Najpiękniejsze z pięknych.

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: mcl »

Ana pisze:Panowie, ale troszkę zbaczacie z tematu. O X360 vs PS3, o ile sie nie myle, jest juz topic
je tam, jedno czy dwa zdania SW i od razu offtop :)
Po pierwsze nie mhz (mili hz? lecz MHz - mega Hz), po drugie nie 400 gdyż PS2 ma około 300MHz, po trzecie nie taki słabiutki gdyż 128bitowy jest to procesor
Po pierwsze piszę małymi literami wszystko, po drugie rzeczywiście 300mhz, my bad, pomieszało mi się, po trzecie 128bitów nie zastąpi MHz'ów :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Ana »

mclxbox pisze:
Ana pisze:Panowie, ale troszkę zbaczacie z tematu. O X360 vs PS3, o ile sie nie myle, jest juz topic
je tam, jedno czy dwa zdania SW i od razu offtop :)
Mnie to średnio bawi, a Wam radze przenieść się do innego tematu
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Jo-Jo »

Yamada - w pełni się z tobą zgadzam
Kazner - prawda jest taka że max z PSX wyciągał MGS ( co w rezultacie dawało w niektórych miejscach okropnie niski framerate )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Kazner
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 02-07-2008, 15:19
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Kazner »

Jo-Jo pisze:Kazner - prawda jest taka że max z PSX wyciągał MGS ( co w rezultacie dawało w niektórych miejscach okropnie niski framerate )
Niby na jakiej podstawie stwierdzasz iż MGS wycisnął ostatnie soki z PS'a ? Bo jeżeli opierasz się na tym iż gra przycinała w niektórych miejscach to nie jest to żadną podstawą, to kwestia optymalizacji kod'u i tyle , dla mnie po prostu tekken 3 wygląda najładniej ze wszystkich gier na PSX'a i dlatego stwierdzam iż pod względem graficznym wycisnął z PS'a 1 prawie wszystko.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Yamada »

Też jestem za MGSem. Co takiego masz w T3? Postacie w 3D, płaską arenę i bitmapę za tło, a w MGSie masz full 3d, bardzo szczegółowe środowisko gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Jo-Jo »

Silent Hill też wycisnął prawie maximum z PSX ( można by rzec, że jest minimalnie za MGS'em )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: JJK »

Irytująco i maniakalnie nie będę oryginalny i napiszę, że jeśli chodzi o grafikę, efekty i animację 3D, to VS zjada MGSa i wszystkie inne "kozaki" na śniadanie ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Yamada »

Boże fakt, jak mogłem zapomnieć o Vagrancie! Racja JJK, Vagrant na wieki :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: mcl »

VS? MGS? Przecież każdy wie, że to wszystko zjada final 8 :P Te summony, te walki, te lokacje :P majstersztyk :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Jo-Jo »

Vagrant ssie XD nuff said XD ... a FF8 ... nie ma takiej opcji ... lokacje - bitmapki, walki - statyczne z brzydkim backgroudem :P .... jedyne czym się jakotako wybrania to GF'y i modele postaci ... ale i to nie wystarcza ....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Yamada »

FF8 - rendery i wszystko jasne, żadna rewolucja, ale faktycznie - gra wyglada ładnie (nie jest to jednak poziom Chrono Crossa).

Jo-Jo, ja nie wiem co wg Ciebie jest ładną oprawą, ale VS to najlepiej wygladajaca gra na PSXa i zgodzi się z tym każdy kto ją skończył. Efekty czarów, postacie, stwory i FENOMENALNA architektura (Great Cathedral, Undercity i kilka innych urywają łeb). MGS jest śliczny, ale to nie jest poziom VS... .
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: JJK »

No właśnie Jo-Jo <megafoch> nie blużnij - nie zaliczyłeś gry więc siedź cicho :] . Dokładnie :oczami: poza tym w FF8 nie ma pełnego 3D :P, a jak już chodzi o renderowane tła to niestety taki Chrono Cross łyka FF8 bez zapity :], jedynie FF9 potrafi mu dorównać. FF8 można posadzić na podium za wstawki, choć i tak będzie to egzekwo z PE2 ;).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: Ana »

Jo-Jo Ty tak specjalnie prowokujesz? Ja rozumiem, że w tym topicu po części każdy broni swojego tytułu czy konsoli którą darzy sentymentem, ale od czytania niektórych postów robi mi się słabo. Z tego topicu zamiast SUBIEKTYWNEJ oceny tego, co się komu podobało zrobił się przetarg najpierw konsolowy, bo konsola A jest lepsza od B, a teraz zaczyna to przechodzić na konkretne gry. Jakby każdy na siłę starał się przekonać innych, że ma rację. Ja rozumiem, że można się czepiać, że mówiąc o grafice nie sposób przemilczeć animację, ale IMO jeśli obraz całościowo robi wrażenie to cholera robi i przymknie się oko na to, że animacja zwalnia. Tła z bitmap? No i? Podobało się? Ślinę ścierało się z podłogi, a teraz krzyczy, że fuj? Zgrzytnęła animacja, ale w głębi duszy miałeś "o kur.. ja chcę tam być/jak to odpicowali".
Mówisz, że Vagrant jest słaby, ale co tak naprawdę wiesz o tej grze? Nie mówię o wikipedii czy google. To się zaczyna przeradzać e typowe "pierdolenie o Chopenie" słuchając hip hopu czy innego sztrzępidruta.

Żeby nie było, każdy ma prawo powiedzieć, że coś wg niego nie było dopracowane. Jednak nie popadajmy w jakąś paranoje, bo to się zaczyna robić chore. A najbardziej chore z tego wszystkiego jest bycie "OFFem" na siłę. Oryginalność? Nonkonformizm? Proszę Was...
Obrazek
janix
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 96
Rejestracja: 19-01-2007, 23:38

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: janix »

A ja myślę, że najlepiej wyglądającą grą na PSX jest Tekken 3.
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Najpiękniejsze z pięknych.

Post autor: mcl »

grz! Może jakieś argumenty ? Coś, cokolwiek ?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”