Patche ppf

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Patche ppf

Post autor: Mr_Editor »

Pewnie był (lub jest) gdzieś temat o robieniu patchy ppf ale go nie znalazłem więc pytam:

Jak robić patche .ppf?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Patche ppf

Post autor: SubZero »

1) Ściągasz PPF Patch Engine 3.0
2) Wypakowujesz
3) Wrzucasz do jednego folderu: oryginalny obraz (w formacie .bin), zmodyfikowany obraz (j/w), plik MakePpf3.exe z archiwum
4) Odpalasz konsolę (wiersz poleceń)
5) Przechodzisz do w/w folderu
6) Wpisujesz:

Kod: Zaznacz cały

MakePpf3.exe c -u nazwa_oryginalnego_obrazu.bin nazwa_zmodyfikowanego_obrazu.bin plik_z_patchem.ppf
7) Czekasz chwilę i gotowe

Nie wiem czy będzie też działać dla formatu .iso bo nie sprawdzałem, chociaż powinno. Domyślny format jest .bin
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Patche ppf

Post autor: Mr_Editor »

tak teraz czytam tą instrukcję i chyba skapowałem o co chodzi z tymi patchami... I właściwie trochę nie rozumiem do czego one są potrzebne. Skoro patchujesz cały obraz to równie dobrze można go po prostu podmienić i chyba na to samo wyjdzie nie?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Patche ppf

Post autor: SubZero »

Plik patcha zawiera tylko różnice pomiędzy obrazem oryginalnym i zmodyfikowanym, przez co jest dużo mniejszy. O ile np. w przypadku ripów jak T3O nie jest to aż taka różnica (ale jednak jest: iso T3O=43MB, patch=60kb czyli kilkaset razy mniej) to jak masz obraz o rozmiarze 600MB to różnica robi się znacząca, szczególnie jeśli chcesz patcha udostępnić w necie. No i dodatkowo patche ppf mają taką dodatkową opcję 'deinstalacji' (-u w powyższej linii poleceń) dzięki czemu można raz zaaplikowanego patcha bez problemu usunąć i dostać z powrotem oryginalny obraz.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Patche ppf

Post autor: Mr_Editor »

Ale np. jak bym chciał do tk3O dodać zmodowaną Xiaoyu (robioną na obrazie bez modów) to teraz miałbym tylko Xiaoyu?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Patche ppf

Post autor: SubZero »

Ciężko powiedzieć. W teorii gdybyś zaaplikował patcha na 'czystego' Tk3 (nie Honmaru) to będziesz miał tylko modowaną Xiao, a jeśli zaaplikujesz go na obraz T3O to powinieneś mieć modyfikacje z T3O + modowaną Xiao. Nie wiem tylko czy patch uda się zastosować do innego obrazu niż ten, na podstawie którego był robiony. Po testuj to zobaczysz ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”