Najlepsza postać w Tekkenie?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Najlepsza postać w Tekkenie?

Post autor: Dismaster »

Mam takie pytanie wywolane powszechnie panujacymi gadaniami odnosnie "najleszej" czy tez "najgorszej" postaci w danym tekkene. Czy istnieja takie charaktery w tekkenach, ktore zostaly stworzone z tak zwanym "przegieciem". Jesli tak to kto to jest i w ktorej czesci ?

Spotkalem sie z opinia ze w TK4 Jin jest "nie do rozwalenia" jak ktos umie nim grac, czy to prawda ? Sam nie gralem :( wiec nie wiem.
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Aserot »

No w T4 Jin ma kilka akcji którymi potrafi zajść za skóre ale jego najwiekszym przegieciem jest b,f+2,1,d+2. W T5 to chyba Feng, Raven są jednymi najbardziej przegiętych postaci, no i infinit Steva też daje rade :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Żółw »

Najbardziej sq.wysyńskie postacie w Tekkenie to Paul, Nina i Kuma.
Raven nie jest aż taki przegięty, tak samo Jin z T4.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Arucardo_1 »

TEKKEN 5

Najsilniejsza: Steve

Najsłabsza: Lee...? Nie wiem... jest taka? :P

Najbardziej szmatławe: Steve, Bryan, Pau

Najbardziej wyważona: Kazuya (jak to określił Mashter "wszędzie ryzykuje dokładnie tyle ile może zyskać")

Żółw pisze:(...)nie jest aż taki przegięty, tak samo Jin z T4.
Zagrałbyś sobie z Devilem (albo innym NAPRAWDĘ dobrym graczem Jinem) to raczej byś zmienił zdanie ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: vho »

Raven jest dobry w rękach dobrego gracza. Jak ktoś to powiedział: "top dla ambitnych". Raz, że trza do niego niezłego manuala (np. juggle: kolano, 1, kolano, 1, kolano, 1,2 + ściana- proszę mi to posadzić tak jak powiedzmy dp+2, T+1, 1, p+2,1~t, 1,3+4,2 + ściana Steva), dwa, że gra Krukiem opiera się na setupach, których byle początkujący gracz tak hop-siup sobie nie wyczai.
W T5 najlepsi są imo Steve, Feng, Bryan i "2,2,1+2 Henio".

Co do T4, to Jin i Steve rządzą zdecydowanie. Jin ze względu na JFbrzuchy (t,p+2,1:d+2), przewagi po wszystkim na bloku i parry+gwarant za 40. A Steve? 1,2,1 mające priorytet nad WSZYSTKIM. Tyle :)
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Dismaster »

W TK3 niektorzy skarza sie na Henka ze za "power'owaty" i na Hworanga ze tylko dla poczatkujacych badz mosherow, prawda li to ? Sam nie wiem bo nie gram Hwo a dziadek no faktycznie ladnie sie nim gra i tak szybko :] ale czy jest przegiety, czy nie ma na niego mocnych ?
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: SubZero »

Co do Hwo w T3 to sam nim ostatnio zacząłem trenować i muszę powiedzieć, że na pewno nie jest dla początkujących ani tym bardziej dla masherów. IMHO nie najłatwiejsza postać do opanowania.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: vho »

Hwory to zdecydowanie postać dla zaawansowanych graczy. Potrafi przykopać, ale dopiero po odpowiednim treningu. Postać dla masherów?... w sumie tak bo ludki grające, jak to mój kumpel określa, "na szatana", powiedzmy tak raz na miesiąc lubią lać innych wszechmocnymi efekciarskimi seriami 3,3,3,3 i 4,4,4,4. Tak dla relaxu ;)

A Heniu... Ja np. lubię na Henia grać, jeśli za dużo hellów nie używa :P Jak się je widzi i blokuje (same helle i kontynuacje) to nie jest tak źle ;) W T5 nie ma już z kosą takiego problemu, bo jest kara na bloku, chyba, że ktoś stosuje wersję just frame'ową. Tyle tylko, że mało takich ktośów jest :)
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Dumian »

Z pewnością 3 helle, które wchodzą na blok bezkarnie to jest przegięcie. Większość graczy Henkiem stosuje je z połowy ekranu nie bojąc się o konsekwencje czy kary, których tak naprawdę nie ma lub trudno je zastosować. Dodatkowo nie ma w tk3 uniwersalnego low parry, no i nie można też zapominać o wgf'ie idącym na mid :P

Co do Hwoaranga to zgadzam się z przedmówcą.
Grając Bobem trzeba mocno uważać, w wiele jego, akcji można się z czymś wciąć. Ogólnie jednak to ciekawa postać, którą dosyć często wybieram na sparingach :)
Arucardo pisze:Zagrałbyś sobie z Devilem (albo innym NAPRAWDĘ dobrym graczem Jinem) to raczej byś zmienił zdanie
No ja kiedyś grałem i wiem co to znaczy Jin (TK4) w rękach kumającego gracza ;P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: vho »

Fakt, o midowym wgf'ie nie wspomniałem, a to przecie dziadostwo nie z tej ziemi. Ja rozumiem taki Jin i jego midowe iWS2- rzecz, do której potrzeba trochę treningu i tego, co wielce szanowne grono graczy nazywa skillem, ale midowy wgf to przesada. Dobrze, że dziad nie ma normalnego reversa albo niewyrywalnego rzutu, heh...

[offtop]
Wyciągam już DJ'em 5 dashy na sekundę! :) :) :)
[/offtop]

EDIT:
Yay, 90 postów :D
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Wawrzyn »

Nom Heniek jest na czele kapusciarskich postaci ... pare osob z Honmaru gra na same heele i wgfy(nazwisk nie ujawniam :D ).Nikt nie wspomnial o Paulu i jego deathfiscie? :D
Podobno Steve w T4 jest na maxa przegiety
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: Dumian »

No Steve jest przegiety ale chyba nie aż tak jak Jin w T4 :P

A wracając do Paula w TK3 to prostak na maxa i nie chodzi tu tylko o deathfista lecz o całokształt ;P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: KRELIAN »

w tk3 heniek wcale nie jest taki przegiety i kapusciarski , jesli chodzi o helle to te sa przegiete tylko online , bo na konsoli nie mozna sie na nie naciac :)

raven to ambitny top podobnie jak DJ to nie podlega dyskusji

paul to szmaciarz i to tez nie podlega dyskusji :)

nie ma postaci bardziej przegietej niz jin w tk4 choc stevewowi niewiele brakuje

Hwo jest w tk3 jest sredniakiem dla ambitnych , jak chcecie zobaczyc fajnego trojkowego hwo to pograjcie sobie online z grisha

najslabsza postac w tk 5? na pewno anka , pozniej kuma i dalej juz mozna wsadzic lee choc ten ma juz znacznie lepiej

najsilniejsza postac w tk5 ? steve , bryan a pozniej leci feng i nina

Vho - tekst z dashami jest dobry :) , nauczaj mnie bo ja robie w przedziale 3-4 z tym ze przeliczam na minute (srednio 200) stoperem ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: vho »

Jak będziesz w Poznaniu to cię nauczę, no problemo :D
Jedyne czego potrzebujesz to odcisk na lewym kciuku, żeby lepiej jeździł po krzyżaku. No i krzyżak ów musi być już deczko zjechany ;)
Tylko jedna sprawa: to nie jest tak, że ja sobie zapierniczam 5/sek kiedy chcę, dopiero jak trochę pogram i mi się ręce rozgrzeją :)
Ostatnio zmieniony 29-05-2006, 22:16 przez vho, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Najlepsza postac TK ?

Post autor: KRELIAN »

nie no z tymi 5 dashami /sek. myslalem ze sie zgrywasz , w europie 5 dashy robia moze z 3 osoby takze trudno mi w to uwierzyc a zapewniam ze na turniejach u nas w kraju nie widzialem tak szybkich dashy , ze swayem jak gralismy na DJe w Zabrzu to predkosc byla zblizona (na oko wyraznie 3 ) , boskon wciaz uczy sie na AS wiec jeszcze troche czasu bedzie zanim tyle wyciagnie a innych dashujacych przeciwnikow jeszcze nie widzialem takze hmm az musze to zobaczyc :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”