Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Dumian »

Action jak zwykle niezawodny jeśli chodzi o linki :D
Nawet fajne kawałki to są, w grze sprawdzały się elegancko, kto nie grał niech żałuje ;]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Mi po głowie ostatnio chodzi przewodnia muzyczka z walk z FFTA z GBA, choć grę już jakiś czas temu ukończyłem, może to znak , że sequel już tuż, tuż - tak przy okazji mało który jRPG może poszczycić się kapitalną oprawą muzyczną.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Ostatni nabytek jaki przypadł mi do gustu to OST z Grim Fandango muzyka skomponowana przez Peter McConnel urzekła mnie klimatem. Przy tych utworkach można naprawdę zapomnieć o codziennych troskach, usiąść wygodnie w fotelu i delektować się lampką ulubionego wina ( oczywiście zalecane jakieś z wyższej półki :) ).

Obrazek
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Ma ktoś (JJK?:P) mp3kę 'Braska's Final Aeon Battle' z FFX?
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

No, o to właśnie mi chodziło :D . Jeden z najlepszych battle themes w historii RPG :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Sry za dp.

Zarzuć mi ktoś na priv kompletnym (i spakowanym) Digital Devil Saga 1 & 2 Intagral OST :P .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Yamada pisze:Sry za dp.

Zarzuć mi ktoś na priv kompletnym (i spakowanym) Digital Devil Saga 1 & 2 Intagral OST :P .
Ja mógłbym ... jak nadal nie wykombinowałeś i chcesz to zgłoś się do mnie ;)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

Tez sie pisze na te linki
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Przesłuchałem OST z Persony 4 i niestety się trochę zawiodłem. O ile utwory z eksploracji, scenek itd są fajne i utrzymane w stylu znanym z Persony 3, tak battle themes niestety troszkę zawodzą moim zdaniem. 'Reach out To the Truth -First Battle-' bardzo przypomina od technicznego punktu widzenia Mass Destruction z 3ki i jest nawet fajny. "I'll face myself -Battle-" jest utrzymany w stylu bardziej DDSa niż Persony - nie jest zły, ale jak dla mnie za mało dynamiczny - 'Master of Tartarus' i 'Master of Shadow' z P3 tutaj moim zdaniem bezapelacyjnie wygrywają. Dalej, utwór z ostatniej walki...szczerze mówiąc nie mam pojęcia który to jest bo żaden na taki nie brzmi, ale strzelam, że pewnie 'The Almighty' bądź 'The Genesis' - jeżeli zgadłem to powiem tyle że do świetnego 'Subete no Hito no Tamashii no Tatakai' z 3ki się te utwory nie umywają jeżeli chodzi o 'moc', no ale cóż - genialny muzycznie Chrono Cross na dobrą sprawę NIE ma muzyki podczas ostatniego starcia wiec się nie czepiam. Piosenka z creditsów 'Never More' również, niestety, przegrywa ze swoim odpowiednikiem z trzeciej części. Oczywiście są też bardzo fajne utworki jak np. 'Dream Tune', 'A New World Fool' (które może być nawet na dobrą sprawę jedną z battle themes), 'Husband' czy 'The boundaries of Darkness' (i znowu, to może być jedna z battle themes, ale bardziej imo pasuje do scenki). Beta werdykt - jest nieźle, ale mogło być lepiej. Do P3 OST trochę mu brakuje, nie wspominając o takim DDS1&2 OST (patrząc się na całokształt jest to chyba najkompletniejszy i po prostu najlepszy album w dorobku Meguro). Póki co oceniam go na 7 za to, że Meguro potrafi tak fajnie skakać po stylach (inaczej byłoby 6 z małym plusem), ale z ostatecznym osądem wstrzymam się dopóki nie skończę samej gry.


Przy okazji podzielę się też swoimi wrażeniami z obcowania z OSTem z FESa na który składa się 17 nowych utworów przeznaczonych oczywiście w znakomitej większości dla scenariusza The Answer. Walimy z grubej rury - jest bardzo dobrze. Nowe/stare intro nazwane teraz 'P3Fes' moim skromnym zdaniem jest znacznie lepsze od poprzedniego. 'Brand new days -the Beginning-' - świetny nowy utworek z menu głównego, kojące, spokojne pianino - nie można go nie lubić. Dalej - 'Opening Act' czyli utwór z intra scenariusza 'The Answer' - pomimo, ze trwa zaledwie 1:03 daje ostro po łbie typowymi dla Meguro ostrymi gitarami. Kolejnym wartym uwagi utworem jest 'Interstice of Time' - utwór z eksploracji dungeonów - spokojny, niemalże usypiający klimat. Z biegiem utworu jego 'intensywność' nasila się by przyspieszyć znacząco dopiero pod sam koniec (sam utwór trwa ponad 10 min). Nowe 'Mass Destruction' to oczywiście remiks starszej wersji. Na uwagę zasługuje fakt, ze są zmienione słowa utworu. Dla fanów serii Meguro (i jeszcze jeden pan o którym mowa za chwilę) przygotowali opcjonalne podkłady muzyczne do eksploracji dungeonu (które można zmienić w menu Fuuki, po wciśnięciu podczas gry 'kwadratu'), które...są nowymi aranżacjami utworów z poprzednich Person! I tak - 'The Snow Queen' jest aranżacją utworu pod tym samym tytułem z Revelations: Persona, z tym, ze jest to jedyny utwór przy którym nie maczał palców Meguro, a pan Kenichi Tsuchiya - czyli współautor ścieżki dźwiękowej z pierwszej Persony właśnie. Sam utwór jest bardzo dynamiczny i składa się głównie z technicznych brzmień + pianinko i chyba delikatne gitarki w tle. Dalej mamy 'Maya Theme' - aranżację utworu pod tym samym tytułem z 'Niewinnego Grzechu' (Persona 2: Innocent Sin) - znacznie spokojniejszy i mniej elektroniczny (coś na wzór orchestra remix) od 'Królowej Śniegu'. 'Their Own Path' jest ciekawym utworem - z jednej strony spokojne i kojące pianino, z drugiej jednak posępna, lub raczej niepokojąca elektronika w tle. 'Persona' - kolejny utworek z udziałem pianina, z lekką jazzową nutką - bardzo fajny i przyjemny (aranżacja utworu z P1). Kolejny utwór i kolejna aranżacja - tym razem 'Time Castle' - ostra i szybka aranżacja utworki pod tym samym tytułem (standardowo oczywiście:) z Persony 2, ale tym razem Eternal Punishment. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć spokojnego pianinka;]. Dalej - utwór z finałowego starcia w scenariuszu "The Awnser" nazwany niespecjalnie ambitnie "Darkness" to to czego mi brakuje z OST z czwartej Persony - zaczyna się spokojnie przyspieszając coraz bardziej, aż w końcu zaczyna się wszystkim doskonale znany trademark Meguro - ostre gitarki i synth! . Utwór końcowy - "Brand New Days" jest ciepły i wesoły, ale ponownie jak 'Never More' z Persony 4 nie umywa się moim zdaniem do świetnego 'Kimi no Kioku' ze scenariusza 'The Journey'. Generalnie oceniam utwory dodane w FESie za 8kę z małym plusem.

PS: Przy FESie celowo pominąłem kilka utworów bo nie chce mi się już pisać:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

Ty ale mogłeś walnąc choć pol emotki bo tak duzo literków az sie czytac nie kce :(


Muzyka z gier muzyka z gier ale polecam Smerfne Hity vol 7 utworek "Ten kotek nigdy nie zmadrzeje" w polaczeniu z LoK Pl...
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

LoK = Legacy of Kain ? ;< ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

Jo-Jo pisze:LoK = Legacy of Kain ? ;< ...
hai
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Komandos pisze:
Yamada pisze:Totalna bzdura moim zdaniem. Jedyny naprawdę ryjący beret utworek na tym OST to 'Love Theme'.
A 'Old Snaka', 'Metal Gear Saga', 'Guns of the Patriots' czy chociażby 'Here's To You' to co?
Wyrywasz moje cytaty z kontekstu bo nie napisałem, że Love Theme jest jedynym wartym uwagi utworem na OST:)
Na OST z MGS4 jest może ze 4-5 kawałków które w ogóle nadają się do słuchania
:).
'Love Theme' zrobiło po prostu na mnie największe wrażenie.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”