Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Yep, tsunami trzeba się bać :D Szczególnie wymiata technika walki porożem jelenia xD
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Ludzie to sie dzieje naprawdę!
na początku myślalem ze to żart, i to nawet śmieszny, ale tam trenuje sporo osób i oni płacą za te treningi :szok: wiec jednak
Ludzie to sie dzieje naprawdę!

:D
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Na forum sfd są dwa tematy (jeden 200 a drugi 600 stron) o karate tsunami. Jak prawie umarłem ze śmiechu przy czytaniu tego :rotfl:
A to zdjęcie zawsze mi poprawia humor po ciężkim dniu:

Obrazek

albo to:
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Komandos pisze:Polacy nie gęsi, swoje karate mają- czyli Sokemon Ryszard Murat w akcji
Nie jestem zwolennikiem wyśmiewania sztuk walki, ale niektóre rzeczy rzeczywiście są zabawne.

Polacy potrafią zasłynąć na świecie jako bardzo pomysłowy naród. Osobiście często wspominam z uśmiechem na ustach aferę o obronie dzieci przed teletubisiem geyem - Tinky Winky rulezzz ;)
Komandos pisze:Na forum sfd są dwa tematy (jeden 200 a drugi 600 stron) o karate tsunami. Jak prawie umarłem ze śmiechu przy czytaniu tego :rotfl:
Na SFD są różne ciekawostki - niektóre rzeczywiście są warte uwagi, bo pisane przez szanowanych instruktorów sztuk walki, inne są pisane przez "szesnastoletnich i wszystko-wiedzących Bruce'ów Lee".
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Primo »

Ciekawe ilu z was trenując sztuki walki myśli o konfrontacji w rzeczywistości. Ja właśnie pisze na gorąco. Ja moja dziewczyna i kumpel na taką samą ekipę drechów kiedy wychodziliśmy z pubu w śródmieściu. Przyznam się ze było cięzko, szczególnie biorąc pod uwagę ilość wypitego alkoholu przed. Rozbity nos , pościerane łokcie i kolana i utrata paru tysięcy włosówm przez moja pannę. Straty naszczęście były po obu stronach. Sprawą zajmuje się juz policja i możliwe że wyłapał to wszystko monitoring po drugiej stronie ulicy.

Naprawdę pamiętajcie, ZAWSZE gotowi bądzcie na konfrontacje, nnie ważne czy będziecie mieć kiepski dzień, bedziecie nie wyspani czy pijani. Jeśli jesteście w okolicy gdzie moze sie cos zdażyć, badźcie czujnii !! Jeśli jesteście sami , uciekajcie, jeśli jesteście z kimś kto sobie nie poradzi pamietajcie że są tylko dwa wyjścia - albo oni , albo wy innej opcji nie ma i trzeba dać z siebie wszystko!!!!
ide spac bo dość mam krwi komisariatów i nerwów........
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Primo pisze:Naprawdę pamiętajcie, ZAWSZE gotowi bądzcie na konfrontacje, nnie ważne czy będziecie mieć kiepski dzień, bedziecie nie wyspani czy pijani. Jeśli jesteście w okolicy gdzie moze sie cos zdażyć, badźcie czujnii !! Jeśli jesteście sami , uciekajcie, jeśli jesteście z kimś kto sobie nie poradzi pamietajcie że są tylko dwa wyjścia - albo oni , albo wy innej opcji nie ma i trzeba dać z siebie wszystko!!!!
Święte słowa! Trener ciągle powtarzał na treningach (póki sekcja nie padła), że zagrożenie nie pyta czy jesteś gotowy, czy masz ochotę powalczyć, czy jesteś w dobrej formie, czy może masz gorączkę, boli cie głowa i jesteś osłabiony. ZAWSZE trzeba być gotowym do obrony własnego zdrowia, a nawet życia - Nie ma wyjątków! Trzeba być gotowym na wszystko co może sie przydarzyć!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Jak by powiedział 'Mad-eye' Moody: 'Constant vigilance!' :P
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

kemot722 pisze:ZAWSZE trzeba być gotowym do obrony własnego zdrowia, a nawet życia - Nie ma wyjątków! Trzeba być gotowym na wszystko co może sie przydarzyć!
Dlatego zawsze nosze przy sobie nunchaku ;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Mój znajomy też nosił i ponoć mu sie przydało jako straszak - nie musiał w nikogo trzaskać, tylko wyjął z plecaka i machnął sztuczkę ;)

Są osoby, które sie śmieją z zastosowania nunchaku w samoobronie "O, naoglądał Bruce'a Lee". Według mnie to sprawa indywidualna - jak trenują, tak z broni skorzystają, choć "bejsboliści" chyba za dużo nie trenują :oczami:
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

No nunchaku to dobra broń ale bardzo trudna w użyciu. Ja ćwicze kilka godzin w tygodniu przez pół roku i opanowałem dopiero podstawy ale combat traktuje tylko jako dodatek, bardziej interesuje mnie freestyle. Jak ktoś ćwiczy kilka lat to powinien poradzić sobie nawet z kilkoma przeciwnikami. Do samoobrony lepsza jest pałka teleskopowa, można się nauczyć tym posługiwać w kilka godzin i nie zabić się podczas treningu ;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Z kolegami ostatnio ćwiczymy troche elementów z filipińskich sztuk walki. Ucząc się posługiwać escrimą (kijeczek 0,69 - 1 m), myślimy o przełożeniu tego później na pałki teleskopowe. Filipińczycy to brutalny naród, jeśli idzie o sztuki walki. U nich sztuki walki to destrukcja człowieka, a nie zadawanie bólu. Wspierają się przy tym znajomością medycyny naturalnej - jak przegną pałe na treningu sie leczą nawzajem.
Awatar użytkownika
Angela
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 17-04-2008, 14:37
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Angela »

Ja może od września będę chodzić na kung-fu. Chciałabym też umieć władać bronią.
Sadness of Sorrow.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Jaką bronią?
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: kemot722 »

Też jestem ciekaw o jaką broń ci chodzi, Angela. Masz jakąś upatrzoną?
Awatar użytkownika
Angela
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 17-04-2008, 14:37
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Angela »

Broniami którymi chciałabym walczyć to Samurajski Miecz, Nunchaku i najwyżej dwa miecze.
Sadness of Sorrow.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”