Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Ana pisze:A i dyrektor szkoły śmierdzi Sephirothem.
a jak dokładnie ? :D
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Też jest gejem

Tu masz Koujiego z Zetsuai http://www.animenewsnetwork.com/thumbna ... etsuai.jpg
Ostatnio zmieniony 28-07-2008, 15:53 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

no wiesz co ... <foch> ;<
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Właśnie oglądam NANĘ i muszę powiedzieć, ze to najdoroślejsze shoujo jakie do tej pory widziałem :). Fajne:).

(Rozmwoa n/t. apartamentu w którym mieszkają nasze bohaterki i w którym niby to popełniobo zbrodnię)
Nana1: A murder's case? Who told you that?
Nana2: Yamada-san did!
Nana1: Who the hell is Yamada-san?
Nana2: I dont know!

Wesoły duecik :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

A ja sobie właśnie obejrzałem pierwszy ep Xam'd - Lost Memories (aka Bounen no Xamdou) i zapowiada się interesująco. Dwa kraje, środek 'zimnej' wojny, wyspa w 'strefie zdemilitaryzowanej'. Niby zwykła podróż autobusem do szkoły, który po dotarciu na miejsce nagle eksploduje, powodując kolektywne WTF? O_O
Made by Bones, design dość 'Eurekowy' no i opening by Boom Boom Satellites wymiata :)
zobaczymy co będzie dalej.
Jako ciekawostka - tytuł ten wychodzi jako exclusive dla PS3 i PSP (do nabycia tylko przez PSN, przynajmniej w tej chwili).
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Yaoi jest pedalskie;p


NANA zaczyna się rozkręcać. Hachi właśnie pokazała bilety na koncert kapeli Rena drugiej Nanie więc będzie ciekawie;]. To anime ma sporo ŚWIETNYCH i najważniejsze - REALISTYCZNYCH scen - np. 'test' Shina na członka kapeli, gdy zapada cisza a ten dalej jedzie solo na gitarze i Nana błyskawicznie poznaje kto jest jego inspiracją :) . Ponad 40 epizodów, ale to dobrze bo to znaczy, że jeszcze sporo przede mną:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Przepis na anime, które Ania na pewno polubi:

czerwonowłosy bohater, który nie jest idiotą + katana

Ewentualnie + kimono i + popierdółka którą Ania może przypisać jako "ooooo podobnie jak w Xeno"

Obrazek
Zgadnijcie czemu Ania lubi Weiss Kreuz?

Popierdółka też jest - Aya nosi kolczyk jak Junior. Ania jest hepi jak cholera i ogólnie cool bo koleś w dodatku jest mordercą, jest spokojny i zimny, ma świetny głos i w ogóle no.

A tak serio, lub prawie serio. Weiss Kreuz nie dość, że dość stare anime (1997) to jeszcze super ambitne nie jest. Kreska jest średnia, a w dodatku dość nierówna - niektóre odcinki są naprawdę kiepskie pod tym względem. Muzyka także daleka od ideału - właściwie uwagę zwracają dwa może trzy utworki. Fabuła? I dobrze i źle. Niektóre wątki fajnie poprowadzono, ale niestety jest wiele niewykorzystanego potencjału (Nagi, Yoji) a niektóre sprawy są przerysowane (ot choćby powody działań Ayi). Najlepiej na tym polu wypada Omi, którego nawet zrobiło mi się żal. Teoretycznie fajnie wypadają końcowe zabawy z mutacjami DNA i takie tam pseudonaukowe pierdoły. Co jeszcze razi? A przebieranie się naszych bohaterów a`la Sailor Moon, nie-wiem-skąd-oni-biorą-nagle-ciuchy-na-zmiane-i-swoją-broń, ale ok. Też chcę przenośną szafkę.
Mimo wielu wad ogląda się to bardzo przyjemnie, zwłaszcza w towarzystwie osoby, która ma tak samo narąbane pod kopułą jak my i potrafi komentować na bieżąco. Akcję z wymazywaniem postaci i "włosy z dupy" chyba przejdą już do historii.

----------

Trochę na inny, poważniejszy temat. Ostatnio miałam lekkie odchylenie na temat yaoi i mi dalej zostało. Pomijając durne produkcje, które łyknęło się aby mieć pojęcie o gatunku to natrafila mi się perelka. Dalej ciężko mi ją polecić, gdyż zdaję sobie sprawe, że yaoi raczej Panów nie zainteresuje (darujcie se pierdu-pierdu o yuri, ja jestem dziewczyną i mam tą przewagę że i yaoi i yuri mogę łyknąć :cwaniak: ). Są dwie, może trzy sceny obleśne, które się przewija, ale poza tym REWELACJA. Muzyki nie opiszę, bo się nie wsłuchiwałam, ale kreska jest świetna. Nie chce mi się szukac przykładów więc gomen :P . Fabuła jest oparta na powieści Rieko Yoshihary, a po sam opis fabuły zapraszam na Wikipedię bom le ń straszny i nie chce mi się opisywać. Powiem tylko: warto.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%82o% ... wi%C4%99zi
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Dobra, sory za DP ale będę wdzięczna za namiary na X the Movie ale JAPOŃCA, Anglik mnie nie interesuje bo mam
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Obejrzałem NANĘ i jest to najlepsze shoujo jakie dotychczas widziałem (a paradoksalnie (bo jestem facetem), widziałem ich już trochę).

NANA opowiada historię 2ch kobiet, które spotykają się po raz pierwszy w pociągu do Tokyo. Pierwsza - Komatsu Nana, to typowa romantyczka, dziewczyna jaką zna chyba każdy - lubiąca kosmetyki, bardzo kobieco ubrana, wierząca w duperele typu przeznaczenie i pełna wigoru. Taka typowa paniusia. Druga - Oosaki Nana, to chłodna, nie patyczkująca się z nikim, ex członkini punkowego zespołu. 2 zupełnie inne osoby, które jednak łączy wiek, imię i najważniejsze - obie jadą do Tokyo aby spełnić swoje marzenia. Zbieg okoliczności zechce, aby obie panie zamieszkają razem i tak zaczyna się to niezwykłe anime.

NANA jest znacznie realistyczniejsza od innych shoujo - wątki są bardziej dojrzałe, nie są ukazane w taki idealistyczny sposób jak w wielu innych produkcjach. Życie lubi nam czasem rzucać kłody pod nogi i nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, a NANA to bardzo ładnie obrazuje. Nawet miłość, którą inne shoujo bardzo idealizują, pokazana jest w NANA w bardzo szarym świetle - że nie zawsze wszystko jest super, że nie każdy facet jest księciem z bajki, że czasami trzeba ją poświęcić dla kariery itd. NANIe jest bliżej do josei, niż do shoujo prawdę mówiąc. W całość doskonale wprasowano watek muzyk, co umożliwiło wykreowanie ciekawych postaci i wątków miedzy nimi. Anime jest pełne świetnych, realistycznych scen (jak ta gdy np. Shin zasuwa solo na basówce, a Oosaki błyskawicznie rozpoznaje który gitarzysta jest jego inspiracją). dodatkowo podkreślanych przez doskonały, moim zdaniem, OST. Poważnie - jest to chyba pierwsze anime w którym mi nie przeszkadzają openingi i endingi z jap. wokalem (które są bardzo fajnie zrobione nota bene - mianowicie muzyka zaczyna grać już podczas odcinka, aby zaraz przejść w pełnoprawny opening, ending - zazwyczaj super się to ze sobą "zgrywa") a sama muzyka po prostu pasuje do tego anime (w przypadku NANY anime wygrywa moim zdaniem z mangą, głównie dzięki muzyce). Teksty postaci nie są denne jak w większości anime, bo charaktery z NANY zwyczajnie nie są imbecylami. Póki co wszystko na plus.

Jest jednak minus - na początku strasznie drażnił mnie design postaci - wszyscy sprawiają wrażenie anorektyków na szczudłach (no może poza Sachiko;]). Ale da sie do tego przyzyczaić. No i naiwny trochę może wydawać się fakt, gdy nagle okazuje się w prawie że praktycznie wszyscy członkowie BLAST i Tempest się znają, od małolata. Poza tym anime jest bardzo fajne i warte polecenia:).




Teraz oglądam Kenshina TV i czekam na epizod w cyrku;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

17 epek wiec szybko bedzie :P Ale od cyrku są lepsze akcje

Swoją drogą troche zaskoczyla mnie Twoja wczesniejsza bardzo dobra opinia o muzyce z NANy bo jak Ci podsyłałam Anne Tsuchiye mówiles ze chujnia. A o ile sie nie myle to ona kombinowała przy Nanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Tutaj po prostu to wszystko pasuje. Szczególnie fajny jest drugi opening i pierwsze 2 endingi. Aha NANA się nie kończy - zabieg identyczny jak w Suzuce - niby koniec, ale manga wychodzi nadal. W odróżnieniu od Suzuki jednak drugi sezon NANY to pewniak, bo anime cieszy się z tego co słyszałem olbrzymią popularnością.


Jak kiedyś będę miał suczkę, to ją nazwę Hachiko:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

A ja nadrabiam zaległość i zacząłem teraz oglądać Gintame. Świetna komedia z niektórych scen śmieje się na samą myśl o nich. Grupa od subów Kuruoshi Anime naprawdę pokazała się tutaj od bardzo dobrej strony. Co do głównego bohatera niektóre jego filozoficzne przesłania mimo humorystycznej otoczki kryją w sobie głębszy sens :).

Polecam.


Btw:

W sumie zawsze tak myślałem, ale teraz jestem pewien najemnicy to najgorszy typ ludzi :D.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Aserot ale do cholery, z czego Ty masz sygne? xD
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Jigoku Shoujo jak mniemam ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

<mruczy pod nosem> "chrzanione" chodzace encyklopedie, wiedza wszystko o muzyce, anime... nooo...

a tak btw; mowilam ze Samurai Champloo rlz? nie? to mowie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”