Survival Horror

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Survival Horror

Post autor: JJK »

...a później sambo, savate i mallayuddhe na reszcie ;). Niech lepiej wszystko zostanie jak dawniej (ręce precz od tego co dobre).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Nie dziwmy się - wkońcu SH5 robią amerykanie >_> ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

1.Która część podoba wam się najbardziej ???
Zdecydowanie Biohazard 2 oraz remake pierwszej części na GC.
4ka również znakomita, choć z goła inna.
ryu116 pisze:2.Jak myślicie czy 5 część będzie miała tylu fanów co pozostałe ???
Albo i jeszcze więcej.
3.Co lepsze Resident Evil czy Sillient Hill
Dwie zupełnie inne serie.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Aserot »

Odkopię troszkę temat:

Właśnie ukończyłem Penumbra - Czarna Plaga i gierka naprawdę potrafi wciągnąć. Wiem, że oprawa raczej nie robi furory w dobie takich produkcji jak GoW, czy Crysis'a ale braku klimatu nie można jej zarzucić.Ścieżka audio już wypada dużo lepiej doskonale komponując się z akcją. Zagadki też mogą okazać się troszkę za proste dla fanów gatunku, choć trzeba przyznać, że są przemyślane i widać, że nie wymyślano ich na siłę. Duża cześć zagadek wykorzystuje to co w Penumbrze mnie tak urzekło czyli integracje z otoczeniem. Co do kwestii survivalu to może na nadmiar przeciwników nie możemy narzekać, ale za to nie ominie na skradanie się czy ucieczka bo jesteś praktycznie bezbronnym robaczkiem :D.

Według mnie warto zagrać.

I na koniec pytanko testował już ktoś nowego Alone in the Dark ??
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

Grałem w nowego AitD, zaliczyłem na razie tylko kilka rozdziałów. Giera jest całkiem niezła ale ma dużo błędów i do sterowania trzeba się przyzwyczaić. Muzyka bardzo dobra, grafa ujdzie (bardzo podoba mi się design Edwarda- nie wygląda jak żaden piękny, gładki model z reklamówek Tesco tylko jak poorany bliznami madafaker). Myślę, że jak ktoś szuka dobrej gry akcji to można zagrać.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

No właśnie słyszałem, że z horrora zrobili z tego najnowszego AitD akiegoś thrillera sensacyjnego ....ba, sam widziałem po trailerach, screenach i masie zapowiedzi/wywiadów
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: SubZero »

Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Na wypadek jakby nikt jeszcze nie widział ....

eksklózif z Biohazard France ;) - http://www.biohazardfrance.com/SECRETS/01/index.html

baaaaardzo stare artworki potworków z RE2 ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Survival Horror

Post autor: JJK »

Jo-Jo pisze:Na wypadek jakby nikt jeszcze nie widział ....

eksklózif z Biohazard France ;) - http://www.biohazardfrance.com/SECRETS/01/index.html

baaaaardzo stare artworki potworków z RE2 ...
Po raz kolejny żal człowieka ściska, że nie wykorzystali tylu świetnych projektów O.O. Mimo wszystko RE2 pozostaje ciągle moją ulubioną częścią serii ;).
BTW. Mogli chociaż tę Annette dać... zasługuje sobie na to xP
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

nom, ale przynajmniej mutacje Salema i Golgothy wykorzystali u Birkina już w RE 1.5 ( no i pierwszy art " Super-Zombie " zmodyfikowali na Lickera ^^ )

I najbardziej szkoda mi goryli ( z racji, że była o nich mowa w RE 1 i występowali w RE 1.5 ) i rysia ( tak samo jak najbardziej mi szkoda zombie-tygrysa z wczesnych artworków do RE 1 :( )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Miała mieć czerwone ślepia :D . Nie no szkoda, ze zrezygnowali z kilku projektów.


Btw oblukałem nowy trailer z Resa 5ki i jestem napalony :D . Pozostawienie systemu rozgrywki z 4ki to strzał w dziesiątkę bo jest po prostu rewelacyjny. Klimatem przypomina 3ci film - jakaś pustynia itd. Gościu z olbrzymim ostrzem wygląda kozacko, no i fajna laseczka będzie pomagać Chrisowi :) . Jeżeli tylko fabuła wróci na jedyny słuszny tor (czyli jeżeli będzie mowa o Virusie, a nie jak w 4ce o jakiejś pierdole) to będzie murowany hit :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Angela
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 17-04-2008, 14:37
Lokalizacja: Koszalin

Re: Survival Horror

Post autor: Angela »

Wirusa ma wywołać aktywność wulkaniczna, która ma podobno działać na zainfekowanych. RE5 dobrze się nawet zapowiada. :)
Sadness of Sorrow.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

ja najnowsze residenty skomentuje tak - sam system rozgrywki itp. - wsio fajnie .... ale klimatu nie mają za grosz ( .... no ... czwórka miała tylko 1-2 niezłe ale krótkie akcje ) .... a piątka to już wogóle jakaś tragedia .... pewnie w szóstce będziemy się zabijać z hordą napalonych eskimosów >_> ..... ehhh .... a pomyśleć, że jednym z powodów dla których zaprzestali prac nad RE 1.5 było to, że " gra miała w sobie zbyt wiele akcji " .... Capcom najwyraźniej ( przepraszam za wyrażenie ) ocipiał na stare lata ....

...zresztą Konami też nie jest wcale lesze i to co zrobili z piątką dając im amerykanom to poprostu masakra ( nie trzeba geniusza, aby dojść do wniosku po pierwszych teaserach/screenach, że to co hamerykanie robią z tą grą przekracza wszelkie granice )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

Jo-Jo zgadzam się z tobą po część jeśli chodzi o Residenta, stary klimat uleciał bezpowrotnie ale kolejny resident w starym stylu nie miał by racji bytu w czasie gdy rekordy popularności biją takie gry jak CoD4 i GoW. RE5 bez wątpienia sprzeda sie doskonale i tylko to jest ważne dla wydawcy.
Co do SH to zupełnie się nie zgadza. Serii potrzebne są zmiany, ileż można grać w to samo tylko w innych lokacjach? SH5 bardzo mi się podoba i wygląda dokładnie tak jak oczekiwałem.

Nawiasem mówiąc teraz mamy niezły wysyp gier 'horrorowatych'- niedawno wyszedł nowy AitD, teraz nowy Siren (właśnie ściągam z PS store- 9GB :przestraszony: ) a za niedługo Dead Space i Silent Hill a potem wiadomo- Alan Wake, Fatal Frame na Wii i oczywiście RE 5.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

1. Miałby szanse i to wielkie ( patrz: RE 3.5 )
2. co do SH5 - powiem tylko kilka rzeczy z masy okropieństw w SH5 ....

- obecność PH ( co on do cholery robi w SH5 !? PH należał WYŁĄCZNIE do James'a .... widać tu dużą inspirację filmem gdzie z PH zrobili kolejnego debilnego potworka bez żadnego głębszego znaczenia )
- pielęgniarki z filmu + pięciotonowy silikon w cycach
- potwór-vagina ( chyba każdy ten screen widział )
- banana-man ( chyba wszyscy wiedzą o kogo chodzi )
- system walki z potworami
- większość ( jeśli nie wszystkie ) potwory zostały " zholywoodowane "
- jak na razie nie widać aby jakiś potworek coś symbolizował/był manifestacją czegoś/itp.
- combo
- checkpointy

3. Obawiam się, że gatunek Survival Horror nie ubłagalnie zmienia się w nowy gatunek .... Survival Action :/ .....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”