team cup

Rozmowy związane z rozgrywką sieciową w najlepszą bijatykę online.

Moderatorzy: ModTeam, Support

Jesteś za powstaniem klanów czy przeciw?

za
24
57%
przeciw
18
43%
 
Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
Nadra
Student
Student
Posty: 56
Rejestracja: 13-04-2007, 06:41
Lokalizacja: Ciechanów
Ogrywam: Tekken 7
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Nadra »

Dla mnie fajny by pomysł takich teamów. Klan to my - Honmaru. Może teamy tak jakby na zasadzie draftu? xD Trzeba coś zrobić żeby się nie nudziło. Najlepszy podział się zrobi bo All Star Tour. Będzie wiadomo kto jaki poziom prezentuje i kto z kim do jakiej ekipy się nadaje xD
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Tygrys »

To by strasznie podzielilo hona na max skilowcow i tych co "nie umieja tak naprawde grac" ... juz lepiej by zrobic teamy mieszane co by ci slabsi mogli sie uczyc od lepszych w swojej druzynie.
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Dumian »

Tekken to gra typowo 1vs1 i moim zdaniem najlepszy na tą chwilę jest ranking. Tam bardzo łatwo można podszkolić sie z lepszymi lub pograć z kimś na swoim poziomie. Gdyby tylko ludzi tak nie odstraszała walka na punkty (ale przecież ten czynnik będzie występował także w teamach lub czymkolwiek innym) to byłoby naprawdę konkretnie ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: team cup

Post autor: kemot722 »

Dla mnie teamy miały by sens tylko przy trybach "Team Battle" i "Tag Battle" - przez chwilę myślałęm o emulacji Tekken Advance odnośnie Taga, ale wiem, że "nie każdemu" to się spodoba. Taka wolna myśl odnośnie teamów ;)

Od zawsze wszelkie podziały jakiejkolwiek społeczności jej nie służyły. Jeśli ma być dokonany podział na lepszych i gorszych, to trochę bezsensu, bo potem będzie na forum seria idiotycznych topiców z cyklu "Po czym poznać, że jestem już lepszy?". Tak jak jest, jest OK.
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: team cup

Post autor: szyper »

to co, moze wrocimy do tego? to nie powinien byc jakos bardzo dlugi turniej.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Mr_Editor »

Po rozmowie z prezesem doszliśmy do wniosku że jeśli team cup by wypalił i się spodoba, to można by zacząć myśleć o klanach (narazie na próbę). Wszystko jest już niemal dopięte na ostatni guzik ale pozostała jeszcze kwestia uczestników. Więc moje zapytanie: Kto na dzisiejszą chwilę pisał by się na team cup?
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: team cup

Post autor: Schaiba »

w sumie... czemu nie spróbować czegoś nowego. Rank nie jest zły, ale może to będzie lepsze?

Jestem za.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: KRELIAN »

Mr_Editor pisze:Po rozmowie z prezesem doszliśmy do wniosku że jeśli team cup by wypalił i się spodoba, to można by zacząć myśleć o klanach (narazie na próbę). Wszystko jest już niemal dopięte na ostatni guzik ale pozostała jeszcze kwestia uczestników. Więc moje zapytanie: Kto na dzisiejszą chwilę pisał by się na team cup?
Najlepiej walnij jakieś większe info z zasadami, jak i kiedy to widzisz, a chętni zapewne sami się znajdą.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Mr_Editor »

info znajduje sięw "tajnej " części forum xD

Edit:
viewforum.php?f=65
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Dumian »

Chodzi o reaktywację tura, którego już kiedyś mieliśmy zrobić. Zasady opracował Yamada, wygląda to tak:
Yamada pisze:<DRUŻYNY>:

Gracze dobierają się w 3 osobowe teamy. Każdy team ma kapitana, który jednocześnie musi być najsilniejszym graczem w teamie. Teamy muszą być zbalansowane.

Kapitanowie grają ZAWSZE jako ostatni w swojej drużynie.

Uczestnicy turnieju wchodzac na server powinni mieć w nicku nazwę swojego teamu - dla lepszej orientacji.
nick<cptn-nazwa teamu> - kapitan
nick<nazwa teamu> - gracz

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

<ZASADY>:

I-SZA FAZA

Cała faza będzie rozgrywane systemem ligowym "każdy z każdym". Innymi słowy będzie jedna grupa.

Przebieg starć w tej fazie wygląda następująco:

Cała szóstka graczy wchodzi na dany server i zaczynają walczyć pierwsze 2 osoby. Walczą na takich zasadach:
3 rundy
do 3ech wygranych walk
60 sekund
140 % life baru

Po starciu oboje wracają na server i teraz osoba która wygrała zostaje przy padzie i walczy teraz z kolejną osobą z rywalizującego teamu. I tak dalej aż w którymś nie zostanie pokonana cała 3ka.

Wynik starcia zapisuje się na forum w następującej postaci: -
--> Każdy punkt za pokonaną osobą z przeciwnej drużyny, a wiec jeżeli team A pokonał cały team B nie tracąc przy tym ani jednej osoby to wynikiem jest 3:0 dla teamu A. Jeżeli team A wygrał, ale team B zdołał mu uziemić 2 osoby wtedy wynik to 3:2 dla teamu A.

W taki sposób walki musi stoczyć każda drużyna z każdą.

Po zapisaniu ostatniego wyniku rozpocznie się faza rewanży - zasady identyczne tylko zmieniają się gospodarze.

------------------------------------------------------------
II-GA FAZA
: 4 najlepsze teamy przechodzą dalej i znowu bawimy się w ligę. Zasady identyczne jak poprzednio.

-------------------------------------------------------------------------
III-CIA FAZA -> FINAŁ:
2 najlepsze drużyny walczą między sobą, tutaj nie ma rewanży:
Zasady na Finał:

do 5ciu wygranych
3 rundy
60 sekund
140 % life baru.


:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

<FORUM>
Przed każdym starciem kapitan gospodarzy daje znać o walce w temacie"Sygnalizacja Walk" , kapitan przeciwnej drużyny potwierdza.

Wynik walki wpisujemy w temacie "Wyniki Walk" - wpisuje kapitan gospodarzy, a potwierdza winik kapitan drużyny przeciwnej.

Wszelskie zażalenie i skargi pisać proszę w temacie "Skargi i Zażalenia" .


WSZELKIE PRÓBY OSZUSTWA BEDA KARANE BARDZO SUROWO: WARNEM NA FORUM, BANEM Z TURNIEJU I ZAKAZEM BRANIA UDZIAłU W PRZYSZłYCH TURNIEJACH HONMARU.

Życzę miłej zabawy;]

Kążdy team musi rozegrać minimum 2 walki tygodniowo
Nadal mam mieszane uczucia po tym jak wszystko dłuży sie w turach 1vs1 a tu miało by być 3vs3...
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: KRELIAN »

Mr_Editor: Tamte zasady są ok na stan 29-11-2006. Raz, że niektórzy ludzie już nie grają - np z mojego 'teamu', a dwa: jak chcesz rozwiązać problem balansu? :) Przykładowo kiedyś mogłem być kapitanem, a teraz jestem tak słaby, że moge być z każdym (patrz all stars). Jak chcesz rozwiązać kwestię balansu ? Z czystej ciekawości pytam.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Mr_Editor »

Cokolwiek bym nie napisał to nie da rady tego zrealizować. Bo balansu nie będzie nigdy tak jak nie ma balansu w postaciach. Załózmy że damy Dumiana do teamu samych noobów. jeśli zawsze będzie grał jako pierwszy to drużyna jest nie do pobicia... Ja proponował bym na początek trochę usprawnić system rozgrywki tak żeby każdy teamowicz się wykazał...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: KRELIAN »

Spoko, ja o tym napisałem dlatego, bo prosiłem o zapodanie konkretnego info, a wklejasz zasady, które w chwili obecnej nie mają prawa bytu. Balansu nie będzie nigdy w tym przypadku, a poza tym nigdy nie zbierze sie 6 osób jednocześnie - nie ma takiej siły. W każdym razie ten tur może wypalić i zapewne kilka osób się za niego zabierze w najbliższym czasie (zawsze to coś nowego, a do Random Cup zawsze można kiedyś wrócić).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: team cup

Post autor: Mr_Editor »

proponuję zrobić to tak...
1 vs a
2 vs b
3 vs c

a punkty będą naliczane indywidualnie za każdą walkę. 3-0 3pkt 3-1 2pkt 3-2 1pkt
czyli razem można zdobyć 9 pkt

załóżmy że turniej będzie miał kilka etapów które będą trwały po tydzień. w tym czasie teamy muszą rozegrać pojedynki z wszystkimi pozostałymi (tydzień powinien wystarczyć bo teamów raczej dużo nie będzie) po terminie jest podliczanie punktów i 2 ostatnie teamy odpadają. W końcowych etapach odpada tylko jeden team co etap aż zostaną 2 które toczą walkę finałową.

Jak zwykle zawile ale proste zarazem xD
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: team cup

Post autor: szyper »

grajmy SBO, jest nalepsze. ale wiem ze granie kilku walk tygodniowo to malo wiec moze zamiast jednego matchu tim vs tim trzeba wygrac 3? Ja sie pisze i biore zapewne rena i wacha, o ile beda grali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o TK3Online”