy unduba pociągnąć.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Mi przez ok 10 h grania nie przeszkadzał, później nie chciałem sobie robić spoilerów wiec podziękowałem.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Nie baw się w Unduby tylko łykaj anglika- VA jest rewelacyjny (Balthier, Bash, Ashe, Gabranth, Larsa, Cid i wiele innych - głosy pierwsza klasa) i nie ma co się bawić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

O tak, co jak co , jednak głos Balthier'a jest jednym z najlepszych jakie można w grach w ogóle słyszeć.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Balthier, Cid, Fran i Grabranth rlz na całej linii. Jak nie masz anglika to się odezwij :P
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Są gry w których język japoński brzmi gorzej niż angielski, ale równie często jest też na odwrót. Dobrze że obecnie coraz popularniejsza jest tendencja do pozostawiania w lokalizacjach oryginalnej wersji językowej.

Zawsze byłem ciekawy na ilu CD zostałoby wydane FFVII, VIII czy IX, gdyby wszystkie kluczowe dialogi byłyby nagrane (chyba co najmniej dwa razy tyle :P ).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

JJK pisze:Dobrze że obecnie coraz popularniejsza jest tendencja do pozostawiania w lokalizacjach oryginalnej wersji językowej.
A w innych wypadkach: "jak dobrze, że są fani" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Mr_Editor »

Ok to ja mam takie małe pytanko...
W FF9 na 3 cd jestem i wyszedłem z Black mage Vilage i nie wiem co dalej... gdzie mam iść? co mam robić?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Na tym samym kontynencie masz gdzieś pustynię, a na niej 4 wiry. Lecisz tam statkiem i wchodzisz w odpowiedni wir który przeniesie Cię do Desert Palace. Jsk wybierzesz zły to walczysz z Antlionem, który teraz nie powinien być zbyt trudny.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”