Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

IMO Love Theme nie pasuję zbytnio do MGSa ( wógole niezbyt lubię twórczość łebków od Portable Ops ... )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

Ja podzielam zdanie Yamady. MGS4 OST to solidna, ale skupiona na grze robota, jest tylko kilka utworów które da się posłuchać więcej niż raz. "Love Theme", "Metal Gear Saga", na upartego ten "Here's To You" choć to tylko pospolity "wyciskacz łez", „Everything Begins” i „Everything Ends” ujdą też, poza tym nic szczególnego.

IMO Co do najlepszego OSTa w roku to mało będzie produkcji (z tych już zapowiedzianych ;)), które będą w stanie zagrozić pozycji SC4. Jeżeli taki Infinite Undiscovery okaże się tym czego od niego oczekuję to będzie to zdecydowanie najgroźniejszy rywal.
W tym roku było niestety więcej wpadek niż sukcesów. Dajmy na to DMC4, przereklamowany niestety, poziomem nie dorównał DMC3. Lost Odyssey - bardzo efektowny OST, nutka świeżości wokół powrotu do korzeni Uematsu, ciągle jednak czegoś w tym brakowało. Na dokładkę już poza OSTowo - TBM3 to była wielka porażka. Wiele oczekiwałem po tym albumie i się bardzo zawiodłem. Poziom jak u jego poprzednika.

SC4 OST nie pasuje do gry, ale przy całkowitym wykluczeniu tego hermetycznego myślenia i oceniając go jako muzykę, a nie element gry, jest to imo zdecydowanie najbardziej udany soundtrack w serii. Idealnie trafną decyzją Namco było w tym przypadku dołączenie Masaharu Iwaty do zespołu kompozytorskiego. Większość z jego kompozycji na SC4 OST została nad wyraz fachowo złożona. Bardzo ceniłem tego kompozytora za jego dotychczasową twórczość, ale dopiero przy SC4 wyrósł w moich oczach wystarczająco by dodać go do grona ulubionych.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Teraz kiedy już mi słabo od nadmiaru SC4 stwierdzam, że to najgorszy ost w serii. Z kolei na 'sucho' potrafie słuchać tylko jednego wałka. Ostem roku będzie muza z Fallout 3 ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

KRELIAN pisze:Ostem roku będzie muza z Fallout 3 ;).
Zdrajca :P a Tenchu 4? Asakura powraca i ponoć cały OST jego będzie ;). I tak pewnie Infinite Undiscovery rozłoży wszystkich na łopatki.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Sylvan Wielki »

Podoba mi się motyw muzyczny z ekranu tytułowego Gears of War , oraz gdy zabierzemy c. taga. MGS4 też ma niezłe momenty - choć nie takie jak pierwsza 3d odsłona. SC IV natomiast zawodzi - to nie to co SB , czy SC III. Ninja Gaiden 2 oraz VF5 w stosunku do poprzednich odsłon to duży krok w przód.

teraz pozostaje czekać na to co zaprezentuje nowa Castlevania na DS oraz Diablo III.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

JJK pisze:
KRELIAN pisze:Ostem roku będzie muza z Fallout 3 ;).
Zdrajca :P a Tenchu 4? Asakura powraca i ponoć cały OST jego będzie ;). I tak pewnie Infinite Undiscovery rozłoży wszystkich na łopatki.
No ten, tego :P. Nie słyszałem jeszcze ani jednego wałka z T4, zaś z F3 już trzy. I w ogóle chciałem tylko napisać że SC4 ost jest biedny :P. Tylko mi nie pisz, że już masz jakiś 'importowany' ost. Albo lepiej napisz bo ja ostatnio mniej na necie siedziałem ;).
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Dziś przesłuchałem The Witcher OST i jest po prostu swietny. Pierwszy raz od dłuuugiiego czasu trafiłem na OST na którym wszystkie utworki prezentują conajmniej dobry poziom.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Yamada pisze:Dziś przesłuchałem The Witcher OST
a który?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Erm no ja mam go podpisanego jako 'The Witcher OST' po prostu :). Pierwszy wałek nazywa się 'Dusk of a Northern Kingdom'.

'River of Life' jest piękne - póki co mój ulubiony wałek z tego OSTa (w inne się jeszcze nie wsłuchałem).
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Yamada pisze:Pierwszy wałek nazywa się 'Dusk of a Northern Kingdom'.
Aha, czyli "prawdziwy ost" ;) Mimo wszystko polecam jeszcze dorwać "muzykę inspirowaną grą Wiedźmin" no i zagrać w samą grę (za niecałe 80zł dostaniesz edycje rozszerzoną + oryginalne soundtracki + opowiadanie Sapkowskiego + dużo innego stuffu) :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Powiem, ze napaliłem się troszkę na tą grę, ale mój komp jej nie dźwignie niestety (ni rasowałem go bo od początku mial mi służyć do netu). Ale spox jakoś w styczniu / lutym planuję sobie kupić całkowicie nowy sprzęt i wtedy Wiedźmina na bank łyknę :) .

'River of Life' wyladował w folderze 'muza do snu' - usypia szybko i bezboleśnie:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

A ja Wam tylko powiem ze gm.pl odeszło w niebyt ;(
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Ana pisze:A ja Wam tylko powiem ze gm.pl odeszło w niebyt ;(
czemu ? =o
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

Zajrzyj do grupy GM na laście: http://www.lastfm.pl/group/GameMusic.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

No wiec tak - jak ktoś zna to bardzo prosiłbym o jakieś ciekawe utworki z chórkiem. Jest jednak ALE - to mają być prawdziwe chórki, a nie syntetyk (czyli takie Chaos Legiony odpadają). Stykną same tytuły (muza z anime też moze być) chyba ze któryś ejst trudno dostępny to poprosił bym o upload;].
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”