Guilty Gear - mocna rzecz

Masz ciekawy artykuł lub cokolwiek innego, nadającego się do publikacji? Chcesz współtworzyć serwis Honmaru? Jeśli tak, skontaktuj się z nami lub zamieść swoją pracę w tym dziale, a wkrótce ujrzy ona światło dzienne na łamach naszej strony.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: eq2D »

[center]Human Flesh is also Meat...[/center]


Seria Guilty Gear to mocna rzecz i to nie tylko ze względu na ostrą grafikę, na wpół idealny system, czy też stosunkowo ostrą muzykę (dla fanów "Sopot Top Trendy") ale i... mocne są inspiracje Arc System Works! Nie dowierzacie? No to jedziemy.

Venom to jedna z person, które biorą udział w tym cyrku. Może i design postaci jest wyrazem frustracji jednego z członków teamu developerskiego z powodu braku manualnych zdolności potrzebnych do gry w bilarda, ale już samo "imię" postaci jest czystym trybutem dla...


[center]Obrazek[/center]

Legenda to stwierdzenie o zbyt małej mocy aby oddać to, co zrobił Venom dla muzyki metalowej. Venom zaszczepił nienawiść do wszystkiego co napisane w chrześcijańskiej Biblii już w roku 1980. Ta pochodząca z Wielkiej Brytanii formacja uznawana ze twórce gatunku, który szczyci się swą pogardą dla wszystkiego co chrześcijańskie, a na imie mu black metal. Zainteresowani? Zapraszam

Któż nie zna Zato -1? Koleś sam wygląda jak by grał w jakimś bandzie metalowym ale to nic w porównaniu do jego alter-ego (czy cholera wie co - fanów gry przepraszam za brak wiedzy na temat fabuły) - Eddie!

[center]Obrazek [/center]

Heavy metal band! Iron Maiden to, (komercyjni) królowie swojego gatunku. Uwielbiani na całym świecie Brytyjczycy, bawią nas od wielu lat swoimi utworami, które z płyty na płytę stają się coraz większymi klasykami. Ale Żelazna Dziewica nie była by tym samym gdyby nie Eddie. Maskotka, zaprojektowana przez Dereka Riggsa towarzyszy Ironom od wielu, wielu lat i zdobi większość okładek albumów Bruce'a i ekipy, a i zdarzyło mu sie "żywo" uczestniczyć w koncertach!!
Zainteresowani Iron Maiden? Zapraszam


Ci z Was którzy mieli przyjemność grać postacią o przygłupiastym imieniu Sol Badguy zapewne mieli okazję także ujrzeć jego Destroyera, który na obecna chwile nas nie interesuje, bo ważniejsze jest co wykrzykuje postać. NAPALM DEATH !!!

[center]Obrazek[/center]

Po raz kolejny Wielka Brytania, ale brzmienie już jakby mocniejsze... Od '82 (pierwsze demówki) roku agnole dewastują umysły, sprawiają, że politycy się w końcu zaczynają wstydzić, wyszydzają wszystkich tych, którzy myślą, że mogą pomiatać innymi, czy też w końcu sprawiają, że każdy fan dobrej (ekstremalnej) muzyki nie może usiedzieć w miejscu! To za ich sprawą dziś mamy gatunek, który nazywamy grind corem...
Zainteresowani? Jak by inaczej! WWW.NAPALMDEATH.ORG

Inspiracji jest zapewne, więcej ale mini felietonik miał Was tylko zachęcić do sprawdzenia "co w głowach arc'sów gra"...

ps

W Crapcomie tez kiedyś słuchali dobrej muzy i robili dobry arcade, a teraz słuchają jakiegoś emo gówna i robie gry dla mass...

Dzięki Ani za pomoc przy tworzeniu tego mini felietonu.
Ostatnio zmieniony 19-12-2009, 22:33 przez eq2D, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: Yamada »

Myślę, że to nadinterpretacja, bo nie przedstawiłeś w sumie żadnych dowodów na potwierdzenie swojej teorii:). Venom, Venom - wiele razy spotkałem się z tym jakże oryginalnym nickiem. Eddie - co 5ty amerykaniec ma tak na imię. Także nie przemawia do mnie ten felieton - tym bardziej, że nie spotkałem się z opiniami, jakoby Ishiwatare miał być jakimś wielkim fanem Ironów, Venoma itd (jego ulubioną kapelą są ponoć Queensi).
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: eq2D »

Sorry, ale tyle "zbiegów okoliczności"? Yamada - właśnie się spotkałeś z takową opinią. Moja się nie liczy, bo lama w GG jestem? ;-) Od Queenów, poprzez Irony, idąc mroczną ścieżką z Venomem w czarnym sercu kończymy ten post napierdolem Napalmów. Dla mnie nawet kolejność pasuje. Ale myśl sobie co chcesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: Yamada »

Chodzi mi o to, ze nie przedstawiłeś, żadnego dowodu, który mógłby przemawiać za Twoją teorią. Wiesz, w stylu "za Venomem przemawia fakt, ze ma nawet podobny tatuaż na tyłku co wokalista Venoma". No wiesz na pewno o co mi chodzi:).
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: eq2D »

Bo "mocne interpretacje" to bardziej subtelna rzecz. A dasz wiarę, że 70% byłych pracowników Crapcomu to tak zwane "metale"? A czy mam dowody? Czarno na białym nie... ale słucham tej muzy od... 11 lat i wiem co w trawie piszczy. I jeśli jakiś pędzel z fightera 2D (mój temat) drze ryja "Napalm Death" (mój temat), to sorry... ale chcesz dowodów na temat o którym masz średnie pojęcie? Sorry... A jak chcesz dowodów to wal to Arcsów na maila - zakład o browara, że mój mini felieton to fakty a nie domysły?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: Jo-Jo »

nie zapominajmy jeszcze o ciosach ;) ( np. Ride The Lightning Ky'a ... nazwa wzięta jest z drugiej płyty Metallici pod tym samym tytułem, jest na tym krążku również utwór pod tym samum tytułem ) ... jeszcze zahaczając o takie ciekawostki jak np. to, że jednym z ulubionych zajęć Sol'a jest słuchanie Queensów :P
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: eq2D »

Jo-Jo pisze:Queensów
Queen'ów


No jak pisałem - nie czaje fabuły, ciosów i wszystkiego c z GG związane. Te trzy motywy wyczaiłem grając z ziomkiem. Yamada... więcej dowodów?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: Jo-Jo »

wiem wiem, taka literówka :(

i BTW - Eddie to " Forbidden Gear " którego przywłaszczył sobie Zato płacąc za to utratą wzroku ( podobną moc ma Millia ze swoimi włosami, ale narazie Forbidden Gear grzecznie siedzi i się nie odzywa )

PS - podoba mi się PS tego felietonu xP
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: s[h/z]inden »

a millia To brazylijski:
' meliah rage '

wikipedia jest pełna tego info ;)

(literówki na klawie laptopa to rzecz codzienna i cochwilowa)
Ostatnio zmieniony 14-08-2008, 07:11 przez s[h/z]inden, łącznie zmieniany 1 raz.
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: eq2D »

s[h/z]inden pisze:a millia yo brazylijski:
' meliah rage '

wikipedia jest pełna tego info ;)
Ni chuja. Nic z tego nie wiem co napisałeś.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: KRELIAN »

No felieton jak felieton, kilka ciekawostek z czego tylko o Solu mnie zainteresowała. Szkoda że takie krótkie - 6/10 po 'znajomości'.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: Action »

Idąc tym tropem, twórca Eddie Brocka/Venoma to już w ogóle jakiś hardcorowiec.

Ogólnie - masło maślane, tym bardziej że ludki z ArcSystem to pedzie słuchające na ogół j-popu, wyczaiłem to grając dłuzszy czas z kompem... chcesz więcej dowodów? ;)




/Prywata: Nie wierze.../
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: KRELIAN »

W sumie GG to tylko bitka. Final Fantasy - tu to dopiero jest pole do interpretacji nazw, kształtu map świata, subquestów itp ...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: eq2D »

Action pisze:wyczaiłem to grając dłuzszy czas z kompem... chcesz więcej dowodów? ;)
Więcej? Więcej od zera? ;-) Dawaj (choć nie wątpię, że to pedzie jakieś, hehe)

[ Komentarz dodany przez: Action: 15-08-2008, 09:53 ]
to była ironia, ale skoro nie zrozumiałeś to spoko - ArcSystem to japonce a japonce to pedzie.:)
Obrazek
Awatar użytkownika
METAL-NSK
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18-11-2008, 17:08
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Guilty Gear - mocna rzecz

Post autor: METAL-NSK »

W SUMIE ZAPOMIALES O JEDNEJ POSTACI, MIANOWICIE SLAYER-rze W MUZYCE HEAVY I DEATH METALOWEJ TEZ NIEZLE ZAMIESZAL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zgłoszenia”