Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Action pisze:ja w Final Fantasy IX grałem krótko, ale mi się spodoabały dwie postacie a mianowicie:
Vivi...
Vivy to jedna z najsympatyczniejszych postaci w grach w ogóle. jest uroczy.

BTW , ukończył ktoś może FFT na GBA? I jak w ogóle zaparujecie się na ową odmianę FF - przeglądałem kilka stron, nie widziałem stosownych wypowiedzi.

Jak dla mnie , kapitalny odłam. Wersję na sprzęt Sony to jedna z najlepszych pozycji jakie grałem na PSX/PSP a wersja na konsolę Niny , choć niezwykle prosta (poziom trudności) i infantylna ( scen rodem z PSX brak a i fabuła nie ta ) warta wydania nań pieniędzy .

A anglojęzyczna wersja FFTA2 już w drodze ^^
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Pattrick »

FFTA jest świetna , ale jest gorsza od następcy :P .

Grafika:

Grafika w FFTA2 jest dobra , według mnie wygląda to mniej dziecinnie a poza tym jest więcej fajerwerków , pokazują to czary Fire,Blizzard i Thunder (można już użyć na samym początku gry)

Muzyka i Dźwięki:

Muzyka bez jakichś większych zmian (przynajmniej takich nie zauważyłem) i dobrze bo jest świetna , co do dźwięków to wiadomo :P

Gameplay:

Dla tych którzy grali w FFT lub FFTA (albo innego rpg'a który jest podobny) nie będzie problemu skumać o co chodzi , a nowi gracze no cóż... nie zadbali o to za bardzo , ale jakby na to spojrzeć inaczej przynajmniej nie trzeba się wkurzać, że musimy przechodzić przez jakiś tutorial.
System jest taki sam jak w FFTA tyle , że dodano nowe rzeczy np. Smash Gauge i Opportunity Turn. Nie znam jeszcze działania Smash Gauge , ale wiem , że w trakcie walki się napełnia... natomiast Opportunity Turn to tura w , której gracz otrzymuje specjalne umiejętności (Fleet of Foot - Przyspieszenie,Tough As Nails - Ochrona przed Atakami Fizycznymi i Czarami,Flurry- atak z bliska tak jakbyś atakował dwa razy,Eye for an Eye - Atak we wszystkich przeciwników wokół ciebie i Battle Shout)
Ludzi do Ekipy zdobywa się inaczej i w późniejszych etapach gry... można ich rekrutować w trakcie misji clan mates i odpowiadając na pytania wyjdzie nam kogo potrzebujemy (póki co z tego typu pobierania rekrutów mam 2 Czarnych Magów :D) , bądź znajdziemy kiedy będziemy przeszukiwać obszar (pojawi się na mapce chmurka ze znakiem zapytania).
Dobra przeszliśmy System i Rekrutacje teraz przechodzimy do .... Sędziów :P , tutaj zabawa się rozkręca i okazuje się , że warto mieć dużego team'a . Oczywiście nie zabraknie absurdalnych praw typu nie możesz krzywdzić zwierząt , Moogle'sów,Ludzi,Nu mou i innych takich ... np. nie możesz używać punktów many (tragiczna sprawa bo używasz ich nawet kiedy masz wykorzystać Phoenix Downa czy potiona...). Tutaj łamanie prawa nie zabiera ci aż tak wiele jak w FFTA , ale nadal złamanie prawa ma duże konsekwencje czyli:
- Tracisz ochronę od sędziego (nie możesz ożywiać swoich członków)
- Nie dostajesz Law Bonus (Bonus za przestrzeganie praw)

Dobra rozkręciłem się ale na tym skończe bo nie chcę wszystiego zdradzać :]
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

A ja odkryłem, że w FF XII nie można grać bez FAQ, bo inaczej straci się 38456238745628376527560 ultra-rare przediotów/broni/armorów ( niektóre z nich to random ze skrzynek )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Sylvan Wielki »

Przeszedłem bez i jakoś da się żyć nie mając Onimaru Super Shield 4k Ultra.
Pattrick pisze:Grafika:

Grafika w FFTA2 jest dobra , według mnie wygląda to mniej dziecinnie a poza tym jest więcej fajerwerków , pokazują to czary Fire,Blizzard i Thunder (można już użyć na samym początku gry)
Tak, jednak wynika to z mocy obliczeniowej. W tej materii FFTA na GBA prezentował się gorzej niż FFT na PSX, natomiast FFTA2 na DS ma prezencję w tej materii lepszą niz FFT na PSP.

Poza tym paladyn jest znowu lipnie zbalansowany i mogli by sobie te prawa darować ><'
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Mam pytanie:

Jak się czują fanboye sony z wiadomością, że FFXIII będzie na X360?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

A będzie? To jeszcze MGS4 i PS3 mogę sobie darować :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Action »

"Podczas konferencji Microsoftu Square Enix potwierdziło, iż na Xboxa 360 powstanie gra Final Fantasy XIII."

robson.pl
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

MGS4 tez ma byc na 360tke... ponoc (plotka - Aramis tak mówi)

[ Komentarz dodany przez: SubZero: 15-07-2008, 20:49 ]
Pytanie jak to zrobią, bo ponoć Kojima płakał że BD ma za mało miejsca dla MGS4 więc nie wiem jak chce się zmieścić na DVD :P
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

SubZero pisze: Pytanie jak to zrobią, bo ponoć Kojima płakał że BD ma za mało miejsca dla MGS4 więc nie wiem jak chce się zmieścić na DVD :P
Coś kiedyś trąbili o napędzie BD dla X360, może go dadzą w promocyjnej cenie jako dodatek do MGS4 :P (bądź vice versa)

Co do premiery FFXIII na X360. Najpierw trochę poofftopuję ;).

No ładnie, w tej chwili to dla nas same plusy, patrząc jednak perspektywicznie... z oddali zaczyna się unosić niezbyt przyjemna woń monopolizmu - oczywiście to najczarniejszy scenariusz, ale całkowicie realny, bo każdy wie że Bill jest do tego zdolny. Tak samo jasne jest to, że dla nas monopol będzie piekłem, a dla Billa rajem (nikt nie będzie mu zagrażał na stołku najbogatszego człowieka świata). Niższa cena X360 jest genialnym chwytem marketingowym, bo po co kupować droższe PS3 skoro wszystkie największe tytuły będzie można kupić także na X'a. W ten sposób Microsoft powoli i skutecznie eliminuje swojego największego konkurenta i jeśli to mu się uda skutki odczujemy już przy następnej generacji konsol.
I tak jeszcze kończąc OT napiszę w razie sytuacji gdy ktoś na podstawie tej wypowiedzi zechce traktować mnie jako fanboya Sony - nie jestem po żadnej stronie barykady i nigdy nie byłem, dla mnie najbardziej liczą się gry i ich twórcy, a nie wydawcy czy prezesi wielkich koncernów. Chcę by na rynku panowała równowaga, żeby w przyszłości stać mnie było na kupno sprzętu i oryginalnych gier.

Żeby nie było całkowitego offtopu. FFXIII mało mnie interesuje tak samo jak obecna generacja nextgenów, mam jeszcze ochotę grać w stare tytuły (forever ;)) i sprawiają mi one bardzo dużo przyjemności. Ile w kolejnym FF będzie artyzmu w stosunku do świecidełkowości to jeszcze jeden wielki znak zapytania, jedno jest pewne - na bank będzie to komercyjny hit, ale tak na prawdę ucieszy to tylko biurokratów którzy z góry pociągają sznurkami, no chyba że ktoś swój gust kształtuje wyłącznie za pomocą ich indoktrynacyjnej papki.

Edit.
Action pisze:Gwoli ścisłości - Bill odszedł z M$a :P

[ Komentarz dodany przez: SubZero: 15-07-2008, 22:42 ]
Nie odszedł, tylko przeszedł na 'niższe' stanowisko :P
Ja to wiedziałem ;P, to że nie jest oficjalnie głową M$ nie znaczy wcale, że nie jest nią nieoficjalnie, no i kran z mamoną przez takie symboliczne wydarzenie nie zostanie zakręcony, wręcz przeciwnie - mógł zostać nawet odkręcony powyżej oporu ;). No i mimo wszystko zawsze jeśli będzie się mówiło o tej korporacji przed oczami stanie w pierwszej kolejności Bill, a nie jakiś tam Ozzie czy inny Mundie ;)

Edit. 2
Action pisze:
JJK pisze:Coś kiedyś trąbili o napędzie BD dla X360
X360 Blue-Rej Edition - http://img84.imageshack.us/img84/1751/x ... rejgs0.jpg
Lolz :padam: . To może będzie jeszcze Red-Kochanowski Edition ;P? A później Yellow-Mickiewicz :D
Ostatnio zmieniony 16-07-2008, 10:26 przez JJK, łącznie zmieniany 3 razy.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

JJK pisze:Żeby nie było całkowitego offtopu. FFXIII mało mnie interesuje tak samo jak obecna generacja nextgenów, mam jeszcze ochotę grać w stare tytuły (forever ;)) i sprawiają mi one bardzo dużo przyjemności..
Vagrant Story :hyhy: JJK podpsiuje na siebie wyrok, a to gorsze od cyrografu. Ask Yamada :hyhy:

A co Finala, FF4 niedługo w zrozumiałej wersji. Slinotok mode on.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Action »

Gwoli ścisłości - Bill odszedł z M$a :P

[ Komentarz dodany przez: SubZero: 15-07-2008, 22:42 ]
Nie odszedł, tylko przeszedł na 'niższe' stanowisko :P
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Ana pisze:Vagrant Story :hyhy: JJK podpsiuje na siebie wyrok, a to gorsze od cyrografu. Ask Yamada :hyhy:
Mustn't... maybe ;). Czyżby dlatego też zacząłem po raz 30-ty któryś grać w VS :oczami: :P . No ale to po ok. 4 latach przerwy ;P Więc może jednak... :niepewny: :szok:

FFIV i kolejne VP - dlatego m.in. muszę mieć DSa jeszcze w tym roku ;)
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Action »

JJK pisze:Coś kiedyś trąbili o napędzie BD dla X360
X360 Blue-Rej Edition - http://img84.imageshack.us/img84/1751/x ... rejgs0.jpg
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

BR w X360 to cancelowany projekt z tego co wiem
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

:drink:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”