Komiksy

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Komiksy

Post autor: JJK »

Hakuzaijo pisze: JJK a aktualnie coś z neta poczytujesz czy mała stagnacja nastała?
Czasem klikam w niektóre linki tu podane, ale na większą metę skostniałem w tym temacie. Offline czasem pożyczę coś od znajomych, ale tylko jeśli wiem napewno że znajdę czas na przeczytanie :).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Komiksy

Post autor: Hakuzaijo »

Czas więc rozruszać stare kości ;)
Jeżeli to nie jest zakazane to mogę ci podrzucić parę linków. Chyba, że jest, wtedy tylko to co polecam :) (tytuł, okładeczka)
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Komiksy

Post autor: Hakuzaijo »

http://spider-man.pl/index.php?action=fullnews&id=816 Wiedziałem, kuźwa, wiedziałem !!! Już zacieram rączki :)
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Yamada »

Ostatnio zaliczyłem sporo mang i mam pytanie - czy obraz przedstawiający tło (budynki, samochody itd) to też są gotowe wzorki(chodzi mi oczywiście o rastry)? Bo zauważyłem, ze czasami w jakiejś mandze postacie są maksymalnie srednio narysowane, ale tła są za to odpicowane na perfect :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Komiksy

Post autor: Hakuzaijo »

To zależy, ale w 9 przypadkach na 10 mangacy rysują budynki, tła etc. samodzielnie, tyle że w myśl ich zasady perspektywa oraz szczegóły muszą być ,,odpicowane" na maksa. Dlatego nie zdziw się gdy widzisz każdą zmarszczkę na koszuli bohatera, każde okno wieżowca 100 piętrowego czy każde źdźbło trawy ale za to postać będzie wyglądać jak u średnio utalentowanego rysownika. Po prostu liczą się szczegóły. Ale, jak mówiłem, wszystko zależy od mangaki.

Chociaż, ja może nie powinienem się wypowiadać bo jestem raczej komiksiarzem USA, Europa aniżeli fanem mang :) (co nie znaczy, że nie czytam).
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Yamada »

Kurczę, bo z tym akurat u mnie ciężko;P. Same postacie jakoś przeżyję, ale wizja rysowania tła nie przytłacza:D. Mój styl to niezupełnie jest manga. Nie wiem - choćbym stawał na głowie i starał się rysować coś scrite mangowego to zawsze łapię się na tym, że nadaję danej postaci jak najbardziej realistyczne rysy. Ręka sama prowadzi :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Yamada »

Double post, sorki

Tak wygląda mniej więcej mój styl (randomowa, wymyślona twarz). Nie bardzo mangowo nie? Ręka sama prowadzi... ;/

Sorki za jakość - oryginał na papierze to jakieś na oko 400x400.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Komiksy

Post autor: JJK »

Yamada pisze:Double post, sorki

Tak wygląda mniej więcej mój styl (randomowa, wymyślona twarz). Nie bardzo mangowo nie? Ręka sama prowadzi... ;/

Sorki za jakość - oryginał na papierze to jakieś na oko 400x400.
Może specem nie jestem :P , ale w kilku słowach nazwał bym twoją kreskę - "okcydentalną dominantą z szeroką orientalną influencją" ;). Bardzo ładny szkic, fajnie by było gdybyś wrzucił jakiś przykładowy kadr, nie musi być wcale z tłem.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Yamada »

Hmm szczerze to jeszcze się nie zabrałem za bazgranie jakiegoś komiksu - póki co bardziej skupiałem się na optymalizacji stylu. Ale ok, jak będę miał czas i chęci to jakiś randomowy kadr maznę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Komiksy

Post autor: Hakuzaijo »

http://bestdocumentariesonline.blogspot.com/2008/02/crumb-weird-sex-obsession-comic-books.html - KURE*SKO dobry dokument o jednym z najwybitniejszych komiksiarzy (i nie tylko), Robercie Crumb. Dla komiksiarzy seans OBOWIĄZKOWY!!! Oglądać ale już :)

Yamada - fajny styl, keep'n goin' ;)
Może też coś wrzucę od siebie? Hmm...
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: SubZero »

Się tak zapytam, ma ktoś może dostęp (Haku? :P ) do komiksu 'Wanted' ? Film ostatnio obejrzałem i zaciekawiło mnie gdy się dowiedziałem że to kolejny film na podstawie komiksu.
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Komiksy

Post autor: Hakuzaijo »

No ba! :hyhy: Uśmiechnij się ładnie to może dostaniesz ;) (napisz na pv jaki chcesz serw do ściągnięcia i podeśle ci linki)
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Yamada »

Ok kumam ocb z rastrami, ale np niech ktos mi wytłumaczy jak można narysować takie coś:
http://img44.onemanga.com/mangas/000008 ... 461/15.jpg
http://img44.onemanga.com/mangas/000008 ... 461/17.jpg

Chodzi mi o te mutli poziomy cieniowania - jak gościu to osiągnął tuszem? a może bawił się czymś jeszcze(rastry?)?
Obrazek
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: s[h/z]inden »

na kadrach widać ślady rastrów...
zastanawiałbym się jeszcze nad bazgraniem gumką (podłoga 15jpg), bo wydaje mi się, że widzę ślady rozmyć.

jeżeli chodzi o 17, to poza bardzo dokładnymi spadami (tachikiri; tak, mam ''jak powstaje manga'', kilka tomów u siebie xD) widzę, że koleś mógł używać czegoś w stylu gąbki (np. namoczonej delikatnie tuszem, albo mógł pryskać jakimś areografem przez siatkę do wykrojonej formy ubrania...

nie zapominajmy jeszcze, że raster mozna nakładać na raster :)

jeżeli to jest wykonane w 100% z pociągnieć piórkiem... to ja robię =[________]
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Komiksy

Post autor: Yamada »

Bądźmy szczerzy - to jest niemożliwe do wykonania samym tuszem, chyba ze tak jak piszesz jakieś rozmywanie gąbkę czy coś, ale to już w ogóle hardkor totalny. Ma ktoś namiary na jakiś sklep z rastrami w pl? Na allegro nie widziałem;(.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”