Najpiękniejsze z pięknych.

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: mcl »

Ten temat mnie ominął ? Nie może być :P
PSX -
Final 8 ( jedyna gra po której dostałem palpitacji serca, CS są chyba lepsze tylko w niektórych grach licząc od 2004 roku )
Wip3out
Spyro3, za niemałe przestrzenie w niezłej grafice
Xbox
Hm, wszystko ? Szczególnie ładne była seria DoA ( A jakże inaczej), Forza, pgr2, Black i parę jeszcze ;]
PC
Crysis, AC, Grid :) Może jeszcze z oldsql The longest journey
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Sylvan Wielki »

Xbox
Hm, wszystko ?
W formie żartu, jak najbardziej.

No i jak mogłem ominąć....CoD4. Zdecydowanie jedna z najpiękniejszych pozycji. Coś niesamowitego, od początku, do samego końca.

Aż człowiek nie może się RE 5 doczekać.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: mcl »

Sylvan Wielki pisze:
Xbox
Hm, wszystko ?
W formie żartu, jak najbardziej.
Co ci się nie podoba ? W tamtej generacji xbox rządził pod względem grafy, żaden pc czy ps2 nawet do pięt mu nie dosięgała. Teraz może grafa wydawać się stara i niemodna, bez wysokich liczb przy SM , ale wtedy nie było na nią mocnych .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Jo-Jo »

ale prawdę mówiąc Gamecube jadł PS2 i Xboxa na śniadanie ( REmake, RE Zero, RE4, Zelda: Twilight Princess )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: mcl »

Jo-Jo pisze:

ale prawdę mówiąc Gamecube jadł PS2 i Xboxa na śniadanie ( REmake, RE Zero, RE4, Zelda: Twilight Princess )
[*i]Nie wspominając o Super Mario Sunshine czy Final Fantasy: Crystal Chronicles ;)[*/i]
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Primo »

Powiem szczerze że ja byłem w niezłym szoku kiedy zobaczyłem Dino Crisis 2 na PSXa podłączonego przez SCARTa do 29'' TV. Jak bym nie widział konsoli na wierzchu to na pierwszy rzut oka powiedziałbym że to gra na DC

Wcześniej JJK wymienił Final Fantasy 9. Może ja mam kiepską pamięć ale dla mnie ta gra wyglądała o wiele gorzej niż FFVIII i była jakaś taka ziarnista :/

a tak wogóle to wg mnie najlepiej wyglądającą grą ever jak na swoje czasy była Virtua Fighter 3
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: JJK »

Primo pisze:Wcześniej JJK wymienił Final Fantasy 9. Może ja mam kiepską pamięć ale dla mnie ta gra wyglądała o wiele gorzej niż FFVIII i była jakaś taka ziarnista :/
Twoje zdanie ;) . Grałem w obie gry w krótkich odstępach czasu i jednak grafika w FFIX bardziej przypadła mi do gustu. Nie chodzi mi o jakość w sensie technicznym, ale o artyzm w jej wykonaniu. Ale IMO pisząc "o wiele gorzej" jednak przesadzasz. Miedzy estetycznymi elementami obu tytułów jest naprawdę niewielka różnica i na którą stronę przechyla się szala to już zależy wyłącznie od gustu.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: KRELIAN »

"W krótkich odstępach czasu" wyjaśnia wiele ;). Mnie grafa w ósemce urzekła zaraz po premierze. FF9 niewiele zaś różnił się w kwestii wykonania i już tak nie robił, co nie zmienia faktu, że jeśli kogoś takie podejście do 'średniowiecza' ujęło to ma prawo ją wymieniać, znaczy pozwalam :P ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: JJK »

KRELIAN pisze:"W krótkich odstępach czasu" wyjaśnia wiele ;).
Nie napisałem nigdzie "pierwszy raz" :oczami: . W FFVIII tak szczerze powiedziawszy grałem znacznie wcześniej ;), a ten "krótki odstęp czasu" wyszedł z tego, że 8-kę odświeżałem na krótko przed premierą 9-tki ;). Nie mam w zwyczaju w takich sprawach wynosić emocji ponad rozsądek, FFIX spodobało mi się troszeńkę bardziej biorąc pod uwagę parę szczegółów np. szczególnie mapa świata moim zdaniem uległa zauważalnej poprawie ;).

Edit.

Krelian: No nie napisałeś :P, ale wywnioskowałem to (teraz już wiem że mylnie ;) ) z fragmentu twojej wypowiedzi, cytuję: "Mnie grafa w ósemce urzekła zaraz po premierze" łącząc ją z pierwszym zdaniem. Amen ;) .
Ostatnio zmieniony 04-07-2008, 18:25 przez JJK, łącznie zmieniany 2 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: KRELIAN »

Ja też nie napisałem "pierwszy raz" :P. Również zdarzało mi się odświeżać starsze części choćby przez chwilę w celach porównawczych. Ot ff8 w swoim czasie zrobiła mi w głowie graficzną furorę, ff9 porównując do ósemki już nie. Z tym że rozumiem, że dziewiątka mogła kogoś zauroczyć przedstawieniem świata. Mnie dla przykładu nie przekonała - kwestia gustu. A mapa świata rzeczywiście jest najlepiej skonstruowaną mapą (w ff8 było zbyt otwarcie i pusto już na początku), ale to już temat na inną rozmowę ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Komandos »

No FF8 miał bardzo dobrą grafę jak na swoje czasy a intro wgniatało w ziemię. To pierwsza część serii w jaką grałem i chyba najlepsza (grałem jeszcze w FF10 i FF12 ale to już nie ta liga).
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Sylvan Wielki »

Co ci się nie podoba ? W tamtej generacji xbox rządził pod względem grafy, żaden pc czy ps2 nawet do pięt mu nie dosięgała. Teraz może grafa wydawać się stara i niemodna, bez wysokich liczb przy SM , ale wtedy nie było na nią mocnych .
_________
Tak się składa , iż posiadam zarówno X jak i PS2 oraz (co nie bez znaczenia) niemal każdą liczącą się grę na owe platformy. Mogę zatem w pełni obiektywnie się wypowiedzieć.

I ja widzę to tak :

-najpiękniejsze mordobicie - SC3 i nikt mi nie powie, że DoA3 wygląda lepiej ,niż SC3 , czy T5.

-najlepiej wykonana gra wyścigowa - GT4, fakt FM wygląda podobnie....ale dla niewprawionego oka , GT4 to zbliżona liczba polygonów, jednak 2x płynniejsza animacja i wyższa rozdzielczość.

-RPG? Tu chyba nikogo nie zaskoczę - FF XII , choc notabene w tym segmencie X niczym sie nie może poszczycić

-gra act/adv....GoW 2. No chyba ,że ktoś jest ślepy i stwierdzi, że NG....

X wygrywa tylko jeśli chodzi o FPP ( tu raczej plama pierwszeństwa dla Doom 3)

No i najistotniejszy aspekt.... PS2 ma najpiękniejszą grę poprzedniej generacji. Oczywiście to God of War II.

Jakieś pytania?
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Jo-Jo »

tak - prawdę mówiąc najładniejszą grą na PS2 jest MGS3 ... ;)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Sylvan Wielki »

tak - prawdę mówiąc najładniejszą grą na PS2 jest MGS3 ... ;)
Nie ma takich najmniejszych szans. Wystarczy spojrzeć na konstrukcje poziomów , czy kiepsko wyglądające bronie . O animacji nie wspomnę. Lata do GoW.

Poza tym MGS3 na wyższych poziomach trudności....nader często dropuje.
GoW 2 na titan przeszedłem i ani razu nawet klatki nie zgubiła.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Ana »

DoA3 jak DoA3, ale DoAU na pewno, ale to już kwestia gustu (bo wiem, ze z SW nie ma sensu sie kłócić)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”