Corrupted data chronicles of sword

Wszystko na temat gier z serii Soul Edge/Soul Blade/Soul Calibur.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
adax
Student
Student
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-2008, 07:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Corrupted data chronicles of sword

Post autor: adax »

Jak w temacie. Mam ten problem że w samej grze save działa normalnie, można save'y robić itp. ale kiedy próbuje włączyć kroniki miecza wyskakuje corrupted data i nie mogę wczytać ani zapisać nowych kronik miecza. Czy da się uratować tego save'a np. przegrywając go na inną kartę pamięci lub w jakiś inny sposób??
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: Di »

Tworzac SC3 save data w momencie gdy na karcie znajduja sie pliki, jest on zaklucany przez owe pliki. Z tego wszystkiego moze dojsc do sytuacji, w ktorej plik zaklucony, ewntualnie zakluczjacy + zaklucony ulegna uszkodzeniu. Aby uniknac problemu - nalezy utworzyc plik SC3 jako 1szy i nigdy juz nie usuwac nic z karty
adax
Student
Student
Posty: 50
Rejestracja: 10-04-2008, 07:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: adax »

Tak już łapię ale czy da się jakoś zlepperować ten save??
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: Di »

Możliwe, że da się, przerzucając go na drugą kartę pamięci.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: Jo-Jo »

Też mam ten problem ... przez to byłem zmuszony przechodzić Chronicles Of The Sword " za jednym podejściem " ( zajęło mi to coprawda całą noc ale opłacało się :P ) ... o dziwo ten problem był już obecny w wersji japońskiej więc aż dziw bierze, że Namco nie wykryło tego problemu i nie usunęło go ani w NTSC-U ani w PAL ....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: SubZero »

Niestety z tego co wiem to takiego save odratować się już nie da. Najprostsze rozwiązanie to użyć do zapisywania osobnej karty, na której nic innego nie będziemy zapisywać.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: JJK »

Spróbuj jeszcze korzystając z uLELF'a zrzucić save na dysk komputera przy pomocy pendrive'a lub np odtwarzacza mp3. Ja używam tego programiku głównie do magazynowania stanów., ale raz używając go razem z Save Builderem udawało mi się "naprawić" kilka uszkodzonych save'ów (zwykle wykasowywał się nagłówek :P). Czasem nawet sam transfer pomagał :) Ważne tylko żeby save nie był oznaczony w menu karty pamięci jako "corrupted data" (ikonka sześcian), wtedy nie ma już szans na uratowanie (choć są wyjątki). No i aby korzystać z takich programów musisz mieć przerobioną konsolę.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: SubZero »

Samo kopiowanie uLE nic nie daje, a przynajmniej mi nic nie dało. Nie próbowałem zabawy z Save builderem, ale nie sądzę żeby to dało jakiś rezultat, bo uszkodzenie jest bardziej w samym pliku save'a a nie w jego strukturze. A co do oznaczenia 'corrupted data' w browserze to też nie zawsze oznacza uszkodzony save. Tak PS2 oznacza katalogi na memorce, które nie mają ikony.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Corrupted data chronicles of sword

Post autor: JJK »

SubZero pisze:A co do oznaczenia 'corrupted data' w browserze to też nie zawsze oznacza uszkodzony save. Tak PS2 oznacza katalogi na memorce, które nie mają ikony.
Nie zawsze, bo taki plik może mieć ikonę, a nie mieć nagłówka ;) (ale zwykle jest tak że niema ani tego ani tamtego). Zabawy Save Builderem naprawdę dużo dają - z SC3 jeszcze tego nie próbowałem, bo nie miałem takiego problemu, także nie mam pojęcia co może być nie tak. Najlepiej by było skopiować ten plik na dysk, wykasować z karty a na jego miejsce stworzyć nowy razem z jakimś (najlepiej podobnym) zapisem w CoS. - tamtego również skopiować na dysk i porównać oba.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Soul Calibur”