Polski hip hop, rap itp.

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Schaiba »

mclxbox, strasznie uogólniłeś. Polski rap to nie tylko blokernia ;>. A Ema chyba nie ma nawet sensu polecać :D (każdy zna tę moc ^^)

Grammatik (więc i Eldo), Łona, O.S.T.R. I myślę, że to nie jedyni "nieblokowi". Ale tych konkretnie słuchałem i są ok. No i PFK przecież nie było obleśnie blokowe, nie?

Z resztą u czarnych masz "yo, fuck, weed, grass" na potęgę ^^ Jeśli mielibyśmy się już czepiać. A tak poza w moim subiektywnym odczuciu najpopularniejsi amerykańscy twórcy poszli za bardzo w tę imprezową stronę. Nie tak powinien wyglądać rap, moim zdaniem.

Ad. tego kawałka Pasjonatów, trochę płaski ten bit, ten pierwszy, drugi fajniejszy =]. Tekst... Bez fajerwerków, ale niezły.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: mcl »

Schaiba pisze:

Z resztą u czarnych masz "yo, fuck, weed, grass" na potęgę ^^ Jeśli mielibyśmy się już czepiać. A tak poza w moim subiektywnym odczuciu najpopularniejsi amerykańscy twórcy poszli za bardzo w tę imprezową stronę. Nie tak powinien wyglądać rap, moim zdaniem.
Tylko East Coast, więcej słów niż sensu. No i jak mówisz, oni odpierdzielają szopke z rapu. Chociaż nie powiem, Snoop z West też poleciał na kasę i z rapu jego kawałki znam tylko z kombo z dr. Dre.
mclxbox, strasznie uogólniłeś. Polski rap to nie tylko blokernia ;>. A Ema chyba nie ma nawet sensu polecać (każdy zna tę moc ^^)

Grammatik (więc i Eldo), Łona, O.S.T.R. I myślę, że to nie jedyni "nieblokowi". Ale tych konkretnie słuchałem i są ok. No i PFK przecież nie było obleśnie blokowe, nie?
Dużo rapu polskiego nie słucham, kiedyś w łapy dostałem albumy PDG i Killaz Group . Dlatego podsumowałem z tych co znam :] chyba że ci, co podaleś są godni odsłuchania, to może obadam jaki klimat mają ;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Schaiba »

Właśnie cwaniaku nie słuchałeś a masz zdanie ^^. Jeżeli preferujesz rap a la Snoop to chyba w ucho Ci nie wpadną. Nie wiem. A Gural i reszta to typowe "baunsidła" =] Ale w porównaniu z takim Borixonem czy Tede to jeszcze jakoś brzmi. Nie lubię elektronicznych bitów ^^

Jeszcze Fenomen nie jest tak "blokowy".

Ostrego lubią nawet ludzie nie słuchający rapu. Nie znasz - zacznij od niego.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: mcl »

Schaiba pisze:Jeżeli preferujesz rap a la Snoop to chyba w ucho Ci nie wpadną
Ekhm, nie napisałem że lubię Snoopa akurat, tylko cały West. To jest różnica.

Co do reszty... no cóż, chyba nie muszę słuchać każdego utworu każdego polskiego rapera żeby móc mieć zdanie o polskim rapie ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Mr_Editor »

Co do reszty... no cóż, chyba nie muszę słuchać każdego utworu każdego polskiego rapera żeby móc mieć zdanie o polskim rapie ?
Ale wypadało by przesłuchać trochę więcej polskich produkcji żeby naprawdę wyrobić sobie zdanie.

Swoją drogą bardzo trudno jest wyrobić sobie zdanie o polskim rapie.
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Schaiba »

No nie, ale opinia na bazie kilku wykonawców to trochę mało, nie ;>?

Jak to trudno? Moim zdaniem nie jest dobrze. Ale mogło być o wiele gorzej. Zresztą... Ja nie zgłębiam się w temat rapu teraźniejszego tylko cały czas poluję na dobre kawałki ^^
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Mr_Editor »

Nie chodzi mi o "stan" polskiego rapu ale o jego zróżnicowanie. Nie wyrobisz sobie ogólnego zdania o polskich produkcjach bo każda z nich jest inna. (czasami lepsza czasami gorsza) W amerykańskim chyba takiej różnorodności nie ma (podkreślam CHYBA bo nie słucham)
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Schaiba »

xD Editor nie grzesz. Porównaj Polskę a Amerykę obszarowo i takie porównywalnie masz zróżnicowanie. Ja nawet nie słucham tego dużo, ale wiem :D
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Mr_Editor »

xD właśnie dlatego mówiłem CHYBA
Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: ślimak »

(zdarza się filozoficzny bełkot ale całokształt bez zarzutów)
Możesz to rozwinąć chodzi ci o jakieś przesłania ?
Verba, 18L
Mówmy o rapie a nie o tych pierdołach
Ślimak a jak postrzegasz Pasjonatów?
Ostatnio z hip hopu tylko tego słucham.Ich płyta wyszła w tym roku. :P
Jak dla mnie odpowiada fajny bit i tekst nawet dobry może powiem coś więcej jak przesłucham to jeszcze kilka razy
Co do amerykańskiego rapu jak u nas jest komercja to co jest u nich (50cent i gra z nim w roli głównej) U nas komercji nie ma (moim zdaniem oczywiście bo mogę się przecież mylić) poza kilkoma przypadkami (np Tede Borixon) A z ich rapu(chodzi mi tu o rap amerykański) to słucham 2Paca (bo ma zajebiste brzmienie znaczy się to coś co nie pozwala ci zmienić piosenki na inną i możesz jej słuchać i się nie znudzi)
Co do Polskiego podwórka to nowa płyta Ostrego do obadania "Ja tu tylko sprzątam" (no może nie taka najnowsza ale świeża) i posłuchajcie jeszcze Fu i jest dobrze w Polsce i naprawdę jest co słuchać wystarczy poszukać lub kumpli(ewentualnie ziomów) zapytać może oni coś polecą
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Mr_Editor »

ślimak pisze:Cytat:
(zdarza się filozoficzny bełkot ale całokształt bez zarzutów)

Możesz to rozwinąć chodzi ci o jakieś przesłania ?
Filozoficzny bełkot to może zbyt ostro określiłem... Chodzi mi o to że Eldo jest uważany za takiego "inteligentnego rapera". Wystarczy przesłuchać kilka jego kawałków żeby usłyszeć że jego gadka tak "inteligentnie" brzmi. Zresztą... posłuchaj to będziesz wiedział.

Ad.2.
Verba,18L to w esce przecież hip-hop xD xD
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Schaiba »

Mi się zdaje, że te zarzuty o "bełkot" wynikają z tego, że dla niektórych hh=ulica & ulica only. Nie wszystkim podoba się styl takiego Eldo czy Łony.

Tylko różnica między komercją a komercją w tym wypadku jest taka, że w USA jak ktoś robi chłam bez przesłania to jeszcze jakoś brzmi. W Polsce już raczej w takim przypadku to nie ma ani przesłania ani brzmienia. Nie bez powodu tę muzykę określa się czarną =]

A ja bym polecał dla miłośników polskiego rapu korzenie ;> Czyli Molesta, ZIP Skład, HG, WWO. ot co ^^.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Mr_Editor »

Schaiba pisze:zarzuty o "bełkot"
Jak zwykle zostałem źle zrozumiany...
Awatar użytkownika
Schaiba
Master
Master
Posty: 213
Rejestracja: 23-09-2007, 14:59
Lokalizacja: Wiślina

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Schaiba »

To nie odnosi się bezpośrednio do Ciebie. Ogólnie go też o to oskarżają.
Błogosławiony był ten dzień, w którym uznałem, że książki bardziej jarają mnie niż telewizja.

Dorosłość jest jak grawitacja rano. Każdy się jej spodziewa, każdy z nią walczy, każdy na nią narzeka, ale nikt jej nie pokonał.
Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: ślimak »

Schaiba pisze: A ja bym polecał dla miłośników polskiego rapu korzenie ;> Czyli Molesta, ZIP Skład, HG, WWO. ot co ^^.
No to ja rozumiem Mistic Molesta - Skandal to jest zajebisty album
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”